"Stubb reissaa pitkin maailmaa vero ja velkarahoillamme"
Ei siis minkäänlaista järjen hiventäkään tuossa jutussa, mutta kuten tavallista, niin tuollaiseen älyttömyyteen on vastailtu yli 200 kertaa - miksi?
Mutta kai se paljastaa sen, että on vaan paljon porukkaa joiden elämä on täysin tyhjää. Ja sitten tehdään päättömiä avauksia, joihin sitten jotkut hölmöt menee vastaileen, kun ei ole mitään muutakaan tekemistä.
Onko tämä kuukauden tyhmin avaus
22
108
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Stubbelin pr toimistossa kiirettä?
- Anonyymi00002UUSI
Persuja ottaa kupoliin, kun heidän harhaanjohtajastaan Mestarista ei tullutkaan pressaa, vaan suomalaiset heittivät sen roskikseen.
- Anonyymi00004UUSI
Pekan kakkossija jaksaa kyllä hymyilyttää.
- Anonyymi00013UUSI
Anonyymi00004 kirjoitti:
Pekan kakkossija jaksaa kyllä hymyilyttää.
Pekka pääsi sentään toiseksi. Mestari joutui heti kättelyssä kanveesiin.
- Anonyymi00020UUSI
Anonyymi00013 kirjoitti:
Pekka pääsi sentään toiseksi. Mestari joutui heti kättelyssä kanveesiin.
Pekka jäi kakkoseksi persujen ansiosta, kun nämä äänestivät Stubbin presidentiksi.
- Anonyymi00003UUSI
Ei lähellekään tyhmin. Tyhmimpien Top 1000 tyhmimmät-lista on täynnä teinipersun ulinaa fantasiavasemmistolaisistaan.
- Anonyymi00005UUSI
Tämä on se tyhmin aloitus.
- Anonyymi00006UUSI
Minusta siinä jotain asiaa, kummallisen paljon tuo matkustaa? Mitäpä se muutakaan tekisi, tyhjä toimittajahan aina suome pressa ollutkin. Pari kovaa rikollista sentään armahtanut, vanhuksen rahojen kavaltaja petollisen ja törkeä huumerikollisen.
ok menoa pride pressalta. - Anonyymi00007UUSI
Luulen että itänaapuri ei oikein tykkää Suomen presidentistä joka selkeästi toimii yhtenäisen Euroopan puolesta.
- Anonyymi00008UUSI
Sano suoraan. Ukrainan puolesta toimii. Euroopan voit unohtaa.
- Anonyymi00022UUSI
Me ollaan eurooppalaisia. Se on meidän maanosa.
Meillä on erilaiset systeemit useimmissa maissa kuin Venäjällä. Jossa on kanssa kaikenmaailman tasavaltoja mutta vain yksi ääni.
Samoin nykyään USAssa.
- Anonyymi00010UUSI
Sehän on se perinteisin ja myös tyhmin populsitinen syyttely, että joku tekee sitä ja tätä MEIDÄN RAHOILLA.
Aina kuitenkin uppoaa. - Anonyymi00011UUSI
yhden kauden persdentti ja lapselliset kok. ministerit...
Suomessa on täysin laho toi "terävä pää"". - Anonyymi00012UUSI
Tämä avaus on koko Suomi24 kaikkien aikojen tyhmin.
- Anonyymi00015UUSI
Ennätykset on tehty lyötäviksi.
- Anonyymi00014UUSI
Ryzzien Pietarin politrukki tehtaan aikaansaannoksia.
- Anonyymi00016UUSI
Kummallisen paljon tosiaan matkustelee. En pääse ajatuksesta, että miksi? Jotain siinä täytyy olla.
- Anonyymi00017UUSI
Pressan tehtävä ei ole reissata kuin valtiovierailuissa, kutsuttuna. Stubb se kutsuu itsensä joks paikkaan. WEF käskee olla esillä!
Ulkoministeri edustaa suomea kokouksissa ei pressa. - Anonyymi00018UUSI
En usko että näinä päivinä kannattaa olla stubbille kateellinen...on monasti pahassa paikassa kun joutuu vastailemaan.
- Anonyymi00019UUSI
Itehän nenänsä hankaliin paikkoihin tunkee.
- Anonyymi00021UUSI
On olemassa lause "ei kuulu toimenkuvaan". Sitä voi käyttää huoletta tilanteissa, joissa pyydetään kommentteja asioihin jotka ei kuulu toimenkuvaan.
Ne asiat jotka kuuluu pressan toimenkuvaan, niin niiden ei pitäisi olla Stubille liian vaikeita, jos on niin on haukannu liian ison palan. - Anonyymi00023UUSI
Anonyymi00019 kirjoitti:
Itehän nenänsä hankaliin paikkoihin tunkee.
On ihan kunnia että kutsutaan ja puhuu niin viisaita, että kuunnellaan!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561023- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910