Pieriksen missiorganisaatio tiedottaa: Miss Pieru-Suomi

Olen nykyään kaiken muun osaamisen lisäksi myös missiemo. Tänä vuonna on ensimmäiset Miss Pieru-Suomi-kilpailut. Esittelen tässä ehdokkaat. Yleisesti ottaen Pieriksen missikisoissa eduksi ovat mm. hevosmainen kasvojen luusto, lehmän ruumiinrakenne ja saa..nallinen haju. Kilpailuun saavat osallistua kaikki ne, jotka tuntevat täyttävänsä kriteerit. Sallittu myös miehille.

Ehdokas nro 1: Janica Tiejyrä 48 vuotta, siltojen alta

Olen kasvanut navetan vintillä ja sain sieltä aromikkaan aloituksen elämääni. Aloitin työt juoppona jo 15-vuotiaana. Päätoimiala on Gambinan juonti. Tämän parissa olen työskennellyt ansiokkaasti ja sen kyllä huomaa. Se on opettaneet minulle sinnikkyyttä (jos tulee hissillä ylös, juo se maasta uudelleen), tarkkuutta (pullo osuu ensiyrittämällä suuhun kuuden promillen kännissä)ja täsmällisyyttä (Alkon ovella hyvissä ajoin). Yrityksemme alta löytyy myös orjakauppa ja likakaivobisnes, joten minulla on monipuolinen näkemys epäonnistumisesta.

Minulle on jo pienenä diagnosoitu rasvamaksa ja latvakakkosuus, jotka ovat opettaneet näkemään maailmaa häiriintyneesti ja tuntemaan asiat vainoharhaisesti. Niiden tuomat haasteet ovat pakottanet minua syyttelemään yhteiskuntaa, kehittämään vi..uilukykyä ja rakentamaan vahvan ylipainon – askel kerrallaan. Minulle on tärkeää tuoda esiin ryyppäämistä ja kääpiönheittoa, uskon, että nämä harrastukset yhdistävät meitä ja lisäävät ymmärrystä ja hyväksyntää kaikenlaiselle epätasa-arvoisuudelle.

Miss Pieru-Suomena haluan näyttää, että rohkeutta on uskaltaa olla aidosti sellainen rapajuoppo kuin on – ilman alkometriä.

13

595

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Onnea kisaan Janicalle.
      Olet ymmärtääkseni kuitenkin jo kuudetta kertaa naimisissa ja seitsemän lapsen äiti. Eikö Miss Suomen kuuluisi olla viaton rusoposkinen hehkeä neitsyt. Miksi olet nimennyt kaikki lapsesi nimellä Jeesus, ja järjestysnumero perään? Ovatko ne kaikki neitseellistä pyhän hengen tuotosta?
      Epäilen huijausta tässä Pieriksen kisassa.

      T: naistenvessatirkistelijä Salis

      • Anonyymi00002

        Lisäksi vedän tämän Doping-toimikunnan tontille. Gambina on pitkävaikutteinen superbuusteri (tietyissä piireissä), joten ehdotan Janica-kisaajan hylkäämistä kiellettyjen lisäaineiden käytöstä alaikäisenä.
        Vanhemmat sähkötuoliin tai kuristushuoneeseen Tenavatähti-vesipäänsä douppaamisesta.

        Mulla rupee anneli arpeutumaan tämmöisestä kisahuijauksesta.

        Miksi et sinä, sulosääripersetissipinppa-Pieris osallistu ko. kisaan? Olisit takuulla ainakin 163. perintöprinssi Swasimaan Mr. Africa transventtiilikisassa?

        Saisit ikioman potkulaudan.

        T: Salis


    • Anonyymi00003

      Pieris, katsoin missiohjelmasi hidastettuna, mutta miksi olivat hajuttomia karvattomia (pinpastaankin) laihoja 10v-pikkupojan näköisiä änkyttäviä ristipurentaisia otuksia.
      Missä ne oikeat rehevät, reitevät ja persevät suomalaiset tosinaiset, joilla on karvainen konttori ja panohalut kohdillaan?
      Anorektikot omissa kekkuleerauksissan.
      Nyt tosi naisia peliin.

      Pieris

      • Anonyymi00004

        Jatkumona Pierikselle

        Tee jotain tälle.

        T: Vellimuna Salis


    • Kylläpä tämä kisani herättääkin kritiikkiä ja epäluuloa. Kaikille epäilijöille vastaan, että Pieriksen missikisoissa on katto korkealla ja seinät etäällä. Joukkoon sopii sekä fyysisesti, psyykkisesti, seksuaalimoraalisesti kuin päihdepoliittisestikin laaja-alaisesti ansioituneet ihmiset. Antaa siis kaikkien kukkien, ihon ja herpeksen kukkia. Palkinto on hulppea (katkopaikka Kupittaalla) ja bonuksena vielä karjanäyttelyn kunniakirja.

      Salis, tuutko tuomariksi, yksi paikka olisi vielä auki?

      • Anonyymi00005

        Pieris

        Kiitos kutsusta, mutta kusenpolttamat Ray-Banit ovat visuaalinen este.
        Saanko tuomita hajun ja kakkelmarjakonsentraation perusteella?
        Rakkaus ei katso ikään eikä sukupuoleen.

        T: AirForce1 - captain Salis


    • Anonyymi00006

      Pieris, mulla on kauhee kusiståndis. En mahdu ees E-junan vessaan venpulle.

      Mtä teen?

      T: Seisokki-Salis

    • Anonyymi00009

      Pieris darling

      Ilmoitan pikkuveljeni Miss Pieru -kisaan. Hentoinen undulaatti, 190cm luiseva, lumihangessa jää jalan- ja rystysenjäljet, suolentoimintansa kyseenalaista, tiheä karvapeite selkäpuolella, poikuus tallella, pää on siipimutteri-mallia, tunnistaa ja reagoi jo osaan aakkosistamme. Alkon pulloruokinnassa.

      Tässä olisi nyt Pierikselle Ensitreffit paskahuussissa -sulhoehdokas.
      Siitä sitten vaan lapsia laittamaan.

      Kummisedän vakanssia odotteleva Salis

    • Hienoa, että Miss Pieru-Suomi on kerännyt näin runsaasti kiinnostuneita kannanottoja. Tästä tulee vielä hieno kisa! Salis pääsee sitten finaalissa eturiviin katsomaan. Ja jos silmät eivät toimi niin nenänkin kautta voi aistia tunnelmaa.

      Nyt on tullut aika esitellä kisan toinen finalisti. Olkaa hyvät, Yrmeli esittäytyy!

      2. Yrmeli Liimanaama, 39 v, Espoo

      Olen paikoilleenjumiutunut ja jatkuvasti mokaileva yrittäjä, paska taiteilijasielu, jolla ei kyvyt riitä apurahoihin, suomalainen maalaiskanttura ja moderni kansainvälinen somepelle, kotoisin Sevettijärven metroaseman kupeelta.

      Elän rakkaudesta Koskenkorvaan ja olen kääntänyt vahvuuteni, uhkapelien pelaamisen, rappeutumiseni jälkeen ulosottomiehen asiakkuudeksi, sekä syväksi velkaantuneisuudeksi ja näin ollen toimin huojuvana ja romahtelevana tukena sitä tarvitseville ja nostatan kaikenikäisiä tuulenhuuhtomia perseitä.

      Haluan näyttää omalla holtittomalla törsäilylläni ja esimerkilläni kuinka sinnikkäällä kasinolla istumisella, sydämettömyydellä ja kännäämisellä on mahdollista hukata omat unelmansa lähtökohdista huolimatta, valita perseaukisuus, sekä joutua maailmanlaajuiseksi naurunaiheeksi.

      Olen tehnyt monia vuosia töitä sen eteen, että olisin Miss Pieru-Suomi 2026 ja että pääsisin edustamaan suomalaisia pöhöttyneitä kasvoja ja omaa turpeaa mahaani ylpeästi kansainvälisillä, hyvin tuetuilla lavoilla 

      Miss Pieru-Suomeus on ollut suuri unelmani lapsuudesta asti ja uskon että elämäni on johdattanut minut läpi suurten, Viroon suuntautuvien viinamatkojen kautta tänne tarkoituksella.

      • Anonyymi00011

        Pieris darling

        Ilmoituksesi on törkeätä buffaamista suosikkisi Yrmelin puolesta. Onko sinulla jotain vedonlyönti tms juttuja menossa? Vai lemmen leiskuntaa?
        Boikotoin kisaa, enkä osallistu siihen edes uimapukukierrokselle. Jyräät muut yrittelijät pelkällä bukeellasi.
        Paheksun.

        T; Miss Paskaranta 1985, transventtiili Salis


    • Anonyymi00010

      Televisioidaanko tilaisuus? Senhän voisi näyttää yhden Myyrä-jakson tilalla.

      • Anonyymi00012

        Savossa odotetaan innolla tällaista kisaa!
        Siellä on homma hallussa!


    • Kisa herättää edelleen kiinnostusta, mahtava homma!

      Nyt on aika esitellä kolmas ehdokas. Ole hyvä, Marianna!

      3. Marianna Liemikauha, 54 vuotta, 9 kuukautta ja kolme päivää, Korso

      Mä olen lähtöisin perheestä, jossa mulla vanhempana oli vain ruma ja lihava äiti. Hän on opettanut minulle työnvälttelyn, pussikaljoittelun ja kelapummiuden tärkeyden jokaisessa askeleessa elämässä. Hän on näyttänyt, mihin kaikkeen ihminen ei pysty, jos keskittyy intensiivisesti paisumaan 15 kg vuodessa. Olen äitini tytär, vähintään samanpainoinen ja yhtä ruma ja ylpeä siitä.

      Elämäni aikana olen saanut lentää baareista ulos kuin taivaan lintu. 17 vuoden kokemus kapakkatappeluista, draamailusta ja pubimusiikista on opettanut minulle sen, että kannattaa laittaa Tenat baariin kun kuset tulee kuitenkin alle.

      Lentäjähaave johdatti minut ulos myös lentokentän baarista, missä olen oppinut piilottamaan omat viinat matkatavaroihin, turpaanvetoa ja konttaamista. Kiluröhkiö... eiku lukihäiriöstä huolimatta pääsin Aalto-yliopistoon opiskelemaan jotain ihan vitun turhaa ainetta enkä muista mitä, mikä on antanut minulle lisää vihamiehiä, kusta päähän sekä paskat housuun.

      Nyt olen syöksynyt täydellä suhteellisuudentajuttomuudella missimaailmaan. Misseys minun silmissäni yhdistää kaiken, mitä olen elämäni aikana oppinut – darrapaskat housussa kulkemisen, porttikonkeihin lorottelun ja tankojuoppouden.

      Miss Pieru-Suomena loistaisin aidosti ja itsevarmasti omaa himmeää valoani, kaikkine suonikohjuineni, pitäen äitini antamat kromosomipoikkeamat matkassani mukana. Lentosuuntani Miss Pieru-Suomena olisi vaalia Suomelle suotua negatiivista näkyvyyttä kansainvälisiltä karaokelavoilta ja palauttaa taaskin universumin kirkkain kruunu jonnekin muualle kuin Suomeen.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      86
      3600
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2373
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      141
      2018
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      881
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      811
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      800
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      60
      744
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      4
      734
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      687
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      87
      676
    Aihe