Oranssi matelee apua!

Suuri Oranssi on polvillaan! Nyt se anelee Eurooppaa apuun kun sille kerrottiin että se on häviämässä aloittamansa typerän sodan.
Missä luuraavat Iranin tappaja-agentit?
15161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Oranssi hylkäsi Ukrainan ja nyt kyselee Ukrainalta apua lennokkien torjuntaan? Taitaa Trumpiltakin ruveta ilmatorjuntaohjukset vähenemään?

Äänestä

Tuppi ja sen sota ja koneen kaverit lupaa Suomelta rahaa ja suomalaisia nuoria miehiä Hormusiin öljypohattojen rahoja turvaamaan.

Äänestä

Trump on lyöty! On vain ajan kysymys koska hänet haudataan.

Äänestä
  • Kutsutaankohan korpraali Stubb Trumpin hautajaisiin?

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kutsutaankohan korpraali Stubb Trumpin hautajaisiin?

    Veikkaan että kantaa arkkua kenraalien kanssa.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kutsutaankohan korpraali Stubb Trumpin hautajaisiin?

    Toivottavasti ei mene putinin hautajaisiin.

    Äänestä

Trumppi tuon aloitti, joten joutuu myös sen lopettamaan.
Ei ole tuo euroopan ongelma, ellei CIA tuo sitä eurooppaan.

Äänestä
  • Eikös se ole sama kumpi sodan tuo Eurooppaan? Joko trump tai putte, sota tulee joka tapauksessa?

    Äänestä

EU on liian monesta ja monetasosesta osista koottu tilkkutäkki ettei sillä tule ikinä olemaan yhteisymmärrystä missään asiassa.

Äänestä
  • Naurettava liitto koko eu.on hyvä että suomi Naton jäsen.eu:sta ei ole sotilaallisesti mitään apua suomelle.

    Äänestä

Suuri punainen taas vitutuksissaan.ei tyhmempiä aloituksia ole.iranin kansa pyyhkii palestiinan lipulla perseitä. Mielikuvitus maa ja kansa.

Äänestä

Oranssi tulee Kuuban jälkeen suomeen, ei montaa päivää mene.

Äänestä
  • Juu, Ahvenanmaata tuo on kysellyt. Vaihtokauppa jäänmurtajille.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Juu, Ahvenanmaata tuo on kysellyt. Vaihtokauppa jäänmurtajille.

    Se olisikin hyvä diili, olisi venakot sitten homman ulkopuolella.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Suuri Oranssi on polvillaan! Nyt se anelee Eurooppaa apuun kun sille kerrottiin että se on häviämässä aloittamansa typerän sodan.
Missä luuraavat Iranin tappaja-agentit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu