Fasistinen pride-liike

Anonyymi-ap

Miksi Pride haluaa politisoida homoseksuaalisuuden? Miten on mahdollista, että elämme ajassa, jossa pitää polvistua tai panna päälleen jokin paita näyttääkseen, että pitää ihmisiä ihmisinä?
Näin umpisuomalaisena tuo pride hössötys on naurettava, me vanhan kansan ihmiset ei erotella ihmisiä, hyväksytään kukin itsenään eikä tehdä isoa numeroa, saatikka että syrjittäisiin tuota kuitenkin pientä, mutta kovaäänistä porukkaa..

8

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002

      Vihervassarit sitä yksinkertaista sakkia... Ovat erittäin huumemyönteisiä, ja kun tiedetään mitä pysyvää vahinkoa huumeet aiheuttavat aivoille ja mielelle...

    • Anonyymi00003

      Sanna ei petä. Hän pukee sanoiksi sen, mitä moni järkevä ihminen ajattelee koko pridestä. Vieläkö tämän kohun jälkeen jää jollekulle epäselväksi millainen liike pride on. Jos haluaa näyttää typeryytensä, niin siitä vaan osallistumaan kaiken maailman joutaviin pridetapahtumiin. Toivottavasti TPS myös älyää lopettaa pridevouhkaamisen ja alistumiseen/ osallistumisen vääräperusteiseen tasa-arvon edistämiseen. Tässä kohussa kävi nyt onneksi niin, että vihreät ja vasemmisto munasivat itsensä. Lisää vaan ennen seuraavia vaaleja.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/53f8a27d-0cb7-486f-9ea2-4fae9cdc109b

    • Anonyymi00004

      Pride on vihervasemmiston liike, vastakkainasettelua ja epätasa-arvoa korostava kupla. Vähän niinkuin Trumpin Board of Peace, mulle kivaa, älä sinä ukko selitä.

      Orpon puheen aikainen älämölöö osoitti vastuuttomuuden, sivistymättömyyden ja anarkian halun, jota liike ruokkii. Ei enempää eikä vähempää kuin nykyajan taistolaiset.

      Pannaan koko liike. Tasa-arvoa pitää etsiä muualta. Kristillisdemokraatit ovat sata kertaa enemmän KAIKKIEN ihmisten asialla kuin pride ja sen takana vaikuttavat vihervassarit.

    • Anonyymi00005

      Se on tämmöstä kun ääriliikkeille antaa yhtään siimaa, heti alkaa keulimaan.

    • Anonyymi00006

      Pride on vihervasemmistolainen ääriliike.

    • Anonyymi00007

      Kyllä siellä on nähty kaikenkarvaisia "ystäviämme". 2023 Tarja Halonen oli suojelija ko. tapahumassa. Ja totta kaj Yle sai palkinnon "upeasta" uutisoinnista. Katso olitko öyhöttäjien joukossa!?

      https://yle.fi/a/74-20039295/64-3-162442?utm_source=chatgpt.com

    • Anonyymi00009

      Lehdistö täynnä näitä öyhöttäjiä, kuka ja missä ne aivopestään.

    • Anonyymi00010

      q3qtrwrg

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      63
      4928
    2. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      31
      3725
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      22
      3340
    4. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      79
      2315
    5. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      24
      1899
    6. Tekeekö hän

      Tekeekö hän sinut h*lluksi ja millä tavalla? Uusi yritys, kun edellinen aloitus poistettiin.
      Ikävä
      27
      1571
    7. Laine voitti oikeudessa

      Onnea Savonlinna! Laine voitti oikeudessa kuten arvelinkin ja lieköhän palaa valtaisuimelleen?
      Savonlinna
      40
      1522
    8. Grahn-laasonen taas todisti millaista porukkaa

      kokoomusloiset ovat...työttömät jäävät kuulemma kotiin nukkumaan kun naapuri lähtee töihin...eikös taannoin kokoomuslois
      Maailman menoa
      331
      1476
    9. Puistotyöntekijät

      Miksi ei siivoojia näy. Näin hyvät ilmat. Voisi kerätä roskat. Onko rahat loppu. 🤔🤔🤔
      Ähtäri
      14
      1433
    10. Onko kaivatullasi iso ego? Entä sinulla?

      Vaikuttaako jommankumman ego jotenkin siihen, että ette voi lähentyä?
      Ikävä
      33
      1330
    Aihe