Pitsan päälle

Anonyymi-ap

On pizzaa ja pitsassa on hot hot maustetta niin, että tuntuu. Ja on myös valkosipulia ja oreganoa. Laitatteko te teidän pizzaanne hot hot maustetta, oreganoa ja valkosipulia? Vai mennäänkö pelkillä jalopenoilla?

25

338

    Vastaukset 25

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Jos tilattu pizza ni oregano,valkosipuli,aurajuusto,ananas. Itse tehty pizza ni vaan pizzamaustetta.

      • Anonyymi00003

        Miten usein itsetehtyä pitsaa?


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Miten usein itsetehtyä pitsaa?

        Melko harvoin nykyään tekee pitzzaa ja tilattu pitzza tulee kustantaan.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00004 kirjoitti:

        Melko harvoin nykyään tekee pitzzaa ja tilattu pitzza tulee kustantaan.

        Nyt on mennyt vuoden ensimmäinen pitsa. Toista ei ehkä tule? On olemassa myös muita ruokia, joiden menekki on tällä hetkellä parempi.


    • Anonyymi00005

      Ei pysty allergian takia hot hot mausteita käyttämään eikä edes sitä jalapenoa, tulis sairaalakeikka. Pakko tyytyä oreganoon ja valkosipuliin. Timjamikin muuten käy tosi hyvin pizzaan :)

      • Anonyymi00009

        Yrteissä on mahdollisuus.


    • ptszzapohjat itsetehtynä hyvä..vaikkei napolilaista leivinuunia oliskaan..välillä toivoo vahvuutta ja o mukava että s-marketin kuivamaustehyllyiltä löytyy faffaa chiliä elikä vähän normaalia vahvempaa..

      valkosipulalla tuoreena on oma merkityksensä myöskin,, jalot jalopenot on hyviä myöskin..nekin voivat viedä mukanaan..onko niissä faffuutta? no makoisia ovat kuitenkin maistuvia maku....maailmaani. ni

      • Anonyymi00010

        Onkohan pitsa EU-tuotesuojaa kärsivä asia, jota eivät saa tehdä kuin Vesuvius vuoren itärinteen luostarimunkit? Ja kaikki muut ovat väärennöksiä?


      • Anonyymi00012

        Pitzzahan alunperin köyhälistön syöminen kun laitetaan jotain jämiä mitä löytyy. Apina tunkee sitä sun tätä pizzaankin ja muutenki satuilee mitä syö.


    • Anonyymi00006

      shithot totesi muinoin pol pot

    • Anonyymi00007

      Meillä ei ole mitään pizzaa. - 20-50% alennuksen leipiä ja eineksiä. Perunaa, kaalia.

      • Anonyymi00011

        Leivän päälle runsaasti voita ja eineksiä, niin sillä pärjää. Kaalista saa yllättävän monipuolista, jos tahtoo katsoa youtube videoita. Myös perunalla on jonkin verran mahdollisuuksia.


    • oregaaano uupuu mutta muuta piisaa..ostin kanansuikaloisia ja naga jolokiaa sekä kevennettyä punkkua s-marketista..ihan jees mutta 8vol punkku verrattuna originaaliin hiukan kevyttä on..mutta menköön..miten olisi kanan suikaloiset punaviinissä kevyessä uitettuna pizzzzan piällä.. omassa uunissa max 275 astetta ei hehku vesuviuksen kuumuus eikä njapolilainen makumaailama mutta yritään parhaamma?? eix ni?

      • Anonyymi00017

        Oliivirenkaat, sipulisuikerot, jalopenot, fetajuusto ja suolakurkkuset kuuluvat myös pitsaan. Sitten, kun pitsa on jäähtynyt ja kylmä, sen voi voidella voilla ja laittaa juustoa, sekä maalaiskinkkua slaisseina sen päälle.


      • Anonyymi00017 kirjoitti:

        Oliivirenkaat, sipulisuikerot, jalopenot, fetajuusto ja suolakurkkuset kuuluvat myös pitsaan. Sitten, kun pitsa on jäähtynyt ja kylmä, sen voi voidella voilla ja laittaa juustoa, sekä maalaiskinkkua slaisseina sen päälle.

        oliivi renkaat ja minitomaatit myöskin sekä kaupan herkkusienet voi laittaa pitkään puutikkuun..saa näppärästi..zuukaloida kolmeen osaan..mikä mielestäni on hyvä kaikissa näissä tapauksissa..
        zipulin kuullottaminen tai jos mennään vielä pidemmällä..sillä oli joku ranskalainen termikin???
        no kirkastettua voita ja ehkäpä balsamicoakin..kyllä ne köyhänkin eväät voivat olla anteellisia jos asian oikein oivaltaa..

        täytyypä vähän toispuolinenkin asia kertoa.. kun köyhyspalstalla ollaan.. jos ihminen suomessa menee ekaksi kun tarvitaan rakennuskamaa? mitää ajattelematta.. lähirautakauppaan.. vaikka melkein ilmaiseksikin voisi saada..

        no solidaarisuutta tässä maassa kyllä tarvitaan.. supporting the business..mutta kjöyhä on käyhä..joten jätetään rautakaupat parempiosasillimme...


    • Anonyymi00018

      Valkosipulia en laita pitsaan, jalopenoja kyllä.

      Yleensä ostan kylmäkaapista valmispohjan, pienen Mutti pitsasoosi purkin, pussin raastettua musta- tai punaleimaa, joista saa aihion.

      Sitten on lihaksen vuoro, esim. takomaustettua jauhelihaa, tai kanalastuja, tai kebabeläimen siivuja.

      Kasvit päättävät. Punasipulirenkaita ja jalopenoja.

      Uunin jälkeen päälle oreganoa ja punaista tapaskoa. Jos on kebabversio, niin myös kepapkastiketta.

      Sitten pitsaleikkurilla siivuiksi, muutaman syö, ja loput pinoaa leivinpaperipalasten kanssa rasiaan jääkaappiin ja syö seuraavana ja ehkä jopa sitä seuraavana päivänä mikrossa lämmitettynä.

      Tuo on yleensä oma pitsakuvio. Kyseessä siis pitsa, ei pizza, koska pizzaan ei riitä välineistö. Ja pizzat syödään heti pois.

      • Anonyymi00025

        Tänään tulee tuo kebabversio. Ostin kyllä jauhelihaakin, mutta ei jaksa nyt enää saunan jälkeen alkaa erikseen käryyttämään. Kuolleen kebabin lihaa oli jo viikolla aiemmin tullut hommattua.


      • noita purkkitomaattisoseita tulee käytettyä..jotkut sanovat että kun ovat niin tekeytyneitä joten myöskin terveellisiä..edukasta on..


      • Anonyymi00025 kirjoitti:

        Tänään tulee tuo kebabversio. Ostin kyllä jauhelihaakin, mutta ei jaksa nyt enää saunan jälkeen alkaa erikseen käryyttämään. Kuolleen kebabin lihaa oli jo viikolla aiemmin tullut hommattua.

        tuli mieleen kommentti kasarilta että kuollutta lihaa ei kannata syödä? heh


      • Anonyymi00026
        P.ervokki kirjoitti:

        tuli mieleen kommentti kasarilta että kuollutta lihaa ei kannata syödä? heh

        Mummon liha maistuu suussa melkein kaksi päivää.

        Oli Snellmannin pyörykät tarjouksessa pari euroa rasia. Niistä ei jäänyt mummon lihan maku suuhun.


    • Anonyymi00019

      Mistäs köyhillä nyt on rahaa laittaa pizzan päälle vaikka mitä,no satuilla voi vaikka mitä mutta todellisuus on rättipizza.

      • Anonyymi00023

        Rahaa on. Minä vain näyttelen köyhää. Pukeudun epäsiististi, parturissa en käy, ja pyrin haisemaan mahdollisimman pahalle.


      • Anonyymi00024
        Anonyymi00023 kirjoitti:

        Rahaa on. Minä vain näyttelen köyhää. Pukeudun epäsiististi, parturissa en käy, ja pyrin haisemaan mahdollisimman pahalle.

        Toi hyvä kun haisee ni ei kauaa ihmiset viitsi olla juttusilla.


    • Anonyymi00020

      Pizzan päälle alahuuli ja juotavaksi hanavettä.

      Tupaeläkeläinen, muonio.

    • Anonyymi00021

      Syökää PUUROO!
      päälle Mariaa.

      kuuliGGo!

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      516
      1038
    2. 59
      677
    3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      160
      593
    4. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      52
      584
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      166
      568
    6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      239
      551
    7. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      83
      540
    8. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      20
      476
    9. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      97
      469
    10. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      187
      460
    Aihe