eihän tuossa israel ole sitten paljon hävitettävää,
joka suunnasta vaan ohjusta niin ..
joka suunnasta vaan ohjusta niin ..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Oikeus on puolustautua rikollisia vastaan, tätä mieltä on kaikki tolkun ihmiset.
UKRAINA on 40 miljoona asukasta...
Stubbi kantaa niille suomalaisten rahat.
Oli!!! Nyt ukrainassa on alle 10 miljonaa! asukasta!
YK:n asiantuntijat ovat tuominneet mm. Israelin ja Yhdysvaltojen hyökkäyksiä Iraniin kansainvälisen oikeuden vastaisina.
Tämä todistaa että Israelia syyttävät on tolkun ihmisiä.
YK,,Yhdessä palestiinan"valtion"kanssa😏
Israelin pärjääminen perustuu sen isoveljeen, Jenkkilään. Muutenhan se olisi niinkuin kirjoitit.
Järki-ihmiset ovat historian oikealla puolella ja puolustavat Israelia...m.o.t.
Israelissa noin 20 miljoonaa asukasta ja Iranissa noin 90 miljoonaa asukasta
sinun on nyt valittava: anti-semitismi vai islamofobia
Suurin osa Iranin kansasta on fiksua porukkaa, vain vallanpitäjät on paskaa jengiä. Riittää kun valta otetaan heiltä pous ja valitaan vallanpitäjät hyviksistä, niinku suomessa tehdään. Ei täällä suomessa kato mitkään Bampers motskarijengit juhli.
otetaan valta pois? kuka, sinäkö? ihme höpinöitä.
Kyllä reilusti suurin osa siellä kannattaa vallanpitäjiä. Muutoinhan siellä tulis vallankumous niinkuin aikanaan Kiinassa ja venäjälläkin. Ja vallankumouksen tekijöitä USA ja Israel tukisi rajattomasti myös sotilaallisesti.
Iranissakin siis vain joku kusisen pieni mitätön esimerkiksi 6 miljoonaa ihmistä haluaa muutosta. Kai ymmärrät että noin pienellä ihmismäärällä ei ole mihinkään minkäänlaista jakoa.
Joo iran sanoo noin pienelle joukolle hihuleita että maassa maan tavalla tai maasta pois.
Naiset haluaa samat oikeudet kuin miehetkin.
Eiköhän tuo Iranin johdolle sovi. Nuo naiset jotka haluaa samat oikeudet joutus kyllä sitten samojen velvollisuuksien eteen kuin miehetkin ....ja kyllä tuolla sodan eturintamassa on tilaa TUOLLAISIA oikeuksia haluaville naisillekkin.
Israelissa on noin 10 miljoonaa asukasta ja Iranissa noin 90 miljoonaa asukasta
Israel on pieni entisen Uudenmaan Läänin kokoinen maa-alue
Israel on halunnut aina elää rauhassa mutta sitä ei arabimaat ole Israeleille sallineet!
Kun Israel julistautui itsenäiseksi hyökkäsivät muslimimaat Israelin kimppuun ja kaiken aikaa muslimit haluavat ajaa Israelin kansan mereen!
.... 'joka suunnasta vaan ohjusta niin'.... Idän suunnasta on kyllä toteutettavissa mutta koukkaaminen pohjoisen kautta voi tuottaa jo vaikeuksia, käännös Turkin ilmatilan kautta kuluttaa ajoaineet loppuun ennenaikaisesti ja Recep Tayyip voi suutahtaa. Egyptistä saattaa myös tulla noottia jos yrittää etelän kautta koukata ja taas voi tehdä tiukkaa ajoaineen riittävyyden kanssa. Ja vielä voisi yrittää koukata lännestä Välimeren kautta mutta voi voi taitaa siinäkin taas vauhti loppua, niin ettei sitä niin vaan 'joka suunnasta'.....
Muslimeilla kun ei ole tarpeeksi tilaa omissa maissaan, pitää väkisisin yrittää vallata Israel.
Yk tuomitsee Israelin ja USA hyökkäyksen. Mitä tekee perseen nuolija ulkoministeri Valtonen. Sanoo että Israelilla ja USA on oikeus puolustaa itseään.
Niin että massamurhaamista kannatat?