Trump antaa tukensa Orbanille Unkarin vaaleissa?

Oliko se huono vai hyvä veto.Trump on Putiniakin
epäsuositumpi Euroopassa.
693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Unkari ja Puola viimeiset Euroopan linnakkeet joita haittamaahanmuutto ei ole pilannut

1Äänestä

EU on liian vahva kilpailija Usalle, siksi Trump haluaisi hajoittaa EUun.

Äänestä

Ottaako turump mallia suomen sdp vaalivaikuttamisesta toisen maan vaaleihin?

5.11.2024

Lähes 40 oppositopuolue SDP:n poliitikkoa on parhaillaan Bostonissa Yhdysvalloissa kampanjoimassa demokraattien presidenttiehdokas Kamala Harrisin puolesta.

SDP:n poliitikot ovat kiertäneet ovilla ja soittaneet äänestäjille Harrisin kannatuspuheluita.

Äänestä

Unkari ja puola parhaat maat lomailla, ei kaapusakkia eikä mamu katujengejä

1Äänestä
  • Oletko montkin kertaa käynyt ja milloin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Oliko se huono vai hyvä veto.Trump on Putiniakin
epäsuositumpi Euroopassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu