Lihalta tulee poistaa arvonlisävero, koska lihan syönnin terveysvaikutukset ovat huikeat.
"Havainnointitutkimuksessa selvisi, että ihmisillä, joilla on geneettinen riskitekijä Alzheimerin taudin kehittymiselle, oli pienempi riski sairastua tähän dementian muotoon, jos he kuluttivat suuria määriä lihaa."
https://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/a/3fe6af56-480f-4c8f-9195-19a0aa2f585b
Runsas lihan syönti estää dementian
Anonyymi-ap
4
86
Vastaukset
Runsas lihan syönti estää demokratian.🥩🏛
- Anonyymi00001
Deekunauttien ryyppääminen on kännibälismiä.
- Anonyymi00002
No tulihan se sieltä taas höpöhöpö haihatteluvoimaa ILtalehti, tosi on.
- Anonyymi00003
Kuulin että vegaaneista moni ei muista 60-vuotiaana nimeään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031090- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait228761Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies87734Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22688