LOPPU ON LÄHELLÄ

Anonyymi-ap

TEHKÄÄ PARANNUS !!!

11

476

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Miten se parannus tehdään??

      • Anonyymi00002

        No, mä toissailtana kolasin pihan kiiruulla vähän sinnepäin, tänään mä tein kunnon parannuksen ja viimeistelin kolauksen vielä lumilapiolla...Pienin askelin.


    • Anonyymi00003
    • Anonyymi00004

      Aloittajalle voin sanoa, että pitää elämässä olla huumoriakin, kuniranin islamistinen Ali Larijani ja amerikkalainen kristitty Donald Trumppi taistelevat verissä päin, kumpi on mieluisampi saatanalle...Nyt vaikuttaa, että Trumppi johtaa, mutta rinta rinnan tulee israelin juutalainen Netanjahu.

      • Anonyymi00005

        Nuohan puolustaa kristinuskoa, jota saatana vihaa?


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Nuohan puolustaa kristinuskoa, jota saatana vihaa?

        Niin sitä äkkinäisesti luulisi...Sudet lampaiden vaatteissa ja niin pois päin.


    • Anonyymi00007

      joo runkosarja loppuu pian ja pleijarit,loppu häämöttää alkaa tosipelit

    • Anonyymi00008
      UUSI

      >>>Kuten riippumaton toimittaja Jonathan Larsen ensimmäisenä raportoi, yhdysvaltalainen taisteluyksikön komentaja kertoi aliupseerille, että sota Irania vastaan ​​on osa ”Jumalan jumalallista suunnitelmaa” ja väitti presidentti Donald Trumpin olleen ”Jeesuksen voitelema” sytyttämään maailmanlopun. Military Religious Freedom Foundationille tehty valitus on yksi yli 110 valituksesta, jotka on kirjattu 48 tunnin sisällä yli 40 yksiköstä ainakin 30 eri tukikohdassa.”

      Tässä lähde, löytyy muualtakin, ei ole edes vitsi:
      https://x.com/TheCradleMedia/status/2028758279682203764?s=20
      ________________________________
      Tässä pätkä Marko Suutarin uuden suomen keskustelupalstalta.

      Iranin uskonnolliseksi johtajaksi valittiin Khamenein poika.
      Islamistisella Khameneilla ja kristityllä Trumpilla on täysin sama jumala, vain nimet Allah ja Jumala ovat eri.

      Eivät he kumpikaan tuo jumaliensa oppeja ja opetusten henkeä ja hyvyyttä esiin, vaan molemmille vastustajan maa, kansa ja varsikin sen päättäjät ovat perkeleestä.

      Uskontojen tärkein oppi on "Älä tapa." Ei kummankaan maan johtajat piittaa pätkääkään jumaliensa ohjeista, nämä ohjeet on tarkoitettu vain vastustajan kansan noudatettavaksi.

      Katsokaa tekoja, ei puheita.
      Sen perusteella sodassa käydään kamppailua, kumpi osapuoli suuremmalla antautumuksella toteuttaa johtajansa - Saatanan -toiveita...Ja pirut tanssii.

      • Anonyymi00009
        UUSI

        (Vääräuskoiset pitää tappaa)
        Luuk. 12:49-51 ”Tulta minä olen tullut heittämään maan päälle; ja kuinka minä tahtoisinkaan, että se jo olisi syttynyt!… Luuletteko, että minä olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa? Ei, sanon minä teille, vaan eripuraisuutta.”
        Matt. 10:34 ”Älkää luulko, että minä (Jeesus) olen tullut tuomaan rauhaa maan päälle; en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan.”


      • Anonyymi00011
        UUSI
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        (Vääräuskoiset pitää tappaa)
        Luuk. 12:49-51 ”Tulta minä olen tullut heittämään maan päälle; ja kuinka minä tahtoisinkaan, että se jo olisi syttynyt!… Luuletteko, että minä olen tullut tuomaan maan päälle rauhaa? Ei, sanon minä teille, vaan eripuraisuutta.”
        Matt. 10:34 ”Älkää luulko, että minä (Jeesus) olen tullut tuomaan rauhaa maan päälle; en ole tullut tuomaan rauhaa, vaan miekan.”

        Trumpin, Zelenskyin ja Netanjahun suorittamat murhat on hyvää tappamista, mutta Putinin ja Khamenein pojan suorittamat murhat pahaa?

        Minä yksinkertaisena ihmisenä en huomaa tappamisessa mitään eroa, uskon vieläkin opetukseen...älä tapa.

        Ainoa ero minkä huomaan, on toisen ryhmän ajatuksen juoksun ja elämän perustuvan enemmän tappamisen ja tappovälineiden kehittämiseen.
        Kun on "hienot" pelit ja vehkeet on aika loogista, että niitä pitäisi päästä käyttämään, eihän toiset muuten tiedä miten "päteviä" he ovat?


    • Anonyymi00012
      UUSI

      Niin. Hintsanen! Suomi24 on kohta huallossa valitettavasti. Nalle ja trolli yhtyy.....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      4
      3713
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3619
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3360
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3332
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2186
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1768
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      33
      1524
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1471
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      91
      1403
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1333
    Aihe