Ei tule lähiaikoina.
Mistä sen tietää?
Tikkurilan haaratoimisto suunnittelee suuria laajennuksia.
Harmagedonin jälkeenhän paratiisissa ei ole kerrostaloja.
Jokainenhan istuu OMAN VIINI JA VIIKUNAPUUN alla. Ei haaratomiston kerrostalojen parvekkeela.
Paratiisi ja harmagedon on siis, vasta noin 50- 100 vuoden päässä.
Minkä ikäinen silloin olet? Minä olen silloin 120-170 vuotias.
JT touhu on pelkkää bisnestä ja satua.
Mistä sen tietää?
Tikkurilan haaratoimisto suunnittelee suuria laajennuksia.
Harmagedonin jälkeenhän paratiisissa ei ole kerrostaloja.
Jokainenhan istuu OMAN VIINI JA VIIKUNAPUUN alla. Ei haaratomiston kerrostalojen parvekkeela.
Paratiisi ja harmagedon on siis, vasta noin 50- 100 vuoden päässä.
Minkä ikäinen silloin olet? Minä olen silloin 120-170 vuotias.
JT touhu on pelkkää bisnestä ja satua.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Biblia puhuu viinapuusta, jonka alla istutaan. Ehkäpä sellainen on monellakin betelissä?
Miksi paratiisi tulisi edes 100 vuoden sisään?
Sitähän järjestön toiminta on ollut ennenkin, että puhutaan kyllä siitä että loppu on lähellä, kuinka eletään lopun lopun lopun aikaa, mutta silti samalla koko ajan varustaudutaan tuleviin vuosiin ja vuosikymmeniin. Rivitodistajan tulisi siis elää kuin viimeistä päivää, mutta järjestö itse ei tee niin.
Rivitodistajan pitäisi levitellä rahojaan järjestölle, kuin viimeistä päivää. Suomeksi käännettynä: HUMPUUKIIN.
Suuruudenhulluus iskenyt.
Nuokin rahat voisi laittaa köyhien auttamiseen sekä kotimaassa että ulkomailla, mutta ei kun on
kysymys JT:sta.
Vartiotorni-seura ei auta köyhiä millään tavalla. Jotain apua katastrofialueille saatetaan antaa, sekin pääasiassa siellä oleville todistajille, jotta päästään mainostamaan että apua on annettu.
Anonyymi-ap 2026-02-26 15:16:31
" Harmagedon ja paratiisi Ei tule lähiaikoina."
5 Moos. 18:21-22 ilmoittaa vartiotorniseuran vääräksi profeetaksi, koska se on julistanut maailmanlopun vuodeksi 1975
5 Moos. 18:21 Ja jos sinä ajattelet sydämessäsi: 'Mistä me tiedämme, mikä sana ei ole Herran puhetta?' niin huomaa:
18:22 kun profeetta puhuu Herran nimessä, ja kun se, mitä hän on puhunut, ei tapahdu eikä käy toteen, niin sitä sanaa Herra ei ole puhunut; julkeuttaan se profeetta on niin puhunut
------------
Miksi Suomessa tarvitsisi laajentaa? Täällähän väki vähenee. Ei tuossa juuri muuta logiikkaa voi olla kuin se, että jostain muualta siirretään toimintoja Suomeen. Tietysti sellaisiakin toiveita voi olla, että Venäjällä pystyttäisiin taas toimimaan joskus tulevaisuudessa ja sitä ohjattaisiin Suomesta käsin.
Ja voi käydä niinkin,että Venäjä tulee tänne ja vie vartiotornilahkolta viimeisetkin siemenperunat.
Tuskinpa se tänne tulee. Voi kuitenkin jäädä haaveeksi, että lahkon työ vapautuisi siellä. Eiköhän Venäjä hankkiutunut Vartiotornista eroon ainakin sukupolven ajaksi, tuplasukupolvenkin.
Järjestön rakennushankkeet eivät tällaisessa yhteydessö kuulu yhdellekään ihmiselle! Järjestön valtavan kasvun takana on Teokraattinen Järjestely, josta kasvun myötä myös Suomessa on saatu suunnattomiat todisteet koko 1900-luvun ajan ja pitkälle aina 2000-luvulle asti. Jos Järjestö on saanut Jumalalta ilmoituksen rakentamisen tarpeesta, niin kuin edeltävinäkin vuosikymmeninä, tämä hanke tullaan varmasti toteuttamaan. Jumalan suunnitelma on se, mitä noudatetaan!
Perustuiko Jumalan ilmoitukseen myös Venäjän haaratoimiston rakentaminen? Se minkä valtio takavarikoi.
Valehtelija!
1996 alkoi julistajamäärän pieneneminen Suomessa.Silloin oli yli 20.000 julistajaa. Nyt 15.000.
Että se suuresta kasvusta.
Elämme viimeisten aikojen viimeisiä päiviä ennen viimeistä päivää.
Jehova rakastaa iloista lahjoittajaa.
Iloiseen JT seuraan !
Hapannaamoja JT :t on.
Anonyymi00014 2026-02-28 07:33:45
" Elämme viimeisten aikojen viimeisiä päiviä ennen viimeistä päivää. Jehova rakastaa iloista lahjoittajaa. Iloiseen JT seuraan !"
-Olet ns. onnellinen kun saat uskonnollisen täyttymyksesi esittämälläsi toiston tavalla ?
Kyllä näin viimeisinä aikoina ennen viimeistä päivää onkin järkevää uutta mökkiä rakentaa ja vanhaakin laajentaen korjata.
Sillä kohta se taas on tulossa, päivä viimeinen lopulta ennen loppua ihan.
Jehova rakastaa iloista lahjoittajaa!