Jeesus ei ole tarua

Anonyymi-ap

Torinon käärinliina kertoo Jeesuksesta ja Hänen jumaluudestaan pelkällä olemassaolollaan. Himojen heiteltävissä olevat ateistit eivät pysty edes tiedettä väärinkäyttämällä selittämään käärinliinaan syntyneitä jälkiä. Ateistien naurettava yritys kieltää käärinliinan aitous perustuu käärinliinaan klarissalaisnunnien keskiajalla liittämiin paikkapaloihin, jotka paikkapalat ajoitettiin radiohiiliajoituksella keskiajalle. Mitään muuta todistetta käärinliinasta ateisteilla ei ole, on vain mieletöntä kristinuskon kieltämistä ja yritys hyväksyttää ateistisen himoelämän olevan jokin ihmiselämän ainoa totuus maailmassa.

https://youtu.be/VL9ighWw8Ho?si=xovdIsKYM_Smnca9

12

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Näin on. Jos ateisti ei voi todistaa jotain vääräksi, niin meidän uskomuksemme täytyy olla totta. Emmehän me muuten uskovaiseksi pääsisikään.

      • Anonyymi00007

        Unohdit noitaroviot, giljotiinit ja inkvisiitiokidutukset - olette te uskovaiset niitäkin käyttäneet apuna.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Unohdit noitaroviot, giljotiinit ja inkvisiitiokidutukset - olette te uskovaiset niitäkin käyttäneet apuna.

        Ironian ymmärtämisen lahjaa ei ateismi ole sinulla ilmeisesti tuonut.


    • Anonyymi00002

      Islamin Sunna kertoo että ENNEN KUIN ISA JA MAHDI SAAPUVAT HEIDÄN KUVANSA LÖYDETÄÄN. Niin löydettiin Torinon kääriliina ja Face on Mars Cydonia kuva. Ja tuo Marsin kuva on edeltä käsin kuvattu juuri sellaiseksi kuin se myöhemmin osoittautui.

      Mutta tämän kaltaiset TIEDON SANOJEN armolahjat ovat melko yleisiä. Esim. Nostradamus ja useat Islamin ja Intian edustajat. Niitä ei voida pitää kuin kurkistuksena tulevaisuuteen.

      • Anonyymi00006

        Ja on hyvä muistaa, että Jeesuksen paluu on sama kuin antikristuksen tulo, kun kristityiltä silloin lähtee kiroukseksi kirottu uhrinsa tosi Jumalana.


    • Anonyymi00003

      Onko saatu jostakin Jeesuksen DNA, että on voitu verrata Torinon kääriliinan liittyvän häneen?

      • Anonyymi00009

        Jeesuksella mitään DNAta ollut. Jumalan poika. Kyllä te ateistit olette pölvästejä.


    • Anonyymi00004

      Mikä tekee käärinliinan epäaidoksi, jos kuvajainen ei olekaan Jeesuksesta?

      • Anonyymi00005

        Lisäystä. Oletteko te ihan umpihulluja?


      • Kyseessä on tuhansien vuosien takainen asia. Siinä ajassa kaikki rievut ovat tuhoutuneet.


      • Anonyymi00011
        torre3 kirjoitti:

        Kyseessä on tuhansien vuosien takainen asia. Siinä ajassa kaikki rievut ovat tuhoutuneet.

        Se toinen Iihava on jossain muualla.

        Ei voi sietää sinua.


    • Anonyymi00010

      Torinon käärinliina on yksiselitteisen varmasti todettu väärennökseksi. Tämä on todistettu fakta eikä mielipide. Helppo kunkin selvittää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      29
      1889
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      165
      1860
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      371
      1687
    4. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      215
      1219
    5. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1148
    6. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      12
      1091
    7. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      8
      1046
    8. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      1015
    9. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      82
      1011
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      968
    Aihe