Eduskuntataloon tuleva saneeraus muuttaa istumajärjestystä.

Eduskuntatalon oikeiston tilaa laajennetaan, joten tulevissa täysistunnoissa vasemmisto istuu muovituoleissa eduskuntatalon edessä.

Asiasta voi valittaa Vanäjälle sanoo eduskuntatalon vahtimestari tiedotteessaan.
3140
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kyllä tytti ei tuohon suostu vaatii ainakin aurinkovarjot kevääksi...

Äänestä

Ei montaa tuolia tarvita.

1Äänestä

Pari jakkaraa nurkkavarastosta.

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eduskuntatalon oikeiston tilaa laajennetaan, joten tulevissa täysistunnoissa vasemmisto istuu muovituoleissa eduskuntatalon edessä.

Asiasta voi valittaa Vanäjälle sanoo eduskuntatalon vahtimestari tiedotteessaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu