Olen ihan varma tästä.Tämä puhe kuukaudesta oli
vain liittolaisten rauhottamista.Kuitenkin siitä
tulee pysyvä koska öljykriisi kestää 3 - 6 kk joka
tapauksessa.Lisäksi lähi - itä jalostamot ajetaan alas.
tulee siitä kuukauden lisäviivystys.
vain liittolaisten rauhottamista.Kuitenkin siitä
tulee pysyvä koska öljykriisi kestää 3 - 6 kk joka
tapauksessa.Lisäksi lähi - itä jalostamot ajetaan alas.
tulee siitä kuukauden lisäviivystys.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Trump riensi pelastamaan sydänkäpysensä Putlerin, kehoituksesta.
Stubb ei kyennyt ohjaamaan Trumppia, nyt haluaa Suomeen ydinsodan Suomen kansan tuhoamaan.
Sehän siitä seuraa, kun on pelkkä hevosturpa muttei ymmärrä sanojensa sisältöä.
Mitähän "asiantuntijat" sanoo?
Tässä näkyy Trumpin todellinen luonne. Ei korppi korppia noki.
Ei Trumpilla ole oikeasti valtuuksia luvata tai kieltää Venäjää myymästä öljyään.
Se "lupa" on vain USAa pelkääville ostajille.
Typerästi meilläkin asia esitetään kuin Yhdysvallat olisi vieläkin kaikesta määräävä maailman valtias.
Mielenkiintoinen lausunto kuultiin Putinilta, joka sanoi, että jatkossa Venäjä ei ole kiinnostunut energiakaupasta Euroopan kanssa, vaan suuntaa sen vakaampiin ja luotettavampiin kumppaneihin.
Ja Venäjä on se, joka voi itse määrätä energiansa myynnistä mielensä mukaan.
Näinpä. Intihan ilmoitti ettei se rajoita venäjäkauppaansa jonkun kuppasen USAn tai EUn takia.
Tästä meillekin mallia. Käytetään nyt omiakin aivoja. Eihän ne ole narikassa vai onko ?
Myös muulle maailmalle ja pienelle Suomellekin ostolupa Venäjän öljyyn. Eihän se ole edes saletti, että Venäjä meille tai valikoivasti joillekin tahoille myisi öljyä.
Lähi- itä sotii oikeiden asioiden ja arvojen puolesta. Vihauskonto on kaadettava ! Asioiden täytyy muuttua. Vähentäkööt enemmän niitä rikkauksia haalivia vihauskovaisiaan ja jakakoot näin saatuja varoja köyhemmille mailleen. Väestöräjähdys ei ole kenenkään muun syy !
Toivottavasti näin käy. Jouduttaa Ukrainan sodan päättämistä.
Ajatuksesi on siis se, että Venäjän fasismidiktatuuri voi kasvaneiden öljytulojen seurauksena valmistaa enemmän aseita ja palkata enemmän sotilaita, josta johtuen se voi murhata enemmän ukrainalaisia ja tuhota enemmän ukrainalaisten koteja, sairaaloita kouluja, tehtaita, kauppoja jne, jonka seurauksena Ukraina joutuu antautumaan ja alistumaan Vladimir Putinin fasistihallinnon sortovallan alle.