Käytetyt ovat yököttäviä

Anonyymi-ap

Ei kukaan ostaisi käytettyä sohvaa tai varsinkaan sänkyä. Samalla tavalla käytetyissä autoissa on joku rönöttänyt ja hikoillut paikat paskaisiksi.

Kolmen vuoden välein uusi vaan. Ei se maksa kuin 300-1000€/kk osareita. Kohtuuhintainen auto lähtee 500€/kk. Ei tarvitse katsastaa ja takuu aina voimassa.

19

228

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Totta. Vanhoissa autoissa on yllättävän usein luteita ja muita tuholaisia. Kannattaa pitää mielessä.

      • Anonyymi00002

        Toyotoissa on jopa rottia! Purevat kaapelit rikki. En tosin ole yllättynyt.


      • Anonyymi00003

      • Anonyymi00006

      • Anonyymi00016
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Enpä koskisi Toyotaan. Mitähän Skodista löytyy...

        Skoda pysyy kunnossa ja matkustamo raikkaana, koska näillä ajetaan paljon ja paikat kuivuvat ja tuulettuvat silloin hyvin. Parkkipaikalla seisova Toyota kostuu ja ummehtuu ja tietenkin homehtuu aikanaan.


    • Anonyymi00004

      Kuinka uskallat liikkua julkisilla paikoilla ja istua istuimilla joilla muut ovat jo istuneet vuosien ajan, ties mitä tauteja?

      • Anonyymi00011

        Apteekeissa usein kangastuolit ja keskikohdassa tumma tahra, liekö ruikulit valuneet sinne. Mieluummin seison reseptijonossa kuin istun moisiin.

        Auton penkeissä on hikoiltu ja vessaistunnon jälkeen vain paperilla pyyhitystä takapuolesta on valunut sonnansekaista hikeä alushousujen ja housujen läpi penkille. Ne pitäisi märkäpestä jossain autofiksaamossa-pesulassa, muuten pelkkä ajatuskin inhottaisi. Kuvitelkaapa joku vanha taksi miten sen kuski on röhnöttänyt ja vielä piereskellyt päälle.


    • Anonyymi00005

      Tuholaismyrkytys käytettyinä ostettuihin autoihin?

    • Anonyymi00007
    • Anonyymi00008

      Vanhoja sohvia ostetaan paljon ja usein antiikkia jne...

      • Anonyymi00010

        Eiköhän silloin ole varaa tuholaismyrkyttää esineet. Kuten käytetyn Toyotan, vanhan sohvan mukana saa helposti luteita.


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Eiköhän silloin ole varaa tuholaismyrkyttää esineet. Kuten käytetyn Toyotan, vanhan sohvan mukana saa helposti luteita.

        Ja Audista voi saada hivin.


      • Anonyymi00013
        Anonyymi00012 kirjoitti:

        Ja Audista voi saada hivin.

        No, ainakaan vilkkuvipu ei voi olla riski...


      • Anonyymi00017
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        Eiköhän silloin ole varaa tuholaismyrkyttää esineet. Kuten käytetyn Toyotan, vanhan sohvan mukana saa helposti luteita.

        Ei Suomessa ole mitään merkittävää lude ongelmaa ja vanhan sohvan voi tosiaan käsitellä tai pitää pakkasessa jos niitä pelkää. Autoissa on myös se hyvä puoli, että ne seisovat usein kovassa pakkasessa joka vuosi ja se suojaa ötököiltä.


      • Anonyymi00018
        Anonyymi00017 kirjoitti:

        Ei Suomessa ole mitään merkittävää lude ongelmaa ja vanhan sohvan voi tosiaan käsitellä tai pitää pakkasessa jos niitä pelkää. Autoissa on myös se hyvä puoli, että ne seisovat usein kovassa pakkasessa joka vuosi ja se suojaa ötököiltä.

        Kyllä Suomessa luteita ja täitä löytyy. Ehkä autoistakin.


    • Anonyymi00009
      • Anonyymi00014

        Autoissa ei varmaan satiaisia voi olla?


    • Anonyymi00015

      Joo, älkää katsoko käytettyjen autojen sisätiloja UV-valolla. Sen jälkeen ei tohdi enää autolla ajaa… 🫣🤣

      • Anonyymi00019

        Tämä on ehkä pahin. Tuon jälkeen tuskin kukaan haluaa enää ostaa käytetyn auton!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3878
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1859
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1314
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1256
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1115
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      981
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      901
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      356
      868
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      851
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      841
    Aihe