Varokaa Kultahopea/KultaVintage kullan ostajia!!

Anonyymi-ap

Pakko varoittaa porukkaa näistä kullan ostajista mitä pyörii ympäri Suomea toreilla ja markkinoilla.
Kultahopea, KultaVintage ja PostiKulta on kaikki saman Gold Store Finland Oy:n toimintaa ja poliisi tutkii firmaa tällä hetkellä petoksesta. Löytyy Iltalehdestä ja Aamulehdestä jutut ku googlettaa. Aamulehti uutisoi että firman sisäisessä chatissa vitsailtu "ketä dementikkoa taas kusetettu" eli kertoo aika hyvin millä asenteella hommaa tehdään.

Firmaa vetää Matias Kerminen jolla on aikasempia konkursseja ihan samalta alalta, Arvokulta ja Kultaeuroiksi esim. Aina sama kaava toistuu, firma menee nurin ja sit vaan vaihdetaan teipit autoihin ja uudella nimellä menoksi. Kermisellä on muuten rikostuomioitakin, sai vankeustuomion Kotkan Ocean Bar lauttaravintola jutusta ja joutui maksamaan kaupungille about 210 000€

Toiminta kohdistuu varsinkin vanhuksiin ja kaupat tehdään kiireellä ilman kunnon punnitusta tai arviointia.

Jos haluutte myydä kultaa niin menkää mieluummin johonkin paikalliseen kultasepänliikkeeseen joka ollu paikallaan pidempään. Nää torikiertueet kannattaa jättää väliin.

2

392

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      327
      1578
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      31
      1289
    3. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      503
      1201
    4. 63
      995
    5. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      73
      962
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      52
      740
    7. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      109
      726
    8. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      75
      722
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      468
      657
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      632
    Aihe