Täällä on varustauduttu Venäjän iskuihin.Ukraina
olikin se maa joka hyökkäsi ennen Venäjää Suomeen.
Kauanko kestää kun tulee ensimmäiset siviiliuhrit
Ukrainan pommeista.
Suurin uhka tuleekin Ukrainasta.
27
176
Vastaukset
- Anonyymi00002
Mitäs mä sanoin eilen, ykski drone Ukrainasta suomeen niin Hornertit käy pommittaa Ukrainaa.
Oletko kuinkin isossa päättävässä asemassa kun pystyt oikein tuollaista asiaa päättämään?
- Anonyymi00020
santtu_1975X kirjoitti:
Oletko kuinkin isossa päättävässä asemassa kun pystyt oikein tuollaista asiaa päättämään?
juu olen ylipäällikkö, nyt tuhoan Ukrainan!
- Anonyymi00003
Ryzzänkätyreiden öyhötykset ovat sitten säälittävän surkeita ala-arvoisessa tyhmyydessään. Täysin aivokuollutta vammailua luusereilta.
- Anonyymi00004
Tällaisellako Ukraina kiittää niitä, jotka ovat heitä avustaneet?
Suomenkin antamaa apua käytetään surutta, aivan kuin suomea vastaan. - Anonyymi00005
Mistäs tiedät vaikka Virossa tai Suomessa asuvat rytsölät tekisi tätä. Suomessa ainakin venäläisillä on drooneja. Olisiko uudet Mainilan laukaukset .
- Anonyymi00008
se on maunulan laukakset idootti!
- Anonyymi00006
Ryssän vika silti. Nootti pitää lähettää örkkilään.
- Anonyymi00009
Siis vaarallista menoa!
- Anonyymi00011
Hienoa että Ukrainan lennokit pystyvät jo lentämään läpi koko venäjän ilman että niitä ammutaan alas.
- Anonyymi00024
Entäs kun alkavat tuhota suomalaiskoteja?
- Anonyymi00012
Ukraina kiittää tuesta lähettämällä drooneja Suomeen ja pyrkimällä tekemään Suomesta osallisen Ukrainan Venäjään kohdistamiin droonihyökkäyksiin. Sillä lailla
- Anonyymi00014
Se voi olla mikä maa vaan?
- Anonyymi00016
Millainen aivovamma saa ihmisen palvomaan psykopaattista sarjamurhaajaa ja kansainvälisesti etsintäkuulutettua sotarikollista Kalsarimyrkyttäjää?
Joka tapauksessa jälki on rumaa ala-arvoista sontaa. - Anonyymi00021
Ukraina putää hävittää tältä planeetalta niin saadaan rauha! Ei Venäjä yksinään tappele!
- Anonyymi00022
Suomalaisen logiikan mukaan syyllinen on Venäjä vaikka ne olisivatkin tulleet Ukrainasta.
- Anonyymi00031
🤣🤣🤣
- Anonyymi00025
Ilmatilan loukkauta ei saisi hyssytellä, seuraavalla kerralla voi tulls ihmisuhreja
Suomen kuuluu turvata omaa kansaansa - Anonyymi00026
Nyt Orpo se suu auki ja jyrkkä tuomio Suomeen lennetyille droineille.
Ukraina näköjään tekee kaikkensa askaloidakseen sotaa - Anonyymi00027
Voi näitä juttuja
- Anonyymi00028
Sitä mielikuvituksen määrää ei voi käsittää.
- Anonyymi00029
Mitäh ... onko Ukraina muka hyöjännyt Suomeen ! Millaista tuhoa tuli eli menikö kuinka monta sairaalaa, päiväkotia, kerrostaloa, sähkövoimalaa, vesipatoa, lentokenttää, moottoritietä, armeijan kasarmia paskaksi !
Putinistit pois Suomesta ! - Anonyymi00030
Se on tänne ennenkin hyökännyt.
- Anonyymi00032
Voi näitä juttuja
- Anonyymi00033
Ei kukaan synrtyperäinen suomalainen usko Venäjän propagandaa. Kohde on varmaankaan rys-manut, jotka saattavat olla uhka yhteiskunnassamme, varmaan ovatkin. Ukrainasskin venäläisväestö oli yksi konfliktien syy. Onko meillä turvallisuutta uhkaava määrä venäläisiä? Äiti venäjä pitää huolen omistaan... keinoja kaihtamatta.
- Anonyymi00035
Kyllä kaikki RyzzänaZit ja heidän kätyrinsä pitäisi ehdottomasti karkottaa Venäjälle! Pois Suomen kansalaisuus mikäli sitä edes on ja tervemenoa ryssälään ilman paluuoikeutta.
Ovat omalla käytöksellään näyttäneet että vihaavat Suomea ja suomalaisia haluavat meille vain kaikkea pahaa, joten karkotettava ehdottomasti vieraan vallan vakoilijoina ja agentteina ja maanpettureina!
- Anonyymi00034
75kg räjähde ainakin Espoon itsemurha lennokissa?
Sillä saa isoa tuhoa aikaiseksi.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382181Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642032Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363881670Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75915
- 27899