sitä mainotsavat mutta kaikenlaisat vitam
on kaupat täynnä
pitää olla silmät, iho, hermosto, vatsa, aivot, nivelet, luut ym. omat nappinsa
Onko vitaepro hyvä hinta ja laatusuhde
27
267
Vastaukset
- Anonyymi00001
Peruskusetus, tyhjää täynnä olevia pillereitä.
- Anonyymi00003
voi ollakin, siksi parempi hajauttaa ettei osta yhtä kaikkea sisältävää tai väittävää
mulla omat purkkinsa eri tarpeisiin ja eri merkkisiä kaikki - Anonyymi00007
Anonyymi00003 kirjoitti:
voi ollakin, siksi parempi hajauttaa ettei osta yhtä kaikkea sisältävää tai väittävää
mulla omat purkkinsa eri tarpeisiin ja eri merkkisiä kaikkiPrismasta saa tarvittavat vitamiinit. Useimmat ovat tarpeettomia. Vain D on tarpeen.
- Anonyymi00002
hyvä nivelille eteenkin, ei todellakaan mikään kalki tapletti sen huomaa jo kalan hajusta
- Anonyymi00004
hyödyllisiä aineita, mutta kaikki ovat saatavilla erikseen huomattavasti halvemmalla.
- Anonyymi00006
Yhdessä vitaepro kapselissa on 20 mg d-vitaa paketissa on 44 kapselia normi hinta paketille on 36,90e. Tokmannilta saa 100mg vahvusia d-vita pillereitä ja 150 kpl 4,95e.
- Anonyymi00008
Anonyymi00006 kirjoitti:
Yhdessä vitaepro kapselissa on 20 mg d-vitaa paketissa on 44 kapselia normi hinta paketille on 36,90e. Tokmannilta saa 100mg vahvusia d-vita pillereitä ja 150 kpl 4,95e.
On vita proossa muutakin kuin dvitaa kuten posvilja serata uutetta, kliinisesti on testattu.
- Anonyymi00012
Anonyymi00008 kirjoitti:
On vita proossa muutakin kuin dvitaa kuten posvilja serata uutetta, kliinisesti on testattu.
On muutakin toki mutta kaikkea tosi vähän pitäs vetää 5 kapselia päivässä ja tolla hinalla huh huh.
- Anonyymi00005
söi kaksiviikkoa ja tuli sydänkohtaus .
- Anonyymi00009
Kukaan ei tiedä mitä niissä on.
- Anonyymi00013
Kyllä se selosteesta selviää.
- Anonyymi00010
Aivan humpuukia. Älkää usko kaikkea mitä tuutista työnnetään.
- Anonyymi00011
Liekö tuo D-pillerikään välttämätön.
- Anonyymi00014
Kesällä ei tarvii kun aurinoko paistaa mutta ruuasta ja juomista ei saa kovinkaan paljoa pävittäin d-vitaa paitsi jos syöt kilon lohta joka päivä.
- Anonyymi00015
Ei kai noista haittaa ole, enkä usko että ei juuri hyötymään. Ainakaan jos ruokavalio on suunnilleen oikea.
- Anonyymi00016
Ihan turhia, suurin osa ei edes imeydy kehoon. Mutta hyvä rahastuskeino.
- Anonyymi00023
Saako peruutettua tilausta,ettei menisi luotot,sillä tulee vaan...Hmm.
- Anonyymi00017
Roskaruokaa - koska elintarvikkeenahan tuota myydään.
Ihan oikeastiko joku kuvittelee, että lääketeollisuus ei tuota hyödyntäisi jos se auttaisi nivelistölle ja lihaksistolle jotain ihan oikeasti ja tutkitusti?
Jos se jollakulla jotain vaikuttaa, niin kyse on plasebo vaikutuksesta. Sen saman saa syömällä kalkkitabletteja ja uskomalla riittävän vahvasti kuvitellun vaikutuksen toteutumiseen. - Anonyymi00018
Huijausta mutta saa jatkaa, kun ei mainosteta lääkkeenä. Sopimuksesta on kuulemma hankalaa päästä irti.
- Anonyymi00019
Lääkäri kertoi että maksa menee rikki noista vitamiineista VITAEPRO Vitamiinit on kusetusta
- Anonyymi00020
Halvemmaksi taitaa tulla ostaa samantyyppisiä tuotteita jostain marketista. Nivel Teho-tuotteessa on tuota Boswell serrata-ainesosaa ja on halvempi ostos kuin Vitaepro. Jos Vitaepro olisi tosi hyvä tuote, sitä myytäisiin muuallakin kuin netissä. Samoja vitamiineja löytyy muistakin tuotteista. Jos käyttää reseptilääkkeitä ei ehkä ole hyväksi käyttää Vitaeprota.
- Anonyymi00024
jos
käyttävät reseptilääkkeitä , semmoiset ihmisethän ei saa koskaan
syödä mitään vitamiineja tai terveellistä
koska se sekoittaa siinä..
sitten varmistetaan näin että he joutuu lisää ikuisesti syömään resepti lääkettä
- Anonyymi00021
Kyllä niitä luontaistuotepillereitä tarvii jokainen. Muistakaa ostaa oikeat pillerit joka tarpeeseen. Hiukse ja kynnet tarvii omat pillerinsä. Samoin sormet ja varpaat tarvivat omansa, myös sydän ja keuhkot omansa. Eikä ole pahitteeksi ottaa myös nuhan, yskän, mahataudin estämiseen omat pillerinsä.
Ehkä selvitään hengissä, jos nappaa aamutuimaan 7 erilaista nappia ja illalla vielä toiset annokset eri lajikkeita!
Kuinka ennen selvittiinkään vaan ruokalusikallisella kalamaksaöljyä? - Anonyymi00022
Vitaepron toimivuutta ei ole lääketieteellisesti osoitettu toimivaksi.
- Anonyymi00025
Turha tuote.
Ainoa vitamiini mitä kannattaa ottaa on D-vitamiini ja itäkin vain talviaikaan. Kasvissyöjille B12 on tarpeen.
Muuten monipuolisesta ravinnosta saa kaikki mitä tarvitaan.- Anonyymi00026
Muuten monipuolisesta ravinnosta saa kaikki mitä tarvitaan.
Tämä aina manitaan mutta kuinka iso prosentti suomalaisista syö monipuolisesti ja edes lähes pävittäin? ja saa kaiken mitä tarvitsee 20% vai 40% vai onko ennemän?
- Anonyymi00027
Vitaepro hyvä ainut paikka missä olen työskennellyt
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa43118Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.92148Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1151766Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä
Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus101096Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.
Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R450992Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa
Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn129986- 35774
- 53733
- 67701
Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.30665