Lainvastaisuus helluntailaisuudessa

Anonyymi-ap

Lahko tai sen johto toimii lain, yleisesti hyvinä pidettyjen eettisten normien tai hyvän tavan vastaisesti, ja luo omaan aatemaailmaansa pohjautuvat säännöt.

17

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      USA on lain yläpuolella.
      Sama myös siellä syntyneet lahkot.

      Pyhä sota

      USA lähetti kolmannen lentotukialuksen ja isoja maihinuosualuksia ja 8000 sotilasta.

      • Anonyymi00010

        En ymmärrä helluntelaisia vanhat mumot omalla rahalla leipovat joka viikko pari kertaa mamuille pitää olla makeaa ja suolaista. Mamut järjestää kiellikahviloita mamu iltoja. En ymmärrä. Omia rahoja mamuihin jotka on helvetin ahneita ja lihavia oikein ryntäävät rilmaisen ruuan perään. Tollanen paapominen pitää lopettaa oppivat saamaan kaiken ilmaiseksi eikö pappi puitu asiaan. Vai onko. Yhtä ahne. Seurakunnassa on lipas johon saa laittaa rahaa. Ihan järkkyä uskon varjolla voi tehdä mitä vaan. Mamut saa hyvää palvelua siksi ovat pirut vallanneet meidän kirkotkin. Joka paikkaan tunkevat itsensä.


      • Anonyymi00016

        Trump on mielivaltainen narsisti. Sotkee kaiken, eikä kunnioita kansainvälisiä lakeja ja sopimuksia. Itse sanoin niin.


    • Anonyymi00002

      Suomi24 on tehnyt tarkoituksella ja määrätietoisesti helluntailaisuuspalstasta sivut, joissa avoimesti rikotaan Suomen lakeja ja joissa pilkataan ja herjataan Jumalaa ja joissa helluntailaisia vainotaan ja panetellaan. Suomi24 on laittomien hallussa ja alusta laittomuuksiin.

    • Anonyymi00003

      Aloitus on taattua sakastin tuotosta !

      Eli pelkkää vääristelyä ja pulun potaskaa.

      • Anonyymi00015

        hellarivanhus itkee taas kuten aina

        kellarissa ei muuta osata


    • Anonyymi00004

      Yhdysvaltojen sotilasmahti osoittautunut sellaiseksi, että nyt täytyy yrittää väen väkisin vääntää rauhaa ja laittaa miekka tuppeen kun osoittautui että se ei saavuta sillä mitään muuta kuin että maailma tulessa ja ihmisille aiheutuu vain kärsimyksiä. Kuten sodissa yleensä. Ja sen onkin syytä panna miekka tuppeen kun oli kuin Pietari, joka sen ensin veti esille eikä se taistele olemassaolostaan, vaan hyvin vuoksi vain tappaa ihmisiä.

    • Anonyymi00005

      Onko kyseessä amerik. sotavoimat tai jenkkilahkojen henkivallat ne ahneuksissaan taistelee rahasta ja sieluista.
      Ne tuovat maailmaan demokratiaa ja oikeata uskontoa.

    • Anonyymi00006

      Amerikka on kokonaisuudessa lahko poliittisesti, sotilaallisesti ja hengellisesti.
      Sitä johtaa diktaattori "demokratiassa* hengellisine neuvonantajineen.

    • Anonyymi00007

      Matt.26:52 Niin Jesus sanoi hänelle: pistä miekkas siallensa; sillä kaikki, jotka miekkaan rupeevat, ne miekkaan hukkuvat. Biblia (1776) 1Moos.9:6. Ilm.13:10.

    • Anonyymi00008

      Syntisille lahkopastoreille totuutta laittomuudesta

      1. Johanneksen kirje 3:4

      Jokainen, joka tekee synnin, tekee myös laittomuuden; ja synti on laittomuus.

      🗣️Helluntaipastoreiden syntisyys ?🤔

    • Anonyymi00012

      Ei kai kukaan vatipää kuvittele että sapatistien herjat liittyy jotekin luterilaisuuteen.

      Sama taho herjaa niitäkin.

    • Anonyymi00013

      Miksi Jumalan lakia herjataan ?

      • Koska Päivi Räsänen.🥺


      • Anonyymi00014

        Jotka sapattia herjaavat, he syyllistyvät samalla Jumalan herjaamiseen.


    • Anonyymi00017

      Suomen lait ovat ne, jotka merkitsevät jotakin.

      • Anonyymi00018

        Tietenkin, kun esivalta on valittu laillisesti valittu, sen säätämystä tulee noudattaa.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      164
      4602
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      197
      3302
    3. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2902
    4. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      113
      2881
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      39
      2820
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      45
      2175
    7. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      13
      2097
    8. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2015
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1915
    10. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      60
      1441
    Aihe