Hyvä, että Sofia Virta sai potkut

Urheilussa ei voida hyväksyä seksuaslisuuden maalittamista.

Toivottavasti myös vihreät antaa suvaitsemattomalle kenkää
8431
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No seksuaalisen maalittamisen teki juuri Savinainen!

Jonka nimikin "Savi"nainen on tilanteeseen sopiva!

Toivoa voi vain että TPS putoaa SM liigasta.

Äänestä
  • Savinainen ei maalittanut ketään, älä ole virta!

    Savinainen ei tehnyt mitään puolesta eikä vastaan. Sitä kutsutaan aikuisten kielellä neutraaliudeksi.

    Äänestä

Suomen nuorison mielenterveysongelmat ovat huipussaan. Ei ihme kun koulut, lastentarhat, partioleirit ja muut paikat vilisevät transuja, homoja ja muita perversejä propagoimassa ihanteitaan. Lasten pitää saada kasvaa rauhassa ilman pakkotuputusta Hitler jugendista, putinismista tai perversiydestä. Kyllä lapsista voi kasvattaa pakkotuputuksella minkälaisia petoja vain mutta kaiken mailman sofiat ja muut sekopäät jättäkää edes lapset rauhaan.

Äänestä
  • Ja tämä liittyy jääkiekkoon miten?

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Ja tämä liittyy jääkiekkoon miten?

    Jääkiekkoakin harrastaa tuhannet lapset ja nuoret. Annetaan heidän harrastaa ja kasvaa rauhassa aikuisuuteen ilman perversien pakkosyöttöä ja perversiyden ihannointia. Perversit, natsit, putinistit, siionistit ym. sekopäät mieluusti kasvattaisivat kaikki nuoret omiin tarkoitusperiinsä mutta antaa lasten olla lapsia ilman ideologista pakkosyöttöä.

    Äänestä

Kai sitä saa nyt myös kieltäytyä yksilönvapauteensa vedoten myös kantamasta Suomen lippua mm otteluissa?

Äänestä
  • Onhan noitakin. Totaaleja ja sivareita jotka kantaisivat mieluummin Venäjän lippua.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Onhan noitakin. Totaaleja ja sivareita jotka kantaisivat mieluummin Venäjän lippua.

    Femakot pakolla inttiin/sivariin kantamaan mitä lippua haluavatkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Urheilussa ei voida hyväksyä seksuaslisuuden maalittamista.

Toivottavasti myös vihreät antaa suvaitsemattomalle kenkää

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu