Tämä haastattelu on tehty ennen USA; n ja Israelin hyökkäystä. Lähi-idän asiantuntija, valtiotieteen ja filosofian maisteri Bijan Rezai Jahromi joka on tullut 1990 luvulla Suomeen perheensä kanssa kertoo minkälaista Iranissa on tällä hetkellä. Hän oli myös juuri ollut Munchenissä Saksassa mielenosoituksessa jossa oli poliisi mukaan n. 300 tuhatta ihmistä. Hän kertoo mitä Iranissa todella tapahtuu.
Hän myös videon lopussa kertoo mitä uskoo kohta tapahtuvan, Israel ja USA hyökkäävät Iraniin ja oli siinä oikeassa näinhän tapahtui. Miksei tätä miestä kutsuta esim. Ylen ohjelmiin asiantuntijaksi. Hän jos kuka tietää aiheesta.
https://www.youtube.com/watch?v=KAlgOXsI_es
Hän myös videon lopussa kertoo mitä uskoo kohta tapahtuvan, Israel ja USA hyökkäävät Iraniin ja oli siinä oikeassa näinhän tapahtui. Miksei tätä miestä kutsuta esim. Ylen ohjelmiin asiantuntijaksi. Hän jos kuka tietää aiheesta.
https://www.youtube.com/watch?v=KAlgOXsI_es
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei kovin tietäjä tarvi olla jos arvelee usa ja israel hyökkäävän.. maat joiden johdossa rikollinen kummassakin ja ennennki murhailleet , trump jo edellisellä kaudella murhasi iranin kenraalin.
parempi ku "tohtori" pysyy vaan tubettajana houruilemassa vajakeille
Rasistit heti hereillä.
"""ei kovin tietäjä tarvi olla jos arvelee usa ja israel hyökkäävän.. maat joiden johdossa rikollinen kummassakin ja ennennki murhailleet , trump jo edellisellä kaudella murhasi iranin kenraalin."""
Ei välttämättä ollut varmaa että USA hyökkäisi. Monihan epäili ettei uskalla hyökätä.
Puhuuhan se nyt muutakin, senkin, että raskaana naisia viedään iranissa vuorelle ja tiputetaan kielekkeeltä alas.
Yle on eu:In sosialistien,moraalisesti heikkojen ääni torvi.huu haa kanava.yritetään omien "asiantuntijoiden"avulla tuputtaa omaa sosialistista ideologiaansa.tyypillistä Neuvostoliitosta opittua ihmisten manipulointia.onneksi nyky nuoret saavat oikeata tietoa netin kautta ja suoraa paikanpäältä.eikä yle voi tuoda suoraan lähetykseen vastapuolen oikeita asiantuntijoita.täytyy olla aika isot vesilasit ylen asian tuntijoilla kun alkaa suuta kuivaamaan.kuten on joskus nähty.
Ikinä pääse yleen, se on varma. Teewart sinne haetaan.
Ei pääse Ylen ohjelmiin koska ei kannata ylen islamisaatio agendaa.