hätätila lomaparatiisissa

Anonyymi-ap

19

344

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
    • Anonyymi00003
    • Anonyymi00004

      Kannattiko näin turhan aloituksen tekeminen ?

      • Anonyymi00005

        Voit kiittää minua myöhemmin kun vältit lomahelvetin.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Voit kiittää minua myöhemmin kun vältit lomahelvetin.

        Perseaukisten on mentävä lomaparatiiseihin pakettimatkoille ja mielumin äkkilähdöillä,kun ei ole varaa muunlaiseen lomamatkaan. Suomen kesä ja kotimaanmatkailu se maksaa,mutta on sen arvoista verotulot jää suomeen ja työllistää . Sitten taas maksellaan visalaskuja kun koko luottoraja on hummattu lomaparatiisissa. hotellin uima altaalta pidemmällä ei kuitenkaan moni edes käy siellä lomaparatiisissa,mutta facebookissa on kuva todisteena että on käyty ainakin siellä ja hauskasti on mennyt olut tuoppi turvan alla se viikon helvetti.


    • Anonyymi00007
    • Anonyymi00008

      Eikä kunta tee tällekään asialle mitään🤔

      • Anonyymi00009

        Kyllä kunnan pitäisi maksaa paluulennot Vesilahden kansalaisille jos ovat jumissa kriisipesäkkeissä jonne ovat lähteneet unelmalomalle.


    • Anonyymi00010

      https://www.iltalehti.fi/saauutiset/a/e77c7421-3c0e-4244-b511-1a130821075e

      Miltei kaikilla Ilmatieteen laitoksen havaintoasemilla mitattiin uusi maaliskuun keskilämpötilan ennätys, Ilmatieteen laitos kertoo tiedotteessaan.

      Meteorologi Markus Mäntykangas kirjoittaa Forecan blogissa, että maaliskuu on ollut koko maassa yhtä lämmin kuin tyypillinen huhtikuu vertailukaudella 1981–2010.

      Poikkeuksellista vuodenaikaan nähden oli se, että pohjoisimmat lumettomat havaintoasemat ylsivät jopa Pohjois-Pohjanmaan Taivalkoskelle ja Pudasjärvelle.

      Ennätyksen alhaisia lumensyvyyksiä mitattiin myös esimerkiksi Lieksan, Rautavaaran, Pielaveden, Vieremän, Nurmeksen, Puolangan, Utajärven, Posion, Kuusamon ja Savuskosken mittauspisteillä.

      Tiedotteessa kerrotaan, että Sodankylän maaliskuu oli lämpimin yli sataan vuoteen.

      • Anonyymi00012

        Reippaina käymme rekkain alle lauloi Hassisen kone.

        Reippaina käymme kohti maapallon tuhoa ja nopeutamme sen tuloa sodilla.

        Kohta saunaa ei tarvitse Suomessakaan asuntoihin rakentaa.

        Hyvää Pääsiäistä!


    • Anonyymi00011

      Missä päin täällä Vesilahdella tämä on?

      • Anonyymi00013

        Joka puolella päin.


    • Anonyymi00014

      Pakko vaan änkeä sinne etelään vaikka olisi viimeinen matka. Sairasta touhua .

    • Anonyymi00015
    • Anonyymi00016

      Kyllähän se on niin, että talvet on menetetty. Tai ainakin lumiset talvet. Pimeät ja märät talvet ovat jatkossa.

      https://yle.fi/a/74-20219278

      Tämän vuoden maaliskuu oli Suomen mittaushistorian lämpimin maaliskuu.

    • Anonyymi00017

      Onko Teneriffallakin Vesilahti, kun tänne asiasta kirjoitat?

      Kartalla sen nimi olisi kai Bahía de agua.

    • Anonyymi00018
    • Anonyymi00019

      https://yle.fi/a/74-20219988



      Noin puolet Eurooppaan tuotavasta lentokonepolttoaineesta tulee Persianlahden maista. Tästä suurin osa kulkee meriteitse Hormuzinsalmen läpi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2132
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1795
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      236
      1288
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      950
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      87
      935
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      21
      855
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      112
      762
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      719
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      706
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      689
    Aihe