Uusimmat mittaustulokset: Erityinen ilmiö Tyynellämerellä ennakoi historiallista muutosta säässä. Menneeseen ei ole paluuta vaikka lopettaisimme koko elämisen. Vihreille tiedoksi.
https://tieku.fi/ilmasto/tuoreimmat-mittaukset-erikoinen-ilmio-ennakoi-historiallista-muutosta-saassa
Ensi kesänä sitten hikoillaan kunnolla
13
152
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei lämmin luita riko. Ihanaa napasillaan tepastella nurmella paskamaisen talven suksittua vi...uun.
- Anonyymi00014
Tukee kylmä kevät ja kesä,nyt varaamaan Turkin matkoja
- Anonyymi00002
Sulaako Afrikan jäätiköt ja jäävuoret kesäksi pois?
- Anonyymi00003
Kyllä ne isommat voimat päättää siitä mikä maapallon tulevaisuus on. Siihen ei ihminen vaikuta tippaakaan vaikka itse muuta luuleekin.
- Anonyymi00004
Tietää turistivirtaa Lappiin vetelä-euroopasta.
- Anonyymi00005
Sammakkolehtori herännyt jo talviuniltaan?
- Anonyymi00006
Ihminen on niin itsekeskeinen, että se ihan oikeasti kuvittelee hallitsevansa maapallon ilmastoa. Luonto hoitaa nuo asiat vaikka ihmislaji puuttuisi kokonaan.
- Anonyymi00007
Lapsuudessani 60 luvulla kesät olivat sopivan lämpimiä enkä muista että koskaan olisi ollut hiostavan kuumaa kuten kesät nykyään välillä ovat. Ennen vanhaan oli välillä koviakin ukonilmoja mutta sitten taas aurinko paistoi.
- Anonyymi00009
Kaikki on muuttunut maapallolla verrattuna lapsuuteni. En enää tunnista tellusta omaksi kodikseni.
- Anonyymi00010
Kaikki on muuttunut aina ja tulee muuttumaan jatkossakin. Thames joki jäätyi 1800 luvulla ja jäällä pidettiin talvimarkkinoita. Nyt ei enää pidetä.
- Anonyymi00011
TV sarja kultakuume kertoo kuinka idiootti ihmislaji rapakon takana voikaan olla. Viiden hengen äijäporukka pitkine partoineen ja sarkahousuineen voivat tehdä uudenmaanläänin kokoisesta erämaa-alueesta pelkkää kuumaisemaa kultaa etsiessään. Mutta se on se ihmisoikeus joka määrää tahdin tällä planeetalla.
- Anonyymi00012
40 astetta olisi hyvä ja aurinko paistaa koko ajan eikä vettä saa yhtään sataa puoleenvuoteen.
- Anonyymi00013
Siinä olisi kansainvälistä meininkiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2412608Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka122162Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3231880- 1031639
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois861546Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001250- 671200
- 251131
- 501083
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl731016