Nasima Razmyar sdp syöksykierteessä

Anonyymi-ap

Nasima Razmyar puhuu suoraan Sdp:n sisäisestä taistelusta ja puolue­johdon virheestä
Tuppuraisen ja lintmanin erottava
|Jatkoa Sdp:n varapuheenjohtajana hakeva Razmyar tuomitsee nimettömät vuodot. Toisaalta puoluejohto on liiaksikin pyrkinyt patistamaan edustajia yksimielisyyteen, hän sanoo.






Sdp:n sisäisen taistelun on loputtava, sanoo puolueen varapuheenjohtaja Nasima Razmyar. Hän viittaa läpi vaalikauden jatkuneisiin nimettömiin vuotoihin lehtien palstoilla.

Jotkut Sdp:n kansanedustajat ovat arvostelleet nimettömyyden suojista ennen kaikkea puheenjohtaja Antti Lindtmania ja eduskuntaryhmän puheenjohtajaa Tytti Tuppuraista. Tuppuraista nimettömät Sdp-lähteet syyttivät tammikuussa häirintäkohun keskellä STT:n jutussa asiattomasta käytöksestä kuten huutamisesta ja nöyryyttämisestä.

joitakin jopa palkitaan kultamitaleilla sdp.

30

248

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      – Nyt konkretisoituu lasku SDP:n hurlumhei-velkalinjasta. Viime hallituskaudella ei ollut minkäänlaisia jarruja, velkaa otettiin surutta. Se on osaltaan kasvattanut (Petteri) Orpon (kok.) hallituksen sopeuttamisurakkaa, joka on ollut aivan valtava ja se jatkuu edelleen,

      Valtiovarainministeriön tuoreet alijäämäennusteet ovat Päivärinnan mukaan karmeita ja vakava herätys.

      – Lähes yhtä karmeaa on myös se, että siitä huolimatta SDP on kolme vuotta vastustanut jokaista sopeutustoimea ja rakenteellista uudistusta. Teot ja puheet ovat täydellisessä ristiriidassa,


      – Muutaman vuoden kuluttua Suomi maksaa pelkkiä valtionvelan korkoja jo noin kuusi miljardia euroa vuodessa. Vielä viime kaudella elettiin nollakorkojen ajassa ja SDP:ssä velkaa pidettiin käytännössä ilmaisena. Ja nyt kehtaavat kauhistella velkaantumista,

    • Anonyymi00002

      – On hyvä, että kaikki puolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta ovat sitoutuneet velkajarruun. Suomen velkaantumista on hillittävä yli vaalikausien. Nyt on SDP:n korkea aika lopettaa sammutetuin lyhdyin kuljeskeleminen ja sytyttää valot. On aika paljastaa oma vaihtoehto

      • Anonyymi00011

        Vasemmistoliitolla, eli kommunisteilla, ei ole koskaan ollut talousosaamista.
        Eikä sitä hallitse myöskään SDP.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00011 kirjoitti:

        Vasemmistoliitolla, eli kommunisteilla, ei ole koskaan ollut talousosaamista.
        Eikä sitä hallitse myöskään SDP.

        Haluavat Suomest osan entistä Neuvostoliittoa!
        Onneksi hävisivät punakapinan!


    • Anonyymi00003

      Nyt maksetaan laskua SDP:n velkalinjasta
      Valtiovarainministeriön tuoreet alijäämäennusteet ovat kansanedustajan mukaan vakava herätys.

    • Anonyymi00004

      GHH

    • Anonyymi00005

      Nyt maksetaan laskua termospullokokoomuslaisten idioottimaisuuden takia.

      • Anonyymi00008

        sinä äpärä punikki mitään mistää tiedä.


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        sinä äpärä punikki mitään mistää tiedä.

        Just! Siperiaan!


    • Anonyymi00007

      yey

    • Anonyymi00009

      fgfg

    • Anonyymi00010

      Nasima voisi Afganistan välkkyä määränpäänä

      • Anonyymi00014

        Eiköhän sinnekin voi matkustaa?


    • Anonyymi00015

      fgg

    • Anonyymi00016

      Nazima pahemman luokan juorukello! HALUAA MINISTERIKSI SAVUSTAA MUITA ULOS

      • Anonyymi00017

        Nasimahan voisi mennä takaisin Afganistaniin ja hoitaa siellä naisten oikeus asioita? Siellä luulisi olevan asiat niin, ettei ole poliittista eripuraa.


    • Anonyymi00018

      FDF

    • Anonyymi00019

      Tästä aiheesta ei saanut Ylellä puhua joten räväytetään tämä nyt tähän todisteiden kera.
      Case: Nasima Razmyar.

      Nasima on kovaäänisesti ajanut Suomeen lisää maahanmuuttajia ja erityisesti maahanmuuttajia jotka tarvitsevat vastaanottokeskuksia kotoutuakseen. Tämä on hänen sydämen asia, vai onko oikeasti? Onko maahanmuuttajat Nasimalle oikeasti vain tapa pumpata rahaa omaan lompakkoon?

      Nasima on ilmeisesti niin etevä bisnesguru että sai Viittakivi Oy:n liikevaihdon räjäytettyä 3 miljoonasta yli 14 miljoonaan.

      Vai onko tässä käynyt niin että Nasima on hyväksikäyttänyt poliittista vaikutusvaltaansa, pumppaamalla veronmaksajien rahaa omalle yritykselleen ja samalla ajanut omaa henkilökohtaista taloudellista etuaan.

      • Anonyymi00020

        Nasima äänesti viime kesänä itärajan avaamisen puolesta, vaikka suurin osa hänen edustamastaan puolueesta äänesti vastaan. Hänelle on siis ok, että Venäjä työntää Islamtaustaisista maista tulevaa väkeä Suomeen ja joiden taustoista ei tiedetä mitään. Kun riittävästi äänestetään islamistisista maista tulevia henkilöitä eduskuntaan, se alkaa vähitellen näkyä myös lainsäätämisessä ei-toivotulla tavalla. Tästähän on jo merkkejä nähtävissä esim. Briteissä. Ongelma ei ole ihmiset, vaan heidän vihamielinen uskontonsa islam, joka on vahvasti myös politiikkaan kytkeytynyttä.


    • Anonyymi00021

      HGHG

    • Anonyymi00022

      fggf

    • Anonyymi00023

      hgh

    • Anonyymi00024

      yty

      • Anonyymi00025

        Riippakivi sopisi paremmin nasiman firman nimeksi? Firma on veronmaksajille riippakivi.


    • Anonyymi00026

      sdp tippuu antin johdolla sinne oppositioon pysyvästi hyvä näin.

      • Anonyymi00032
        UUSI

        Asiassa on vain yksi mutta ja hankaluus? Ensin pitäisi saada SDP häviämään seuraavat eduskuntavaalit? Siinä saattaa tulla hankaluuksia?


    • Anonyymi00028

      Jee! Persut nousee!

    • Anonyymi00029
      UUSI

      ghghg

    • Anonyymi00030
      UUSI

      Miten VOK bisnekset sdp?

      • Anonyymi00031
        UUSI

        Kuka tienasi ja mitä? MOT tutkimaan!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1132
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      144
      1069
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe