Savinaista terrorisoidaan

Anonyymi-ap

Kieltäytymällä mainostamasta perversien pride-tempausta on jääkiekkoa pelaava Savinainen asetettu tikunnokkaan. On hienoa kun Suomesta löytyy vielä tahoja jotka eivät suostu roikottamaan diltoja vyöllään tai pelaamasta sateenkaariväen perverssipaidoissa.

Moraali on vajonnut Suomessa todella alas kun kaikkien pitäisi olla homoja, transuja, monensukupuolisia ja ties mitä. Hävetkää sateenkaariväki, olette jo täysin vetänyt lokaan esim. avioliittoinsitituution ja lastemme moraalisen kasvatuksen. Pitääkö kaikki muukin vielä tuhota jotta perverssit pääsevät kaikkialle rietastelemaan.

Pitääkö Suomessakin valtaan saada presidentti joka saisi moraalin nostatuskampanjan yhteiskuntaamme vaikka silläkin uhalla, että olisi muuten täysin hullu?

28

576

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Joo taas tämä "suvaitsevaisten" sakki ulisee kuinka joku ei ole heidän kanssaan samaa mieltä. Ulisee niin kauan että saavat haluamansa.

      • Anonyymi00018

        Miksi suvaitsemattomia pitäisi suvaita?


    • Anonyymi00002

      Yks sun toinen suomalainen mies katselee anaalipornoa, eli persreikä tuntuu kiinnostavan. Yleisempää luin luullaan, eikä siinä mitään, jokaisen oma asia mihin on mieltynyt.

      • Anonyymi00006

        savinainen on tps huonoin peluri ,pois heti ,


    • Anonyymi00003

      Minä ymmärrän ihan hyvin sitä, jos ei tunne itseään kotoisaksi mainostaessaan hieromasauvoja tai mitään muutakaan seksuaalisuuteen liittyvää.

      • Anonyymi00020

        Hän ei suostunut edustaan Suomalaisia arvoja. Paremmassa tapauksessa se ettei hän ymmärtänyt mistä kieltäytyi ei vaikuta tähän.


    • Anonyymi00004

      Vähemmällä olisi päässyt jos olisi tehnyt niinkuin muutkin. Se on vaan pelkkä pienehkö merkki peliasussa. Naurettavaa huomion hakua kiukuttelemalla vastaan, kun muilekkaan pelaajille tuo ei ollut ongelma.

      • Anonyymi00007

        Anna heille pikkusormi niin he ovat koht'ikkään viemässä koko käden ja lopulta sinutkin hiuksinesi ja varpainesi.


      • Anonyymi00008

        Savinainen vain jätti mainoksen pukematta.
        Muut nostivat metelin.


      • Anonyymi00016
        Anonyymi00008 kirjoitti:

        Savinainen vain jätti mainoksen pukematta.
        Muut nostivat metelin.

        Jääkiekko on ryhmälaji ja elämme Suomessa ja täällä on Suomen eikä Talebanin arvot.


      • Anonyymi00019
        Anonyymi00016 kirjoitti:

        Jääkiekko on ryhmälaji ja elämme Suomessa ja täällä on Suomen eikä Talebanin arvot.

        Taleban uskoo että heidän aate on yksittäistä ihmistä suurempi. Samoin uskot sinäkin.


    • Anonyymi00005

      Hattu päästä Savinaiselle kunnioituksena suoraselkäisyydestä tänä wokecanceloinnin ja pridemielipideterrorisoinnin aikana.

      • Anonyymi00021

        Priden ja Suomen arvot ovat samat vaikka mitä kerrotte itsellenne.


    • Anonyymi00009

      Jos Sofia Virta sallisi jokaisen ilmaista omaa seksuaalisuuttaan omalla tavallaan, niin hän ei olisi pöyristynyt siitä, että Savinainen teki niin.

      Sofia Virta on lapsi aikuisen kehossa.

      • Anonyymi00010

        "Suvaitsevat" eivät ole suvaitsevia.


      • Anonyymi00011
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        "Suvaitsevat" eivät ole suvaitsevia.

        Savinaisen pitää vaatia korvausta sofialta maalittamisesta.


      • Anonyymi00022

        Jääkiekko on ryhmälaji ja kaikki käyttää samaa uniformua samoine merkkeineen. Jos joku ei halua Suomen puolesta pelata niin muita maita on olemassa.


      • Anonyymi00025
        Anonyymi00022 kirjoitti:

        Jääkiekko on ryhmälaji ja kaikki käyttää samaa uniformua samoine merkkeineen. Jos joku ei halua Suomen puolesta pelata niin muita maita on olemassa.

        Jääkiekko on työtä.
        Kukaan ei voi pakottaa työntekijää käyttämään poliittista tai ideologista asua.
        Suomessa on laki.


      • Anonyymi00026
        Anonyymi00022 kirjoitti:

        Jääkiekko on ryhmälaji ja kaikki käyttää samaa uniformua samoine merkkeineen. Jos joku ei halua Suomen puolesta pelata niin muita maita on olemassa.

        Tuo oli kyllä TPS:n ja Ilveksen välinen liigaottelu?


    • Anonyymi00023

      MUSTA SAVU, MUSTA SADE! EI OLE TEKIJÖILLÄ HUOLTA ILMAN SAASTUTTAMISESTA!?
      Tilanne Iranissa ainakin Teheranissa on esimerkki, jonka pitäisi herättää ja kauhistuttaa. Ihmisten pahuus?!

      ”Maailman terveysjärjestö WHO varoitti tiistaina ”mustan sateen” aiheuttamista terveysuhkista Iranissa. Asiasta kertoo uutistoimisto Reuters.
      Yhdysvaltain ja Israelin iskut öljynjalostamoihin saivat maanantaina Iranin pääkaupungin Teheranin peittymään mustalla savulla
      WHO:n Iranin toimisto on saanut viimeisen viikon aikana useita raportteja mustasta sateesta eli öljyn kyllästämästä sateesta. Reutersin näkemän videon mukaan WHO:n toimistolla on jouduttu moppaamaan mustaa nestettä.
      – Musta sade ja happosade aiheuttavat vaaraa etenkin kansalaisten hengityselimille, WHO:n tiedottaja Christian Lindmeier kertoi.
      Iran on kehottanut kansalaisiaan pysymään sisätiloissa. WHO:n Lindmeier yhtyy kehotukseen, sillä öljyn säilytysvarastoihin ja öljynjalostamoihin kohdistuneet iskut ja niistä syntyneet tulipalot heikentävät ilmanlaatua vakavasti.
      Yhdysvaltain presidentti Donald Trump kertoi maanantaina, että sota Iranissa voi olla pian historiaa.
      – Sota on käytännössä ohi, melko lailla. Heiltä puuttuvat laivasto, viestiyhteydet ja ilmavoimat, Trump sanoi CBS Newsin mukaan.” IL 11.3.2026

      Kertokaapa nyt, missä on se viisaus, joka näyttää generoivan valtaa yhä enemmän pahalle ja julmalle häikäilemättömyydelle!

      ”Musta savu ja musta sade” oli esillä myös mielen maisemien kuvauksissa. Olin ahdistunut kun luin siitä Iltalehdestä. Miksi? No ajattele nyt. -Miksi ihmiset haluavat toimia niin päätöksissä kuin toimissa julmasti, kylmästi ja muita alistavasti? Minua siitä lukeminenkin kylmää ja ahdistaa. Naisten ja lasten, mutta myös miesten kohtelu kodeissa on puhututtanut ja kirjoituttanut paljon. Koti pitäisi olla rauhan ja rakkauden tyyssija, jossa lataudutaan...

      Ps. Mutta sateenkaari-idelogia? Onko sillä yhteistä ns. hippi-ideologian kanssa? Kerro sinä.

      • Anonyymi00024

        En usko, että Savinainen on pommittanut öljysäiliöitä.

        Yhdellä porukalla lähtee aina mopo keulimaan ja aivot narikkaan.


    • Anonyymi00027

      Nyt kun on tämä ennakkotapaus olemassa niin tasa-arvon vuoksi pitää myös jääkiekon pelaajien ja muidenkin urheilijoiden saada kieltäytyä kantamasta mm otteluissa Suomen lippuja ja leijonavaakunaa vapaumukseensa ja ja yksilönvapauteensa vedoten?

      • Anonyymi00030

        Leijonapaitaan pukeutuminen on aina ollut kunnia-asia. Sen paidan pukevat päälleen valitut ihan vapaaehtoisesti ja ylpeydellä. Kuka pitää sateenkaaripaitaa päällään ylpeydellä? Ei varmasti kukaan.

        Kuka haluaisi esim. lapsensa pukeutuvan sateenkaaripaitaan kun sillä haetaan näkyvyyttä esim. tallaisille henkilöille:

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Markus_Kuotesaho


      • Anonyymi00031
        Anonyymi00030 kirjoitti:

        Leijonapaitaan pukeutuminen on aina ollut kunnia-asia. Sen paidan pukevat päälleen valitut ihan vapaaehtoisesti ja ylpeydellä. Kuka pitää sateenkaaripaitaa päällään ylpeydellä? Ei varmasti kukaan.

        Kuka haluaisi esim. lapsensa pukeutuvan sateenkaaripaitaan kun sillä haetaan näkyvyyttä esim. tallaisille henkilöille:

        https://fi.wikipedia.org/wiki/Markus_Kuotesaho

        Ei se kaikille ole kunnia asia, mutta saavatko he päättää itse niiden lippujen ja tunnusten kantamisesta? Miksi Savinainenkaan saisi vastustaa seuransa päätöstä?


      • Anonyymi00032
        Anonyymi00031 kirjoitti:

        Ei se kaikille ole kunnia asia, mutta saavatko he päättää itse niiden lippujen ja tunnusten kantamisesta? Miksi Savinainenkaan saisi vastustaa seuransa päätöstä?

        Suurin osa kantaa leijonapaitansa suurella ylpeydellä. Porukassa on kyllä joitakin jotka junailevat itselleen vapautuksen asepalveluksesta ja siinä kyllä tullaan alueelle jossa voi hyvin kysyä ovatko arvot sittenkään kunnossa.


    • Anonyymi00028

      Joillekin "Z" -merkki paidassa käy, joillekin pride-merkki myös. Joillakin on kuitenkin selkärankaa kieltäytyä molemmista.

    • Anonyymi00029

      Miksi natsi-Saksassa nuorista haluttiin muokata Hitler-jugendin kautta moraalittomia tappajia, miksi Venäjällä nuorista muokataan putinisteja tai miksi Suomessa nuorista halutaan tehdä perverssejä? Kyllä valtiovallan ohjaamalla tuputuksella ja pakkosyötöllä saadaan paljon pahaa aikaan. Pidetään natsit, putinistit ja perverssit erossa lapsistamme ja annetaan lasten kasvaa rauhassa aikuisuuteen.

    • Anonyymi00033

      Suomessa on perustuslaillinen oikeus omaan mielipiteeseen.
      Ei ketään voida pakottaa kannattamaan jotakin aatesuuntaa
      tai kantamaan heidän tunnuksiaan.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1856
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1380
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      219
      1016
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1000
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      96
      993
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      22
      957
    8. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      80
      813
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      794
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    Aihe