Kiva olla venäläinen solttu. Ukrainalaiset ammuskelevat edestä ja pudottelevat kranaatteja ylhäältä. Omat komentajat ampuvat sivusta ja selkään. Eläköön Venäjä! Eläköön Putin!
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/226cc18b-12c5-4d4e-bcdf-76a8a2aeb3a2
Venäjän komentajat ammuskelevat omiaan
45
352
Vastaukset
- Anonyymi00001
Kumma maa tämä Venäjä. Kun listii omiaan, niin nimitetään Venäjän sankariksi. Kieltämättä ei aivan huono peruste 😀 .
- Anonyymi00006
Venäläiset rusnyat on vaan venäläisiä rusnya ja eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan. Siinä selitys
- Anonyymi00002
Turvallista, kun ei tarvitse riskeerata henkeään eturintamalla, vaan ammuskelee takana.
- Anonyymi00003
No se on sellainen venäläisten komentajien harrastus juodaan tsajua ja ammuskellaan siinä lomassa rys...siä ...niitähän riittää
- Anonyymi00004
Ampuvat toverin ja vievät rahat.
Ihan normi ryssän päivätyötä. - Anonyymi00005
Lähteet ja alkuperäinen aineisto jääneet tarkistamatta tälläkin kertaa. Kielitaito puuttuu? .)))))
- Anonyymi00007
Ukraina war youtube siellä löytyy ku venäläiset itse juttelee siitä puhelimessa.. Ja vangit..useat siitä kertovat. No venäläiset on vaan venäläisiä
- Anonyymi00010
Melkein kaksi tuntia meni. Lipsuuko päivystys?
Jo Neuvostoliiton aikana käytettiin tulppaosastoja. Venäläiset ovat niistä julkisesti ylpeitä. Tarkoitus oli voittaa pelko pelolla.
Ukrainan sodan aikana on lukemattomia dokumentteja kuinka venäläiset ovat ampuneet haavoittuneitaan. Komentajien ammuskelu ei nyt ole mikään ihme tässä ilmapiirissä.
Eikö ole kova tkö uskotella itselleen, että venäläiset sotivat kauniisti? Miten meni esimerkiksi Butsassa? Lavastus varmaan 😂😂😂 - Anonyymi00011
Anonyymi00007 kirjoitti:
Ukraina war youtube siellä löytyy ku venäläiset itse juttelee siitä puhelimessa.. Ja vangit..useat siitä kertovat. No venäläiset on vaan venäläisiä
Vastaavia puhelinkeskusteluja paljastettu aiemminkin, keskustelijoilla länsiukrainalainen aksentti. Feikkien luojat ei älynneet löytää parempia näyttelijöita.
- Anonyymi00014
Anonyymi00011 kirjoitti:
Vastaavia puhelinkeskusteluja paljastettu aiemminkin, keskustelijoilla länsiukrainalainen aksentti. Feikkien luojat ei älynneet löytää parempia näyttelijöita.
Mitä ihmettä selität?
- Anonyymi00016
Anonyymi00014 kirjoitti:
Mitä ihmettä selität?
Ihmettä uskoa, että tuommoiset puhelinkeskustelut aitoja. Videoihinkaan ei nykyään luottamista.
- Anonyymi00026
Anonyymi00014 kirjoitti:
Mitä ihmettä selität?
Palkkaansa se vaan yrittää ansaita.
- Anonyymi00008
Tarttis evästeitä asennella roskamediasta että sais lukea, ei pysty
- Anonyymi00009
Aina ei voi onnistua mutta onnistuuko viidentenä vuonna....
ISW: Viides sotavuosi ei ala Venäjän kannalta hyvin
Ajatushautomon arvion mukaan Ukrainan viimeaikainen menestys vaikeuttaa Venäjän valmistautumista kevään mahdolliseen suurhyökkäykseen.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011842875.html - Anonyymi00012
Venäläinen tapahan on ollut, että jos et hyökkää, niin teloittajat tulevat takaa, ja pakottavat hengen lähdön uhalla hyökkäämään.
- Anonyymi00013
Kyllä se niin taitaa olla että Venäjä häviää sodan, kaikki merkit viittaa siihen.
- Anonyymi00015
Russotrollien paniikki vihjaa, että alkaa selvitä heillekin...
- Anonyymi00018
ottaneet varmaan mallia Suomen raskaan upseerien teloitus käytännöistä?
Kannaksen läpijuoksun aikana Suomalais upseerit teloittivat useita satoja Suomalaisia sotasankareita.- Anonyymi00019
Pojun paniikki alkaa näkyä entistä selvemmin hänen raaputuksissaan 😐😂
- Anonyymi00020
Säälimme?
- Anonyymi00021
Mitä säälimistä tuossa on; päinvastoin; ottakaa kaikki esimiehet oppia kuinka alaisten hommia kuuluu valvoa että sovitut työt on varmasti tehty niin ajallisesti kuin laadullisestikin. Kuinka paljon onkaan esimerkkejä näistä "Japeista" jotka ovat kesken työpäivän häipyneet satamasta ilman esimiehen lupaa kertomatta edes milloin tulevat takaisin.
- Anonyymi00022
Kaikki vihaa rys...siä jopa venäläiset komentajat pitävät rys...sien tappamista hyvänä asian ...jopa Putin pettyi rys...siin ja niidfen epäonnistuneeseen valloitussotaan että viiksetyksissään tapattaa näitä järjettömiä määriä päivittäin ihan vain kostona .
- Anonyymi00025
Totta haastat siinä mielessä että määrät ovat aivan järjettömän pieniä. Niinkuin ovat olleet koko ajan. Ei tämä homma tämmöisellä vatuloinnilla valmistu koskaan !
- Anonyymi00023
Onneksi Suomessa voi vapaasti erota reservistä, eikä kukaan uskalla nokkaansa avata siitä asiasta.
- Anonyymi00024
Jopa reservistä eroajat haluaisivat ampua venäläisten komentajien tapaan rys...siä ennemmin kuin ihmisiä😁
- Anonyymi00031
Anonyymi00024 kirjoitti:
Jopa reservistä eroajat haluaisivat ampua venäläisten komentajien tapaan rys...siä ennemmin kuin ihmisiä😁
Reservistä eroajat haluaa vaan erota nato-reservistä.
Tappaminen on sitten se viimeinen varoitus, jos Nato tiltu edelleen tunkeilee väkivaltaisesti yksityisalueelle.
Itseään saa puolustaa Naton väkivaltaisilta hyökkäyksiltä.
- Anonyymi00027
Miksi venäläinen tottelee tapattajiaan?
- Anonyymi00028
Sama meno Kannaksen läpijuoksun aikaan. Omat upseerit teloittavat sotamiehiä.
Ei mitään uutta. - Anonyymi00029
Nato Tiltu on uhannut teloittaa kaikki jotka pakenevat rintamalta.
Mitäs Nato tiltu tähä? - Anonyymi00030
Intin aikaan olin kessu kun pari Nato mielistä kieltäytyi teltan pakkaamisesta. Teki mieli teloittaa ne paskiaiset.
Jatkuvasto oikeudessa on ryhmänjohtajia jotka ovat hivauttaneet intissä velli perse Nato Tiltuja.- Anonyymi00038
Spämmipete havaittu.
- Anonyymi00044
"Intin aikaan olin kessu"
Tiltun ressukka haaveilee olleensa Suomen puolustusvoimissa ja esiintyy kuin Suomen terve mies 😁🤣
Ei oikein mene läpi ei tiltun ressukasta olisi koskaan siihen että pääsisi Suomen armeijaan
ase kädessä tiltu olisi vaarana ympäristölleen ja vielä suurempi vaara itselleen 😁
- Anonyymi00033
Puuttinni tuo bunkkerirotta tapattaa rys...siä kiihtyvään tahtiin ja venäläiset komentajat hoitaa loput oma kätisesti ja nää hölmöt rys...sät ei tajua kuin huutaa uraata tuon systeemin puolesta 🤣😁
On bunkkerirottaa siunattu tarpeeksi tyhmällä kansalla että tuo onnistuu 😁 - Anonyymi00034
Ei kai tuo venäläinen sananlasku rintamaoloista nyt ihan tyhjästä ole syntynyt?
”Edessä todennäköinen kuolema, takana varma kuolema”.- Anonyymi00035
Ei ole rintamakarkureita Venäjällä nimeksikään. Ja eipä niihin kannatakaan satsata. Tosin joskus oli juttu parista kaverista jossa myös upseeria syytettiin avunannosta. Tämän syyte hylättiin kun pystyi todistamaan että hänen aseeseen tuli syöttöhäiriö ratkaisevalla hetkellä.
- Anonyymi00036
Putin ilta-sanomassa:
– Pyydän teitä vastaanottamaan syvät surunvalitteluni Iranin islamilaisen tasavallan ylimmän johtajan Ali Khamenein ja hänen perheenjäsentensä murhasta, joka tehtiin kyynisesti rikkoen kaikkia inhimillisen moraalin ja kansainvälisen lain normeja, Putin sanoo viestissään Iranin presidentille Masoud Pezeshkianille.
🤣🤣🤣alushousu myrkyttäjä huolissaan, inhimillisyydestä ja kansainvälisistä laieista!🤣🤣🤣 - Anonyymi00039
Putin on niin aito ♥️
- Anonyymi00040
Minä rakastan Putinia.
Putinismi on uskonnollinen kultti, jossa täydellistä roistoa, paskanpuhujaa, varasta ja murhaajaa, imperialistista fasistia, kansainvälisesti etsintäkuulutettua sotarikollista palvotaan muka hyvänä ja suurena johtajana. Niin palvottiin Hitleriäkin.
- Anonyymi00041
Niin mutta kun Putin on niin söpö ♥️
- Anonyymi00042
Venäläinen moraali?
- Anonyymi00043
Putin!
- Anonyymi00045
Put
- Anonyymi00046
Jotenkin ymmärrän näitä venäläisiä komentajia ...
- Anonyymi00047
No jos kuka tahansa meistä olisi venäläinen komentaja kyllä mekin räiskittäisiin huviksemme nykyisten venäläisten komentajien tapaan rysäpöksyjä...kuka niitä nyt ei ampuisi puutinkikin niitä teurastuttanut jo järjettömän määrän.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse814620Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093837Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1763627Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.632062Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.781268- 1281125
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1401050- 49979
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä26891