Sanna Marin haastoi vammaisen oikeuteen

Sannaan ihastunut mies oli oikeuden mukaan syyntakeeton eikä ymmärtänyt tekoaan.

Tässä taas nähtiin vasemmiston ennakkoluulojen seuraukset.

Kannattais opetella kommunikoimaan kaikkien kanssa eikä halveksia erilaisia ihmisiä tai mielipiteitä, päästäis kaikki vähemmällä.
27215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Tässä taas yksi joka ei jaksanut ottaa asioista selvää?

Tämä äijä kiusannut jo useita naisia

Aloittaja lienee tass yksi typerä Persu!

4Äänestä
  • Slagissani Aloittaja = Pääminsteri Marin PÄÄ

    Tässä taas yksi joka ei jaksanut ottaa asioista selvää!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    PASKA elämänkerta ei edes myy, ja tuotttaa ain tappoitahahahahahahahahahahahaha

    1Äänestä

  • yksittäistapaus

    Äänestä

  • Persu, tai ei, mutta pieleen meni. Rikosasiassa haasteen oikeuteen antaa syyttäjä, asianomistajalla on syyttäjän kanssa vain rinnakkainen syyteoikeus.

    Äänestä

Mutta kun poliittikot kiusaa kansalaisia niin siinä ei ole mitään ongelmaa.

Äänestä

No mutta jos te persut olette noin huolissanne tuosta miehestä niin tehkää jotain. Ottakaa vaikka vaaliehdokkaaksi.

2Äänestä
  • Tuo mieshän sopisi loistavasti persujen ehdokkaaksi.

    Äänestä

Persut ovat noin ylipäätään aika vammaisia...

Äänestä

hankala tilanne kun nyt todistetusti syyntakeettomalla vammaisella ei seisonu ja sannulilla oli kuiva, niin ei siit mitään sit tullu ollenkaan olisi epsteinia tarvittu viagroineenn ja kenkälusikkoineen tässäkin, niin olisi ollu high society sitten...

Äänestä

Täällä moni syyntakeeton aloitaa uusia aiheita, kuten tämänkin.

Äänestä
  • sinä vajaaälyinen äitisikö kirjoitti kommentin sun puolesta?

    Äänestä

Aloittaja voi soittaa mielenterveys päivystykseen!! Mieluummin heti !

Äänestä
  • Pysy vaan siellä suljetulla sinä, miten pääsit nettiin noin vajailla kyvyillä, ookko äitin kanssa netissä?

    Äänestä

Eihän Sanna voinut tietää mikä sitä miestä riivasi. Asiat selvisivät vasta oikeudessa.

Äänestä
  • Juu ei voinu kysyä, soitti poliisille oudosta hiipparista...uusavutonta meininkiä.

    Sanna iso äijäkin varmaan tutisi peloissaan :)

    Äänestä

  • viedään hei kaikki joka ikinen asia oikeuteen, niin siellä sitten selviää, rahaa on!

    Äänestä

Vasemmisto leimaa kaikki ei-vasemmistolaiset oudoiksi eikä tajua vain kysyä, leimaavat ihmisiä ja lokeroivat, ei ihme että syntyy konflikteja.

Sanna käyttäytyi todella typerästi kun ei vaan puhunut miehen kanssa, olis kysyny mitä asiaa sillä on jne, mutta ei, hän vain huusi ja karjui kotoana peililleen paniikissa ja repi hiuksia päästään!!!

Puhumalla se psykologikin solmut availee.

Äänestä
  • Olette te persut sekaisin.

    Äänestä

  • Ai kun äijä huohottaa oven takana? Ja on jo ennenkin syytetty ahdistelusta?

    Oot outo tyyppi !

    Äänestä

Selvä merkki että Sanna inhoaa vammaisia. Miksi Sanna toivoo kaikkien vammaisten kuolemaa?

Äänestä
  • Äitisikin vihaa sinua.

    Äänestä

Persut ovat tunnetusti Marin-pakkomielteisiä. Ei se nyt mikään yllätys voi olla, että hän oli syyntakeeton.

Äänestä

Vammainen? siis persu

Äänestä

Etelän apinat tajua mistään mitään. Ainakaan käytöstavoista.

Äänestä

Koko kupla on vain Marinin säälipisteiden kerjuuta ja mainostemppu. Alkaa rahat hupenemaan ja töitä ei ole eikä ihmekään. Tuo Blairin instituuttihuiputus ei uponnut kansaan, ja poikaystäväkin lähti. Nyt on päästävä julkisuuteen keinolla millä hyvänsä, vaikka säälipisteillä, koska eduskuntavaalit tekee taas tuloaan ja demarit on nousussa. Saammeko nähdä uuden vanhan ehdokkaan taas vaaleissa, siltä vähän näyttää. Toivottavasti emme näe. Olemme jo kylliksemme saaneet.

Äänestä

Voi tulla kunnianloukkaussyyte kun haukut vammaiseksi!

Äänestä
Anonyymi00028

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sannaan ihastunut mies oli oikeuden mukaan syyntakeeton eikä ymmärtänyt tekoaan.

Tässä taas nähtiin vasemmiston ennakkoluulojen seuraukset.

Kannattais opetella kommunikoimaan kaikkien kanssa eikä halveksia erilaisia ihmisiä tai mielipiteitä, päästäis kaikki vähemmällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu