Suomen oligarkit voivat

itse päättää eduistaan ja viroistaan. Ei siihen kukaan väliin pääse kun sikaillaan oikein kunnolla toisten piikkiin.
Miksi suomi on päästetty konnaa näiden hallintaan.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koska EU rakenne edellyttää korruptiota.
YLIPALKKAA.
Korruptio menee ( timantit kiiltää) ja
yhteinen hyvä, se alkuperäinen tehtävä jää taa.

ON RAHA JA OMA HYVÄ.

Venäjällä oligarkit ovat suojaavaa rinki. Ihan kuten rikollisverkostossa.

Kun ylempi haluaa alemman hillot, se tapetaan ja possu tyhjennetään.

EU käyttää sitä, Venäjän oligarkkirakenne on sitä, Zele käyttää sitä.
SE MAKSAA TOISEN RAHOILLA TARVITTAVAN USKOLLISUUDEN.

zelen sota pysyy kasassa lahjonnalla.
Zele otti oppia EUsta.

Äänestä
  • Voi sinua räkänokkan, sinulla pitäisi olla huolena Puuttinin ja sen kavereitten rahankuppaukset.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

itse päättää eduistaan ja viroistaan. Ei siihen kukaan väliin pääse kun sikaillaan oikein kunnolla toisten piikkiin.
Miksi suomi on päästetty konnaa näiden hallintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu