Muslimien hautajaiset

Anonyymi-ap

Missä on un-women huutamassa naisille tasa-arvoa kun muslimit järjestävät hautajaiset SUOMESSA eikä paikalle päästetä naisia vaan heille on oma tilaisuus?

7

385

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Miksi noin surullisen tapahtuman keskellä pitää alkaa syöttämään piilorasismia? Se kuuluu heidän kulttuurinsa.

      • Anonyymi00002

        Maassa maan tavalla. Ja missä näit rasismia?


      • Anonyymi00004
        Anonyymi00002 kirjoitti:

        Maassa maan tavalla. Ja missä näit rasismia?

        HSssän uutisessa jossa kommenttikenttä täyttyi jostain naisten tasan-arvo keskustelusta. Surullista että kun lapsia haudataan niin suomalaisia kiinnostaa lähinnä että missä naiset on?


      • Anonyymi00006

        Turha puhua rasismista, jos huomioi vääryyden naisten kohtelussa. Naisten poissulkeminen muslimien hautajaisista on vääryys.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Turha puhua rasismista, jos huomioi vääryyden naisten kohtelussa. Naisten poissulkeminen muslimien hautajaisista on vääryys.

        Noiden naisten asemasta puhuminen on vain keppihevonen islamofobisille. Todellisuudessa haluatte nuo kaikki naisia ja lapsia myöten ulos Suomesta.


    • Anonyymi00003

      Surulliselta näytti hautajaiset ei kukan kukkaa. Runsaasti miehiä paikalla.

    • Anonyymi00005

      Muslimien hautajaisiin ei naiset pääse, vain miehet. Syy: naiset itkevät muslimien mielestä liikaa ja se kuulema on häiritsevää miesten mielestä. Tämä on sääntö islamissa ja näkihän sen noissa hautajaiskuvissa, miehet pällistelee haudan ympärillä mutta naisia kuten esim juuri vainajan sisarta ei nöy missään. Myös aikaisempi niitten pikkutyttöjen skuuttisurmassa kuolleen hautajaisissa ei naiset saaneet olla saattamassa.
      Vaikka ollaan Suomessa niin musliminaiset eivät saa edes kuolleita olla hautaan saattamassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      605
      2759
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      67
      1446
    3. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      106
      1444
    4. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1370
    5. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      138
      1246
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      111
      1218
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      135
      1023
    8. 94
      1006
    9. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      930
    10. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      871
    Aihe