Te olette niin mielettömän söpöjä kun teillä on niin vahvana tuo jumala uskonto joka suojaa teitä kaikelta. Ihanaa.
Hei kaikki rakkaat uskovaiset
Anonyymi-ap
19195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tykistökeskityksessä sota-aikana oli kovin vähän ateisteja. Ne vähätkin pyrkivät uskisten viereen.
Uskovista kertoo kaiken se että heidän pitää jatkuvasti levitellä tuollaisia typeriä valheita.
Miksi se teidän uskonne tarvitsee tuekseen jatkuvaa valehtelemista? Sehän kertoo vain että teidän uskonne on todella heikolla pohjalla, eikä kestä rehellisyyttä.
Uskovien iänikuisesti kierrättämä väite että "juoksuhaudoissa ei ole yhtään ateistia"
kertookin vain sen että ainoastaan uskovat sotivat, eivät siis ateistit.
Ne on niin ihania pörriäisiä. Kuin jotain metsähiiriä. Jokainen jyvä ja pullanmuru putoaa taivaasta. ❤️
No helpottiko?
Ja mikä parasta,,uskovaiset eivät koskaan alkaisi sotimaan. Lukeehan jo raamatussa"älä tapa".
Juuri näin. Senhän voi huomata jo yhdysvaltojen toiminnasta.
Sekä myös kristillisen Venäjän toimista.
Sekä Venäjä että USA käyvät molemmat nyt tahoillaan omaa "Pyhää" sotaansa pahuutta ja vääryyttä vastaan.
USA käy uskonsotaa vääräuskoisia vastaan ja Venäjä käy pyhää sotaa länsimaista rappiota ja mädätystä vastaan, perinteisten kristillisten arvojen puolesta.
Suojaa ja sitä samaa Jumalaa ja Raamattua voidaan käyttää manipuloimiseen saadakseen toinen ihminen luovuttamaan omaisuutensa yhteisölle ja pelottaa saatanalla, jos näin ei tehdä. Toisen hallitseminen satuolennolla on hirveää.
Jumala ei tarvitse meiltä yhtään mitään koska hänen on kaikki.
Jumala vihaa syntiä ja se erottaa meidät Hänestä.
Jumala on kaikkein parasta ja ainoa tärkeä teko ihmisellä tulla uskoon
pelastukseen Jeesuksenveren kautta Hänen armosta saada iankaikkinen elämä.
Lopun aika kun lähestyy on merkkejä kuulette sodan pauhinan ,eksyttäjällä
on kiire , tulee nälänhätä sairautta niitä on nyt nähtävissä .
suurin hätä on kun ihmiset lopussa tajuaa että on Jumala ,mutta sitten on myöhäistä tulee Jumalan sanan nälkä
eikä sitten kukaan sitä enää löydä.
Nollatason informaatio pysyy nollana vaikka lisäisi nollia.
Niin.
Parasta on,että täällä maallisessa voi sikailla miten vaan!kunhan sitten kuollessaan ottaa Jeesuksen sydämmeen,niin kaikki on poispyyhitty!
Taivas aukeaa!!Kiitos Jeesus kiitos kiits Jeshua kiits tubudum opr sigesti jybbal olk imeoirti!!!
Kreegah bundolo!
Kuunnelkaa jukka rokka -80 luvulla tiesi suomen eu ja naton ja kuinka suuri apu sieltä tulee .
Tieto ja usko käyvät nollasummapeliä ihmisissä.
Joskus ei ole mukavaa joutua painostuksen kohteeksi jonkun uskossa olevan suunnalta ja puheet ei niin herttaisia ole vaan haukutaan mun tapaa uskoa, se kun on heidän mielestä väärä tapa uskoa. Mulla ei tulisi mielenkään haukkua toisen tapaa olla uskossa, hänellä on oma tapansa uskoa ja mulla on oma tapa kokea asioita ja uskoa. Jotkut ei usko ollenkaan ja sekin on ihmisen oma valinta. Ei pitäisi tuputtaa ja painostaa uskolla toista ihmistä, se rupeaa oikeasti ahdistamaan ja tuntumaan pahalta.
Jehovantodistajat ovat parhaita uskovaisia. Ne eivät siedä ketään muita kuin itseänsä.
En minä ole muunlaisia uskovia koskaan tavannut kuin sellaisia jotka sietävät vain oman uskonsa tyylipuhtaita edustajia. Toista kristittyäkin vihataan jos tämä on kristitty eri tavalla, eli väärällä tavalla ja kuuluu eri lahkoon.
IUskovat ei ole rakkaita eikä söpöjä jne. Ne on täysin sietämättömiä ja vastenmielisiä.