Tämän takiako AINA samat näyttelijät sarjoissa

Anonyymi-ap

Longplay kuvaa laajassa artikkelissaan alan tilannetta, joka tiivistyy kuvaavasti huhuttuihin listoihin, jotka voivat ohjata roolituksia merkittävästikin.
Tuotantoyhtiö saa tilaajalta listan, jossa on sopivien näyttelijöiden nimiä. Listojen on ymmärretty perustuvan näkyvyysarvoon. Someseuraajat, esiintymiset viihdeohjelmissa ja aiempien pääosaroolien katsojaluvut tuovat pisteitä.
Longplay kertoo haastatelleensa artikkeliinsa useita alan tekijöitä. Kuusi juttua varten haastatelluista ihmisistä kertoi tietävänsä televisiokanavien listoista, joissa näyttelijöitä rankataan suosituimmuusjärjestykseen.
Eihän tuolla ole mitään tekemistä näyttelijän ammattitaidosta! Kaikki menee päin persettä!
Itseäni ärsyttää valtavasti nähdä aina samat naamat tv-sarjoissa! Ja se johtuukin tuosta!

0

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        156
        2095
      2. Israel euroviisujen 2.

        Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
        Luterilaisuus
        309
        1786
      3. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        93
        1587
      4. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

        Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
        Maailman menoa
        80
        1241
      5. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        200
        1220
      6. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        67
        1160
      7. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        25
        1091
      8. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        48
        1027
      9. Rakas nainen ymmärsin

        Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
        Ikävä
        73
        986
      10. Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea

        Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei
        Maatila ja metsä
        24
        972
      Aihe