Sota lähestyy Suomea

Anonyymi-ap

15

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Sota ei lähesty Suomea. Tyhmää ja lapsellista propagandaa.

    • Anonyymi00003

      Suomi on nyt sodan osapuoli kuten Orpo ja Stubb ovat vakuuttaneet.

    • Anonyymi00004

      Siitä olisi nauttimiset kaukana.

      • Anonyymi00005

        Homovallan loppumisesta nauttisin.

        ap


    • Anonyymi00006

      Hallitus ainakin näyttää olevan todella hyökkäyssotainen, kun tunkee aivan jatkuvasti hyökkäyslennokkejaan tontille pitämään lapsellista älämölöä.

    • Anonyymi00007

      Kuules, oli mulla mukava päivä tänään. Huomasin että musta on kehkeytynyt vehkeytymiseellistyneesti sosijaalinen Jumalan luotumoima ihminen. Se on jotenkin outoa olla sulava, olla jumalattomien hyväksymä tai ainakin sietämä. Kaikki sujuu kunnes .....sanon ääneen sen...sanan "Jeesus".

      Silloin askeleet kulkevat kuin makneetin vetämänä toisaalle minusta, äkkijä ja mahtollisimman nopeasti, askeleet kiihtyneinä jalkaviuhoituksessa ja rytmimuutoksessa.

      Ostin tänään natsimarketista, SS-marketista sitä ja tota ja sa semmoista, mutta mainitsen nyt vaan tän Västerbotten juustoksen siitä tulee testimaistelu pijakkoin. Tänään tai huomenna, halleluja. Luultavasti huomenna kun leivätilanteeni on " nou kän päs täs leiv ää". Tais unohtuloituja. Joo, niin kävikin, halleluja siltikin. Hyväätähän se huttu on huomennakin.

      En tijä oli allennushintaisena vai ei, mutta mainostettiin että Västerbottenissa maistuu ruotsalaisuus tai jotain sellaista.Nää lukemat kuitenkin jäivällistöityivälisöityivät mun muistiin 9.45 maksoi juustpötikkö ja painoja on 450 rammaa. Oli siinä siis jonkinlainen kilohinta, liekö tarjoushinta vai normaalihinta? Huomenna kuitenkin makutestiä illasta, halleluja, olisi kiva aamustakin, kunsilloin olis tuoretta leivää saatavilla, mutta halleluja, kelpaa se vähän hapettuneempikin leivä mun suulle, Jeesus on Herra.

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Västerbottenjuusto

      Selef Urge

      • Anonyymi00008

        Oli äsken ilmoituspalvelinvirhe,eli ettei viesti mennyt muka läpi luettavaks kansalaisten, mutta sehän meni yhten- muutaman minuutillisen viiveellä, joten siksi saksi suksi kopsasin tän tänne näin, mutta pikku viiveellä illmestyikin tää aloituksena tonne aloituskirjotuksellisuutena.

        Halleluja!!

        Selef Urge


    • Anonyymi00009

      Me olemme nyt sodassa eikä siinä ole mitään kaunisteltavaa ja huomaamme sen jos käymme bensapumpulla, niin maksamme nyt sodasta. Sodimme nyt Irania, Venäjää, Kiinaa, Jemenä ja Libanonia vastaan eikä se ole mikään pyhä sota. Siinä on kyse maailman herruudesta, vallasta ja mahtavuudesta, siitä kuka tätä maailmaa hallitsee, kuka heiluttaa tahtipuikkoa ja kaikki keinot ovat käytössä. Juuri siitä nyt maksamme ja tulemme maksamaan ehkä vielä pitkään ja paljon.

      Tietenkään meillä ei ole mitään aseita tähän sotaan, on vain sana siitä että puolustamme kyllä öljykuljetuksia ja olemme vain hengessä mukana vaikka nyt onkin löysät housuissa kun sodan seuraukset käyvät päälle. On hienoa olla silloin sodan kannallla ja intoilla siitä kun siitä ei tule itselleen mitään vaikeuksia, mutta heti kun alkaa tulla lunta tupaan, ei sota enää ole niin hyvä juttu kuin mitä aikaisemmin.

    • Anonyymi00010

      Suomi on saari.
      Itämeren öljy kuljetukset ja kauppalaivat on helppo estää.

      • Anonyymi00013

        Suomi on niemimaa.


    • Anonyymi00011

      Vangit vapautetaan vankiloistaan……🎼🎼

    • Anonyymi00014

      Sitä saa mitä tilaa. jumalattomat rintamalle puolustamaan yököttävää gaymaata.

    • Anonyymi00015

      Suomenruotsalaisjohtoinen Suomi on jo 4 vuotta sotilaallisesti, taloudellisesti ja poliittisesti tukenut Karjalan ja Inkerinmaan pommituksia, antanut tukensa myös näiden suomalaisväestön murhaamisille. Uutisia suomenruotsin harjoittamasta Karjalan hävitystyöstä ei ole kerrottu suomalaisissa päämedioissa.

      • Anonyymi00016

        Ja jos tulisi sota, niin se olisi median valetta että Helsinki on pommitettu maan tasalle, ihmisiä kuollut ja täällä nähdään nälkää. Media vain valehtelisi eikä täällä mitään hätää olisi, ihmisiä vain sattunut kuoemaan kun mittari tullut heille täyteen ja ihmiset lihonneet sodan jaloissa.

        Kova se on media valehtelemaan. Ei siihen kannata luottaa.


    • Anonyymi00017

      Suomella on hyvä karma. Ei tule sotaa, ollaan niin paljon kärsitty venäläisten vainoa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      46
      3118
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      46
      2921
    3. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      53
      2634
    4. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      51
      2535
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      32
      2116
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1870
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      45
      1789
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      44
      1645
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      48
      1592
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1399
    Aihe