Miten selitätte ateistit tämän ilmiön että jokaisella maailman ihmisellä on samanlainen kurkku mutta joka ikisellä maailman ihmisellä on oma ainutlaatuinen ääni.?Jos et tajua niin avaa vaikka radio,saatat heti tunnistaa että nyt laulaa Madonna tai Elton John jne.
Ääni syntyy siitä että jokaisella maailman ihmisellä on täysin ainutlaatuinen persoonallisuus,ainutlaatuinen sielu.
Sano minulle ateisti että mikä se kurkussa oleva lihas on joka voi luoda jokaiselle ihmiselle jopa ainutlaatuisen äänen.Yksikään ateisti maailmassa ei pysty tähän vastaamaan koska ateismi on täyttä valhetta alusta loppuun.
Ääni syntyy siitä että jokaisella maailman ihmisellä on täysin ainutlaatuinen persoonallisuus,ainutlaatuinen sielu.
Sano minulle ateisti että mikä se kurkussa oleva lihas on joka voi luoda jokaiselle ihmiselle jopa ainutlaatuisen äänen.Yksikään ateisti maailmassa ei pysty tähän vastaamaan koska ateismi on täyttä valhetta alusta loppuun.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Pingviineillä on jokaisella oma persoonallinen ääni ja samoin muilla linnuilla. Emo löytää poikasen äänen perusteella tuhansien lajitoverien joukosta.
Kyllä eläimilläkin on Raamatun mukaan sielu. Ihmisen sielua puhuttaessa käytetään termiä: ELÄVÄ SIELU. Mutta eläimen sielu on : HENKINEN SIELU.
Vielä Hare Krishna kehottaa pohtimaan voiko myös hedelmiä tuottavilla puilla ja muilla kasveilla olla sielu tai sille ominaisia eritteitä.
Sielu on puhtaasti teologi(n)en 'keksintö'.
Mikään tiede ei ole sellaista havainnut.
Sormenjäljet
Lumihiutaleet
Erilaisia
Mutta ne pierut
Sama hz-taajuus ja melodian rakenne
Finaali
Usein samoja
Aloittaja osoittaa kirjoituksellaan että hänellä ei ole alkeellisintakaan ymmärrystä mistään asiasta. Hänen kanssaan ei voi oikein väitellä. Se on sama kuin yrittäisin opettaa luonnontieteitä kastemadolle.
Tämä tekoäly rikkoi juuri Internetin: se tekee nyt musiikkia oikeiden artistien äänillä, ilmaiseksi ja täysin ilman lupaa.
Katso video täältä 👉 https://youtu.be/SxltN5a6yQs
Joskus törmää "kaksoisolentoon", ja kaikkein hämmästyttävintä siinä on se, että hänellä on vielä samanlainen äänikin.
Imitointi on aina hauskaa, kaikkihan tykkää imitaattoreista, ja moni harrastaa sitä itsekin.
Miten voit olla varma siitä, että jokaisella ihmisellä on omanlaisensa ääni, koska ihmisen äänihän muuttuu iän myötäkin?
Jos Jumala olisi olemassa niin kaikilla ihmisillä olisi samanlainen ääni koska pronssikautiset vuohipaimenet väittivät Jumalan luoneen ihmisen omaksi kuvakseen. Eihän yhdellä Jumalalla voi olla kuin yksi ääni. Vai mitä, ripulivajakki?
Miksi haukut toista kirjoittajaa ja monia kirjoittajia?
Mitä luulet sillä voittavasi?
Rikot palstan sääntöjä.
Jokaiselle ansioidensa mukaan. Ateistit ovat suorapuheisia ja rehellisiä. Jos keskustelija on idiootti niin miksi sitä pitäisi peitellä?
Käytä kiertoilmaisuja.
"Et ole nyt kovin järkevä..."
"Oletko ajatellut asiaa riittävän syvältä..."
”Käytä kiertoilmaisuja.”
Keskity sinä vain omien aivopierujesi siistimiseen. Sinulla ei ole mitään kompetenssia alkaa neuvomaan minua. Neuvosi ovat kuin hyttysen ininää, ei kiinnosta pätkääkään.
Sanasi ovat kuin kärpästen surinaa korvissani. Ei kiinnosta yhtään.
”Ei kiinnosta yhtään.”
Kuitenkin sen verran, että jäit jankuttamaan ja postasit jo monta viestiä.
Pohjanoteeraus taso löytyy ns.
ateistisesta maailmasta hyvin
(jaylenox75 tiktok) ja se toistuu.
Sköpsis pöpsis. Mul kun kultsilla on aiva omansa.
Ja avaaja tosiaann meinaa että joku satuolento tekee ihmisen lauluäänen?? 😄😄
Onneksi pierun ääni on kaikilla samanlainen.
Oli uskovainen tai ei, pieru raikaa yhtäläisellä
pärinällä kaikkien persaukoista. Ihmeellistä!
Kyllä! Jos suomalainen pieraisee kiinalaiselle, hän ymmärtää heti viestin, vaikka ei kieltä osaisikaan. Ihmeellistä!
"on ihmisellä on samanlainen kurkku"
Ei ole, eikä ole samanlaiset äänihuulet.
Muista puhumattakaan...
Tämäkin asia on sellainen, johon olisit saanut tieteellisen vastauksen googlettamalla. Olet harvinaisen vajaa jopa teistiksi.
Kyllä, jokaisella ihmisellä on ainutlaatuinen ääni, ja puheääntä verrataankin usein sormenjälkeen. Vaikka äänet voivat kuulostaa samankaltaisilta, jokaisen ihmisen äänielimistön fyysinen rakenne ja sen käyttö luovat yksilöllisen "äänijäljen" (voiceprint)
Google AI
Sormenjälki on jokaisella omanlainen,vaikka ihmisiä on äärettömästi/pilvinpimein. ATEISTIKIN ON ERITYINEN LUOMUS, uskomuksistaan huolimatta🤷♀️
Mitä uskomuksia tarkoitat?
naarailla ja koirailla on eri ääni ja se vetoaa toisiinsa , se on evoluutiota , eli voiko äänestä päätellä jotain muutakin ominaisuuksista 🤔
Tämä on kaikista uskovaisten väitöksistä kaikkein helpoin väite kumottavaksi.
Nimittäin kaikki kurkut ovat erilaisia.
Ihmisen, eläimen, avomaan tai suolakurkku kaikki erilaisia yksilöitä.
Miten uskovainen voi olla niin tyhmä?
Joskus niiltä pääsee jopa hyviä väittämiä uskontonsa tueksi mutta tämä ei tosiaan kuulu niihin aivopieru osastoa.
Kutsun avovaimoa kuovin äänellä.
Hän vastaa aina harakan äänellä.
Tai räkättirastas. Asuu kesät pellolla missä kaivan hänelle matoja kesäisin.
räksät ovat pahimpia 🤣
Sademetsissä kutsutaan toisia ihmisiä eläinten äänillä. Totta kai heillä on myös nimi sen lisäksi.
Ei ihmisten kurkku ole kaikilla. täysin samanlainen, Farinellilta poistettiin kivarit lapsena, ja hänen äänensä oli kertoman mukaan ihana. Mulla on kissa, joka kastroitiin varsin nuorena. Hänen äänen käyttö on kuin mustarastaalla. Toinen , löytökissa , karstroitiin sukukypsänä, ja hän on lähinnä räkättirastas.
Kaikilla avaamillani ruumiilla on kyllä ollut jokaisella erilainen "kurkku". Saattaa vähän yksinkertaisemmasta maallikosta siltä näyttää ja "tuntua", mutta todellisuus on toinen. Kannattaa jatkaa satukirjojen lukemista ja jättää todellisuus niille, joilla riittää äly sen ymmärtämiseen.
Pielaveden ABC kylmällä asemalla avataan
Totta haastat!
"haastat"
Itseasiassa, en puhunut mitään avauksessani - kuuletko usein ääniä, joita muut eivät kuule?
Jokaisella ihmisellä on omanlaisensa elimistö... keuhkot, henkitorvi, äänihuulet, nielu, lihakset ja suu. Jokainen pienikin yksityiskohta vaikuttaa siihen, millaiseksi ääni muotoutuu. Elimistö myös muuttuu vuosien aikana, jonka vuoksi ihmisen äänikin muuttuu: lapsella ääni on korkeampi, tytöllä ja pojalla erilainen, murrosiässä pojalla jopa paljonkin matalampi, aikuisena taas erilainen, vanhuksena taas muuttunut. Flunssakin voi muuttaa ääntä.
Miten teismi selittää tämän?
"Miten selitätte ateistit tämän ilmiön että jokaisella maailman ihmisellä on samanlainen kurkku mutta joka ikisellä maailman ihmisellä on oma ainutlaatuinen ääni.?"
Jope Ruonansuulla oli sellainen ääni kuin hän halusi ei ollut sen jälkeen Vesku Loirillakaan yksin ainutkertainen ääni