Jeesus on ankea hävettävä yksilö joka änkee joka paikkaan tuputtamaan itseään.
"Jeesus tulee maan päälle"... ÄLÄ TULE
Jeesus on hävettävä yksilö
22
478
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tunnen itseni paremmaksi kuin Jeesus joka mielessä enkä voi sille mitään. En ole ylimielinen, autenttinen vain. Hyvä että tuli erottua kirkosta sillä olisi jotenkin vaivaannuttavaa ja omituista muuten.
Jeesus tosiaan änkee kaikkialle ankeuttamaan ihmisiä.- Anonyymi00003
Jeesus ei änkee yhtään mihinkään vaan jeesuksella ratsastavat jeesusteliat. Kaksi ihan eri asiaa.🤷♀️
- Anonyymi00006
Joo,yksinäisyyteen ihmisen laittaa että voi sitten "rauhassa"tyrkyttää itseänsä,sellanen on jeesus sekä sen isä sebaot,homoja kumpainenkin.Erotkaa kirkoista Suomen kansa sillä homous on sairaus.Heterot sekä oikeamielisyys kunniaan,juutalaiset helvettiin.
Jeesus ei tule kenkään elämään väkisin, elle pääsä on poissa elämästäsi, siitä huolimatta joudut vastaamaan teoistasi viime kädellä jeesukselle, tuomio istuimen edessä ovat kaikku myös uskovat.
- Anonyymi00022
kävelijä1 kirjoitti:
Jeesus ei tule kenkään elämään väkisin, elle pääsä on poissa elämästäsi, siitä huolimatta joudut vastaamaan teoistasi viime kädellä jeesukselle, tuomio istuimen edessä ovat kaikku myös uskovat.
Snä et tunne juutalais jeesusta,et sitten ollenkaan.Minä en vastaa asioistani kellekkään juutalaiselle,en varsinkaan homo jeesukselle.
Jeesus kerran häpeää sinut viimeisllä tuomiolla.
- Anonyymi00009
jeesusta hävettään niin ettei saavu edes paikalle 🤣
- Anonyymi00013
Niinkö ?Kysypä siltä ihannoimaltas jeesukselta että oletko homo tai tykkäätkö runkata pippeleitä tai oletko syöttännyt siemennestettä omalla kämmenelläs alakouluikäiselle pikkupojalle?Oletko sinä jeesus saita narsisti tai haluatko sinä jeesus tunkea munasi toisen miehen anukseen ????? Kysy,kysy,kysy ja kun saat vastauksen niin sinun korttitalos murenee viimeseen korttiin ja se on varma,ja todennäköisesti eroat kirkosta.Onnea kysely tunnille.
- Anonyymi00014
Anonyymi00009 kirjoitti:
jeesusta hävettään niin ettei saavu edes paikalle 🤣
Isänsä kanssa tulevat ja poistuvat korvat punaisena.
- Anonyymi00004
Jeesus on Jumala. Tässä linkissä lisää ja tässä änitteesä vaikuttaa vahva Pyhän Hengen vaikutus. https://www.youtube.com/watch?v=JgUGN9f2clI
- Anonyymi00010
väinämöinen on tietäjä ja suomalaisten isä
- Anonyymi00008
Juutalaisesta jeesuksesta pääsee eroon Jumalan Allahin avulla,siinä toivoa meille kaikille jotka inhoavat jeesusta.
- Anonyymi00011
aian voi hieman allahin väkeä provosoida , tiedättekö mitä noi jeesustelijat sanoi teistä 🤣🤣🤣
- Anonyymi00016
Anonyymi00011 kirjoitti:
aian voi hieman allahin väkeä provosoida , tiedättekö mitä noi jeesustelijat sanoi teistä 🤣🤣🤣
Islamin uskossa elävät voivat aina sanoa että mulla on oikea ja ainoa Jumala, johon turvautua,mutta juutalais kristityt eivät voi tehdä niin,niillä on vain ja ainoastaan juutalainen herra sebaot(jeesuksen isä) joka ei todellakaan ole mikään Jumala.Allahille kunnia ainiaan,onhan hän ainoa oikea Jumala.
- Anonyymi00017
Islamin uskoiset nauraa kun ne näkevät jeesuksen ja toteavat,toi on homo.
Kerran viimeisellä tuomiolla, häpeää sinut enkelien ja Isän edessä silloi ole mitään tetävissä pelastuksen kanssa menet kadotukseen ikuisesti.
- Anonyymi00019
Oliko koulussa aina joku kiukkuinen kovispoika, joka julisti että uskonto on huonoin?
Eipä kysy lupaa kun tulee kerran takaisin, tuomiolla olte turmion puolella.
Jeesus voi hävetä sinut jumalan ja enkeliensä edessä, helvetti auksei siinä tapausessa.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222868Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A101992Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.561850Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671789Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell971743Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1211684Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.751503Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001255Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141242Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311198