Jenkkien pakko alistua maataisteluun.Koska Iran
voi loputtomiin jatkaa iskuja Usan nuolija liittolaisia
vastaan.Näistä ei ole vastusta kun heillä ei ole
merkittävää armeijjaa.
voi loputtomiin jatkaa iskuja Usan nuolija liittolaisia
vastaan.Näistä ei ole vastusta kun heillä ei ole
merkittävää armeijjaa.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tuskin jenkit aloittaa maasota. Pommittavat tutkat ja muut härpäkkeet maantasalle ja bunkkerit kuopalle. Sen jälkeen kurdeille apuja ja sisällissota pystyyn.
Seuraavana jenkit kuubaan.
Tuo aseapu voisi tepsiä myös venäjällä.
Pian murhabotit surisevat iranin taivaalla.
https://www.youtube.com/watch?v=9rDo1QxI260
Maaso-Dan?
Terroristivaltio ISISraelilta on nyt interseptorit loppu, Usa tarvitsee loput jäljellä olevat Patriot torjuntaohjukset omien laivojen ja lentokenttien suojelemiseen, joka sekään ei onnistu, vaan Iran on onnistunut pommittamaan kaikki Usan sotilaslentokentät alueella pazgagsi, myös Usan tutkakaluston.
Usa-ISISraeli väittää nyt hallitsevansa 80% Iranin ilmatilasta, mutta Iranin ilmatila on huikean suuri, sadatkaan hävittäjät eivät löydä Iranin ohjusvarastoja, eivätkä pysty torjumaan satoja ohjuksia, jotka nyt pystyvät vapaasti osumaan Tel-Aviviin ja muihin terroristivaltio ISISraelin kaupunkeihin ja strategisesti tärkeisiin kohteisiin uskomattomalla tarkkuudella.
Tähän asti Iran on käyttänyt vain vanhentunutta ohjus ja dronekalustoa, nämä halvat 20 K dollarin ohjukset ja dronet ovat nyt syöneet loppuun kaikki terroristivaltio ISISraelin superkalliit Patriot ohjukset, jotka maksavat 4 miljoonaa dollaria kappale.
Viime yönä Iran otti käyttöön uudentyyppisen ohjuksen, joka jakautuu kilometrien korkeudessa viideksikymmeneksi pienemmäksi ohjukseksi.
Iran ei ole vielä edes ottanut käyttöön suurimpia yliääniohjuksiaan, jotka on maahdoton torjua, ne kulkevat 13-15 kertaisella äänennopeudella ja niissä voi olla jopa 1500 kg räjähdekuorma.
Mutta kun media ei voi tuota kertoa niin täällä ei uskota.
Patriot paskoista ei voinut kertoa (5% tehokkuus) kun oltiin menossa Natoon, katos länsiaseet ylivoimaisia ja sitärataa.
Torjunta Patriot ohjukset loppuu ensiviikolla.
Voi olla, että Jeesuskin palaa ensi viikolla. Sehän tapahtuu ihan pian, kuten on aina tapahtunut.
>Iran ei ole vielä edes ottanut käyttöön suurimpia yliääniohjuksiaan, jotka on maahdoton torjua, ne kulkevat 13-15 kertaisella äänennopeudella ja niissä voi olla jopa 1500 kg räjähdekuorma.
Todellisuudessa noiden ohjusten räjähdekuorma on max 450 kiloa (1500 on puhdasta islamilaista propagandaa), eivätkä nuo suinkaan ole mahdottomia torjua. Jos niitä siis on ja ne lentävät...
On siis viimeinen hetki tuhota iranilaisten aseitus.
Miten?
Ydinasekaan ei auta.
Millä Iran niitä iskuja loputtomiin jatkaa?
Ruotsalainen Aras ynnä muita kurdeja jo matkalla pelipaikoille.
https://www.sverigesradio.se/artikel/aras-lamnar-familjen-i-sverige-jag-kan-tanka-mig-att-strida