Taparikolliset kuriin

Miten saada juoksukaljottelijat, rattijuopot ja toistuvasti lakia rikkovat kuriin?

Uhkaamalla, että heidät suljetaan palvelutaloon hoidettavaksi.
12151
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Pyyhesaippua parantaisi kaiken pikkurikollisuun, huumeiden käytön, woket ja marxilaisuuden kaikissa muodoissaan.

Kun marxilaisia, rikollisia ja huumeiden käyttäjiä mätkittäisiin uudelleen koulutuskeskuksissa pyyhesaippualla 8 tuntia päivässä päivittäin, niin paatuneimmatkin alkaisi parantua kuukauden jälkeen. Kun hörhö tajuaisi että koko loppuelämä tulee mätkintää, jos ei suostu muuttumaan, niin muutos tulee lopulta väistämättä. Toki näissäkin on minimikoulutusaika, ettei järjestelmää voi huijata, kun varmuuden vuoksi mätkintää olisi aina vähintään puolivuotta.

Ei tarvittaisi mitään käyttöhuoneita, terapiaa tai muuta roskaa vain pyyhesaippuaa. Pyyhesaippua on tulevaisuuden rangaistusmuoto, kunhan ripuli on lyönyt tuulettimeen ja nykyinen liberalihössöttäminen kaatuu. Jos se toimii Kiinassa, se toimii myös meillä.

Äänestä
  • Teslan humanoidirobotit sovelutuisi tähän tehtävään, kun niille ei tule jännetupin tulehdusta. Se on tulevaisuutta!

    Äänestä

Kaikki töihin, silloin on elämälläkin jokin tarkoitus.

Äänestä

Ei auta maksaa liikaa valtiolla ei ainakaan siihen varat riitä ja sama kun sulkis vankilaan jo si niin ei ainakaan vahingossakaan pysty syyttämään vapauden riistosta kun on rangaistus huomioitavaa usein kyseessä ihmiset jotka kokevat itse ettei heillä ole elämässään mitään menetettävää kysymyksenä mitä merkitystä sillä tällöin on kelleen mitä kyseisen kaltainen ihminen elämässään/elämällään tekee ei siitä ymmärtääkseni ole kukaan välittäny tähänkään asti kenen lapsin yli joku kännissä ajaa kunhan ei ole oma lapsi vai olenko muka väärässä

Äänestä

Olis yksi nopea ratkaisu.

Äänestä

Rasistimamut häiriköivät ja uhkaavat jatkuvasti tyttöjä. Mamurasistit ovat aiheuttaneet pelkoa ja epävarmuutta suomalaisten kansanryhmälle.

1Äänestä

Miksi niitä pitää vielä palvella jossain talossa?

Äänestä

Jos kysytään: "Miten tilanne muuttuu vielä pahemmaksi? Koetetaan keksiä! Sallimalla viinan myynti suoraan asiakkaan kotiin! Niin se on totuus. Näin onkin tehty!

Päivi Räsänen on tässä aivan oikeassa. Tämä tilanne vain houkuttelee niitä, joilla on ongelmia viinan suhteen! Tämä on fakta! Se pitäisi ymmärtää! HYVÄ PÄIVI RÄSÄNEN!
Suome halloitus EI HYVÄ!

Äänestä
  • Alkoholin kotiinkuljetus on järjetön päätös, ei missään tapauksessa kotiinkuljetuksia pidä sallia.
    Alkoholin haitat lisääntyvät, lasten turvaton tilanne pahenee koko ajan alkoholistiperheissä.
    Huostaanotot lisääntyvät, toivottavasti naapurit ovat valppaana ja huomiovat lasten hädän.

    Äänestä

vankilat täynnä turisteja ne pitää palauttaa lähtömaahan kärsimää rangaistus.

Äänestä

Ei heitä saada kuriin. Ainoa mahdollisuus on välitön teloittaminen omenavarkaudesta ja sitä pahemmista teoista.

Poikkeuksena tulisi tietenkin se, jos rikoksentekijän omaisuus ylittää miljoona euroa, silloin asiaa ei tutkittaisi ollenkaan.

Äänestä

Talousrikolliset ja veronkiertäjät saavat rauhassa jatkaa harrastuksiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten saada juoksukaljottelijat, rattijuopot ja toistuvasti lakia rikkovat kuriin?

Uhkaamalla, että heidät suljetaan palvelutaloon hoidettavaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu