"Ufo-havaintoja" on tuhansittain maailmassa tehty, myös Suomessa. Mitä nää on? Onko ne ulkoavaruuden asukkaita, joita vierailee planeettamme lähistöllä, vai jotain muuta?
Kun on tutkittu näitä "ufo-havaintoja^tarkasti, niin on tultu seuraaviin johtopäätök-
siin:
*suurin osa niistä on aivan tavallisia ilmakehän tai luonnonilmiöitä, taivaankannen heijastumia, korkealla lentäviä satelliitteja, räjähdyksiä, putoavia meteoriitteja yms.
*osa niistä on joidenkin valtioiden armeijoiden valmistamia vakoilualuksia, kuten luultavasti area 51:n "ufot"
*osa on hallusinaatioita
Mutta sitten on joitakin havaintoja, joiden selitystä ei todellakaan pystytä selostamaan, eikä niitä pystytä myöskään osoittamaan harhoiksi. On kuitenkin löydetty yksi yhteinen tekijä näiden havaintojen keskuudesta: Niiden tekijät ovat ollet ihmisiä, jotka ovat harrastaneet okkultismia eli noituutta, tai nämä havainnot on tehty alueilla, joilla on harjoitettu okkultismia. Ja tämä viittaa voimakkaasti siihen, että näiden havaintojen takana ovat pahat henget, eli langenneet enkelit, joiden johtajana on saatana.
Ufot ovat saatanan eksytystä. Tästä todisteena myös se, että kun on tutkittu "ufo-olennoilta" tulleita viestejä ja sanomia, niin ne ovat olleet samankaltaisia tai jopa lähes samanlaisi, kuin mitä ovat viestit ja sanomat, joita on tullut spiritistimeedioiden kautta. Mm.Suomessa nää Rauni-Leena Luukanen-Kilden ssaamat sanomat.
On tullut kyllä Jumalalta ilmoitusta, että maaimankaikkeudessa on muitakin asuttuja planeettoja, mutta ainoastaan meidän planeettamme on syntiinlangennut, ja Jumala ei päästä näiden muiden planeettojen asukkaita tämän tähden meidän planeetallemme.
Profeetan kautta on myös paljastettu, että saatanan yksi viimeisimmistä eksytyskeinoista on esiintyä maailmassamme takaisin tulleena Jeesuksena, ja monet uskovat epäilevät että tää ufoeksytys saattaa liittyä voimakkaasti siihen.
Älkää antako pahojen henkien eksyttää itseänne, vaan lukekaa Raamattua ja uskokaa Jeesukseen.
UFOT OVAT PAHOJEN HENKIEN EKSYTYSTÄ
7
128
Vastaukset
- Anonyymi00001
Veda-kirjallisuuden mukaan muiden maailmojen asukkaat saivat alkunsa "Swayambhuva Manusta" eli Kainin pojasta Hanokista. On erittäin epätodennäköistä että muiden maailmojen asukkaat olisivat kehittyneet teknologiassa niin pitkälle että ne olisivat pystyneet kehittämään teknologiaa niin pitkälle että ne pystyisivät liikkumaan valovuosien päähän omista planeetoistaan lyhyessä ajassa. Itsekin olen ajatellut että langenneet enkelit (demonit) ovat aiheuttaneet monia niin kutsuttuja ufo tapauksia koska ne eivät ole ainakaan humanoidien aiheuttamia.
- Anonyymi00002
Humanoideja ei ole olemassakaan.
- Anonyymi00003
Anonyymi00002 kirjoitti:
Humanoideja ei ole olemassakaan.
Oletko itse tutkinut kaikki maailmankaikkeuden kolkat, kun olet niin varma, ettei humanoideja ole olemassa?
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
Oletko itse tutkinut kaikki maailmankaikkeuden kolkat, kun olet niin varma, ettei humanoideja ole olemassa?
Oletkos itse tutkinut ja todennut että niitä on?
- Anonyymi00005
Hollywoodin hittibiisit loppuivat siihen kohtaan, kun maailmanloppu oli tulossa. Keep on dancing till the world ends. We will stand tall and face it all. Ihmisten liikuntakykykin oli vaarassa, mutta kuntosalien Fitness piti jalat hyvässä kunnossa. Vaikka mielenterveys siinä maailmanlopussa menisikin lopullisesti. Eihän psykiatri koskaan sitä hyväksynyt, että maailmanloppu tulisi jo siitä Nordeaan liittyvästä syystä. Psykiatri oli sen kieltänyt täysin harhaisena väitteenä.
Ja jääkausi oli tulollaan ja minä valmistauduin siihen. Havanna on my mind ja Niinistön Suomessa kuubalaistuttiin, mutta syy silloin ei ollut jääkauden sulattaminen pois. I wanna boom bang bang you like a rodeo. Syy oli seksikkääseen ulkonäköön liittyvä kauneusihanne ja seksin saaminen. I wanna dance and love and dance ja näyttää yhtä kauniilta kuin Jennifer Lopez. A star is born elokuvassa se mies kuolee viinaan ja lääkkeisiin ja siihen se hittibiisi-stoori loppus.
Hittibiisien teko loppui ja niistä jäi puuttumaan jääkauden sulattaminen pois. Turussa oli tehty havainto ihmisen evoluutiosta ja suihkussa oli vitivalkoinen ja rikkoutunut iho muuttunut sini-vihreäksi liskon nahkaksi ja se oli havainto valkoisen ihmisen evoluutiosta humanoidiksi. Humanoidi-look olisikin ihmisen evoluutio ja siihen liittyisi teknologian edistyminen (ufolla lentäminen) ja se, ettei seksi enää tuota kuin pahaa mieltä. Iranilaisten sotatyyppi 10-15 vuotta sitten oli haukkunut miehet erityisesti siihen kuntoon, ettei seksi enää muuta kuin tuonut pahaa mieltä. Kukaan mies ei pystynyt olemaan enää seksuaalisesti tyydyttävä, kun iranilaisnaiset olivat sen havainneet. Ja sanoneet sen ääneen huutamalla. Moneen kertaan.
Naisten ei lännessä edes kuulu olla hyviä seksissä ja minä keksin siihen kohtaan sen, että olen todella huono nainen sängyssä. Mutta miehiltä oma seksuaalisuus vaurioitui, koska naisen seksuaalinen tyydyttäminen ei ollut onnistunut.
Humanoidi-look olisikin valkoisesta miehestä kehittynyt evoluutio, kun ei seksi edes kiinnosta. Vaan teknologiset laitteet ja elämä ilman ihmisen elämään kuuluvaa seksiä. Et se olisi miesten kiusaamisen seurausta, eikä edes Britney Spears koskaan pystyisi sitä biisiä laulamaan. Too sad story... about men. Tosi moni uskoo ufoihin mieluummin, mutta tällainenkin evoluutio-teoria on. Miehille oli puhjennut uusi seksuaalinen suuntaus eli mummon impo, joka ei edes halua tyydytellä seksuaalisesti halukkaita naisia. Maailmanloppu siis tuli siitä, kun naiset olivat opetelleet iskemään miehiä, mutta sellainen isketyksi saatu mies olikin ollut pettymys sängyssä. Ja kaikki johtuu taas ja vain Nordeaan tehdystä pankki-iskusta.
Siinä iranilaiset pystyvät iskemään kaikki rikkaat miljardöörit ja perivät koko Nordean kokoisen omaisuuden, koska sit se rikas kuolee... mut kävikin ihan jotain muuta. - Anonyymi00006
Ihminen on kuin muurahainen, joka on ylin mahti maailmankaikkeudessa. Teknogia samalla tasolla. Kun ei koskaan ole muuta nähnyt, niin mitään ei ole olemassa.
- Anonyymi00007UUSI
Onko tämä yksi ja sama henkilö joka tällä palstalla pilkkaa kristinuskoa?
"On kuitenkin löydetty yksi yhteinen tekijä näiden havaintojen keskuudesta: Niiden tekijät ovat ollet ihmisiä, jotka ovat harrastaneet okkultismia eli noituutta, tai nämä havainnot on tehty alueilla, joilla on harjoitettu okkultismia."
Mihin tämä edes perustuu? Vahvaan mutu tuntumaan?
En ole ikinä nähnyt yhtäkään lähdettä, jossa joku epäselvä tapaus lentävästä objektista kertoisi kuinka harrastaa noituutta. En edes tiedä mitä okkultismi alue edes tarkoittaa ja mihin moinen perustuu?
"Tästä todisteena myös se, että kun on tutkittu "ufo-olennoilta" tulleita viestejä ja sanomia, niin ne ovat olleet samankaltaisia tai jopa lähes samanlaisi, kuin mitä ovat viestit ja sanomat, joita on tullut spiritistimeedioiden kautta."
Mitkä ihmeen ufo-olentojen sanomat tai viestit? Yksikään vakavasti UFO juttuihin uskova ei ole mitään tälläistä väittänyt.
Huuhaa "TikTok" piireissä toki moisia juttuja on jossa henkilöt muka juttulevat avaruusolennoille, mutta sehän on nyt ilmiselvää trollausta tai huijausta.
"Mm.Suomessa nää Rauni-Leena Luukanen-Kilden ssaamat sanomat."
Kuka? Tehdäänpäs jotain mitä salaliittolaiset eivät ikinä tee. Eli nopea googlaus.
"Luukanen-Kilde oli kiinnostunut erilaisista salaliittoteorioista. Hän on muun muassa 1990-luvulla ilmaissut huolensa siitä, että ihmisiin istutetaan mikrosiruja, joiden tarkoitus on hallita ja valvoa. Hän oli myös vakuuttunut, että kuulentoja tehtäisiin kaksi kertaa viikossa, ihmisillä on jo siirtokuntia Marsissa ja myös Saturnukseen lennetään."
-IS
Ja tälläisen henkilön juttuja joku on ottanut tosissaan? Ja tämä on artikkelista jossa kerrotaan hänen menehtyneen vuonna 2015.
"On tullut kyllä Jumalalta ilmoitusta, että maaimankaikkeudessa on muitakin asuttuja planeettoja,"
Varmaan on ihan turha kysyä lähdettä tähän? Raamatussa sellaista ei ainakaan ole.
"mutta ainoastaan meidän planeettamme on syntiinlangennut, ja Jumala ei päästä näiden muiden planeettojen asukkaita tämän tähden meidän planeetallemme."
Tämän takia totesin alussa tämän olevan ihan puhdasta kristinuskon pilkkaa.
Tämä sotii koko Raamatun sanomaa vastaan, jossa ihminen on luotu Jumalan kuvaksi.
Sinun versiossa siis Jumala mokasi maan kanssa ja meni tekemään muita parempia projekteja?
"Profeetan kautta on myös paljastettu"
Näistäkin muuten Raamattu varoittaa. Eli vääristä profeetoista.
"että saatanan yksi viimeisimmistä eksytyskeinoista on esiintyä maailmassamme takaisin tulleena Jeesuksena"
Johan tuon Jeesuksen piti palata omian opetuslasten elinaikana.
"ja monet uskovat epäilevät että tää ufoeksytys saattaa liittyä voimakkaasti siihen."
Vai ihan "monet". Kaikki kolme sinun kulttisi jäsentä.
"Älkää antako pahojen henkien eksyttää itseänne, vaan lukekaa Raamattua ja uskokaa Jeesukseen."
Jospa sinä lukisit sen Raamatun niin et pilkkaisi sitä tällä tavalla.
Itseäsi saat pilkata ihan rauhassa, mutta jos jättäisit uskonnon pilkkaamisen pois. Oli meinaan taas niin huuruista tekstiä, että oksat pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413918Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3563041Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131967Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101675Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41119- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar39884Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70808
- 44794