Euroopan komission puheenjohtaja Ursula von der Leyen on sulkenut pois EU-maiden sallimisen ostaa venäläistä kaasua, vaikka Euroopalla olisi energiapula, joka johtaisi sähkökatkoihin, myös Suomessa
Kun kysyttiin, sulkeisiko Euroopan komissio pois venäläisen kaasun ostamisen, vaikka Euroopassa olisi sähkökatkoja energiapulan vuoksi, hän sanoi, että EU jatkaa siirtymistä vihreään, eurooppalaiseen energiaan, vaikka se tarkoittaisi pulaa sähköstä.
Aiemmin Euroopan energiakomissaari Dan Jorgensen totesi, että EU-maiden ei tulisi enää ostaa "yhtä molekyyliä" venäläisiä energiavaroja olosuhteista riippumatta.
Näin siellä Brysselissä nähdään Suomen tulevaisuus.
Tuhoaako EU Eurooppaa, ei Venäjä?
3
95
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ja nyt tuetaan rikollisia Netanjahua ja Trumppia.
Onkohan eukin ebstain jutuissa ollut.- Anonyymi00002
Taas Suomi on julistettu maailman onnellisimmaksi valtioksi. On paljon mietitty miten muutkin maat voisivat kohota onnellisuudessa Suomen tasolle. Onko Suomen valtiojohto onnellisuuden takana vai onko joku muu syy mikä sen onnen kansalle tuo?
Seinäjoella oli aikanaan kuntoutukseen keskittynyt hoitolaitos, missä eli hyvin onnellisia ihmisiä vapaana kaikista yhteiskunnan tuomista kahleista.
Kesäisin asiakkaat vaeltelivat lähiluonnossa ja rakkautta oli ilmassa paljon, he näyttivät varsin onnellisilta ihmisiltä, omissa maailmoissaan ja ajatuksissaan.
Kun katseli taas propagandakanava YLE Aamuohjelmaa missä meidän suomalaisten valitsemat valitsemat mepit olivat kertomassa tavoitteistaan Suomen kansan onnellisuuden ylläpitämiseksi. Tuo ohjelma muistutti meitä näiden Seinäjoen kuntoutuslaitoksen asiakkaista, jotka elivät hyvin onnellisina omassa maailmassaan , kuten meidän mepit Brysselissä.
On aivan selvää että onnellisuus Suomessa syntyy yhdistelmästä. Kun äänestäjät ovat riittävän onnellisia, siis hieman vailla ymmärrystä, heidän valitsemien päättäjien ei tarvitse olla edes äänestäjiään osaavampia, riittää kun on edes samalla tasolla äänestäjiensä kanssa, ei tarvitse olla kyvykkäämpi. Näin Suomi on onnellinen kun äänestäjät eivät ymmärrä että asiat voisivat olla myös paremminkin kuin nyt ovat.
Suomen valtamedia ei tuo esille sitä, miten päättäjät äänestäjiään huijaavat jopa Persujen tavoin valehtelevat. Kun media ei tuo esille niitä toimia millä äänestäjien elämää kurjistetaan illuusio onnellisuudesta säilyy vahvana. Tuo tuli taas esille YLE Aamuohjelmassa, missä kaikki mepit ylistivät sitä tavoitetta, EU johto haluaa kurjistaa suomalaisten elämää.
- Anonyymi00003
Menkää nyt kahjopersut hevovvittuun julistamaan tuota putinismianne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648