Putin antoi hyvän esimerkin Suomen hallitukselle - pyytää rikkailta avustuksia

Anonyymi-ap

Kutsua siis Suomen rikkaat ja Suomalaiset rikkaat ulkomailla palaveriin ja sinne voisi kutsua myös noiden Yhdysvaltain somealustojen ökymiljardöörit ja pyytää heiltä pientä avustusta Suomen budjettivaroihin.

Heiltä voisi helposti liietä vapaaehtoisina avustuksina muutama kymmenen miljardia euroa.

Nuo Yhdysvaltalaiset some alustat tekevät vuodessa paljon enemmän voittoa kuin on koko Suomen valtion budjetti.

Muutamilta Suomalaisilta miljoonaomistajilta voisi helposti löytyä muutama miljoona avustuksena Suomen valtion tiukkaa rahatilannetta helpottamaan.

Voisi vedota suomalaisten rajuun köyhyyteen, kun 600 000 ihmistä on jo ulosotossa ja köyhiä, joilla ei ole aina edes varaa ostaa lääkkeitä ja ruokaa on sadoin tuhansin.

Orpo, arvoisa pääministeri, ota Putinin vihjeestä vaari.

2

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kokoomuksen johtajat Orpo ja Stubb nauttivat Suomen kansan suuren enemmistön elämän kurjistamisesta sekä rikkaille verotulojen jakamisesta.

    • Anonyymi00002

      Putin ja muutamat muut valtiomiehet ovat oman kansan edun ajajia , tousin toimii Suomen ja Ukrainan pellet, omaa kansaa kurjistaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      319
      3752
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2058
    3. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      100
      1713
    4. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      45
      1684
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      110
      1430
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      145
      1225
    7. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1176
    8. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      82
      1133
    9. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      974
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      74
      904
    Aihe