JEESUS PELASTAA JA VAPAUTTAA SYNNISTÄ

Mitä enemmän Jeesusta pilkataan,
sitä enemmän ja innokkaammin minä Jeesusta ja Hänen ristin sovitustaan julistan, sillä Perkeleelle en anna periksi!
10197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Te itse syytätte ja syyllistätte. Se on perkeleestä. Ette sitä vain huomaa.

Äänestä
  • Aloittajan uhoomiset voi ohittaa säälivästi hymähtäen, ei ole vakavasti otettava tapaus.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Aloittajan uhoomiset voi ohittaa säälivästi hymähtäen, ei ole vakavasti otettava tapaus.

    Jeesuksen armo ja pelastus on myös sinua varten. Miksi sinä torjut Jeesuksen? On kysymys ikuisuudesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Jeesuksen armo ja pelastus on myös sinua varten. Miksi sinä torjut Jeesuksen? On kysymys ikuisuudesta.

    Sepä se just on! Ihmiset leikittelevät ikuisuusosallaan!
    Täällä ollaan vain pienen pieni ajan rahtunen, mutta kuoltuamme siirrymme I K U I S U U T E EE N.

    Äänestä

Jeesukseen tulee turvata vaikka Paavalia pilkataan tai ollaan sotakiimassa.

Äänestä

"Synti" on yksinomaan uskoharhaisten riesa, kun taas meille tervejärkisille se on tykkänään vieras asia.

Äänestä
  • Kyllä ateistit osallistuu aivan samalla tavalla morkkaamiseen kuin uskovat tekevät toisilleen. Ainut että eivät oikein osaa huitoa Raamatulla, vaan pelkästään hörhöilevät.

    Äänestä

  • Jeesus on sinunkin syntiesi tähden ristillä kärsinyt ja kuollut.

    Joh 3:16

    Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.

    Äänestä

Jotkut taistelee pikkupiruja vastaan, sinä tappelet perkeleen kanssa.👹

Äänestä

Vaikka perkele ei olisi kuvioissa niin silti uskovilta toistensa tuomitseminen sekä morkkaaminen onnistuu huomattavasti paremmin kuin ateisteilta. Heillä ei ole oikeita pelimerkkejä käytössä kun eivät oikein tunne Raamattua eivätkä pysty iskemään ytimeen. Voivat vain jotain höpistä ristiriidasta ja julmuudesta, mutta eivät osaa oikeaoppisesti Raamatulla kajauttaa ketään päähän.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mitä enemmän Jeesusta pilkataan,
sitä enemmän ja innokkaammin minä Jeesusta ja Hänen ristin sovitustaan julistan, sillä Perkeleelle en anna periksi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu