🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸🎚️🩸
”Ja he ovat voittaneet hänet Karitsan veren kautta ja todistuksensa sanan kautta, eivätkä ole henkeänsä rakastaneet, vaan olleet alttiit kuolemaan asti.”
Ilm12:11
VOITTO ON VAIN JEESUKSEN VERESSÄ
8
106
Vastaukset
- Anonyymi00001
Amen!
Yx ex jt. - Anonyymi00002
Yksin armosta oppi voitti alaa 1470-1960. Sillä mikään teko ei ole riittävä. Miljoonat sotilaat ovat laittaneet elämänsä vaakalaudalle kymmenenkin kertaa. Kristitty ehkä kerran lähtee kadulle, mutta saatuaan voittajan palkinnon ei enää evankeliumia noudata. Kun maailmassa on niin monia jotka voivat teoilla tai elämän kovuudella kerskata niin yksin armosta jäi jäljelle humanisteille.
Karitsat on nähty henkestään piittaamatta antavaksi elämänsä, mutta yksi asia vaivaa minua. He jäivät tuppisuiksi EIVÄTKÄ TODISTUKSEN SANAA PIENTÄKÄÄN JULISTANEET. Mistä se johtuu? Joskus kauan sitten kommunistit agitoivat reippaasti ihmisarvoisen elämän puolesta. Ja toisen maailmansodan jälkeen se saatiinkin. Olivatko nuo kommunistit niitä jotka todistuksen sanan sanoivat?
Mutta heidän jälkeensä Karitsa on ollut vaiti kymmeniä vuosia. Voittivatko viime vuosisadan sankarit jo pedon?
MIKSI NIIN MONET ANTAA HENKENSÄ MUTTA EIVÄT JULISTA TODISTUSTA LAINKAAN?- Anonyymi00003
Onko niin, että elämme maailmassa jota on vuodesta 1780 jKr asti hallinnut Jumalan valtakunta. Ja kaikki pelot ja uhat on jo voitettu. Tai tullaan varmasti voittamaan. Onko niin että peto on jo menettänyt suurimman voimansa kuin hirmumyrsky kahdessa viikossa.
Onko esim. YK n Agenda 2030 realistinen kuva tulevaisuudesta. Siksi kun Karitsa on jo antanut henkensä ja lausunut todistuksensa kerran ei enää tarvitse pelätä.
"
Agenda 2030 on YK:n globaali toimintaohjelma, joka tähtää äärimmäisen köyhyyden poistamiseen sekä kestävään kehitykseen ympäristön, talouden ja ihmisten hyvinvoinnin kannalta vuoteen 2030 mennessä. Ohjelma sisältää 17 tavoitetta (SDGs) ja 169 alatavoitetta, jotka koskevat kaikkia maita ja sektoreita. Tavoitteiden ytimessä on periaate, ettei ketään jätetä kehityksestä jälkeen. "
Ainakin nuoret ja koululaiset kasvatetaan tuon Agendan tavoitteiden mukaisesti, mutta jotkut vanhoista sukupolvista ovat ehkä tippuneet kärryiltä.
- Anonyymi00004
Jeesuksen sovitustyötä eivät Per-keleen vallat voi voittaa!
- Anonyymi00005
Jeesus ei ole mikään kolminaisuus!
Lopettakaa satuilutVai onko Jeesus muistokolmimiehisyys edellisestä vaivanalaisuuden valtakunnasta? , sen myöntämättä jättäminen on ajan haaskausta kuunnella Jehovan Todistajien epäonnista taiottua sanomaa mysteerien kera!...
Ei jessulin veressä vaan Peräilmassa.
- Anonyymi00006
Kiitos Jeesukselle Kristukselle, Vapahtajalle❣️🎚️🩸
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse704505Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1273426Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.351958Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891209- 94979
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125922- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25827