Ukrainan droonit Suomeen

Anonyymi-ap

Nyt sitten tapahtui se mitä on jo jonkin aikaa pelätty. Terroristisen valtion sotalennokit päätyivät Suomeen. Isoja vahinkoja ei todennäköisesti ole tapahtunut, mutta tulevaisuudessa sekin on mahdollista. Mielenkiintoiseksi asian tekee poliitikkojen ja viranomaisten toiminta. Ensin oltiin hiljaa ja kun media paljasti asian alkoi selittely ja kiemurtelu. Tosin mediakin ensin puhui "pienestä ilmailuonnettomuudesta Kouvolassa". Suurella mielenkiinnolla odotamme miten musta tullaan selittämään valkoiseksi.

Jokahan kansa viimeinkin herää tähän Ukraina-hössötykseen. Maa on täysin korruptoitunut ja hallinnossa ja sotavoimissa on jopa terroristisia ja fasistisia vivahteita selvästi nähtävissä. Suomesta on lähetetty Ukrainan mafialle virallisesti yli neljän miljardin euron edestä apua, todellisuudessa todennäköisesti jopa kaksi kertaa tuo summa. Olisiko valtiojohdolla viimeinkin aika herätä ja laittaa ykkösprioriteetiksi sodan lopettaminen ja tällaisen terrorivaltion kuriin saattaminen. Myös Suomen puolustusvoimilla on peiliin katsomisen paikka. He ovat vakuuttaneet olevansa täysin kartalla droonien suhteen mutta todellisuudessa on oltu täysin unessa.

13

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00002
      UUSI

      Lenteleehän venäjänkin dronet viroon ja ei se venäjää haittaa.

      • Anonyymi00003
        UUSI

        Narvaan viimeksi lentänyt drooni oli kylläkin ukrainalainen, vaikka Suomen lehdistö väänsi senkin muotoon "Venäjältä lentänyt drooni".


      • Anonyymi00006
        UUSI
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Narvaan viimeksi lentänyt drooni oli kylläkin ukrainalainen, vaikka Suomen lehdistö väänsi senkin muotoon "Venäjältä lentänyt drooni".

        no venäjältähän se tuli gps härinnän takia .sosialisti


    • Anonyymi00004
      UUSI

      Ukraina varmasti hyökkäsi tahallaan Suomeen ei ollut todellakaan mikään vahinko nyt on hallituksen ja puolustusvoimia ja myöskin siviilien reserviläisten otettava aseet käteen ruvettava vahtimaan suomea ukrainaa tänne hyökkää toista kertaa talvisodassa riitti yksi kerta

      • Anonyymi00008
        UUSI

        Näinhän se on, mutta Urpohan yrittää kaikin keinoin venäjän syyksi laittaa...


      • Anonyymi00010
        UUSI

        sinä olit vahinko ko synnyit ja äpärä vielä.


      • Anonyymi00012
        UUSI
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        sinä olit vahinko ko synnyit ja äpärä vielä.

        Sdp:n sairas politiikka tuhoaa Suomen!


    • Anonyymi00005
      UUSI

      Lintukodossa asuvat kommarit näköjään paskoo jo housuunsa kun pari droonia harhautuu Suomen puolelle. Puoli maailmaa on liekeissä mutta täällä ei koskaan saisi olla mitään uhkaa. Vaikka Suomeen harhautuisi tuhat droonia vuodessa niin ne todennäköisesti aiheuttaisivat vähemmän haittaa kuin perheväkivalta.

      • Anonyymi00007
        UUSI

        kyllä missä tytti nyt räkyttämää suu apposen auki että sukat näkkyy ko suuhun kattoo sdp..missä sdp..ja vasemmistoliitto..


      • Anonyymi00009
        UUSI
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        kyllä missä tytti nyt räkyttämää suu apposen auki että sukat näkkyy ko suuhun kattoo sdp..missä sdp..ja vasemmistoliitto..

        Tytti on huomenna A-studiossa haukkumassa hallitusta ja vaatimassa Ukraina tuen lopettamista.


      • Anonyymi00011
        UUSI
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Tytti on huomenna A-studiossa haukkumassa hallitusta ja vaatimassa Ukraina tuen lopettamista.

        onohan kokosäädettävä vaginasaattori paikallaan


    • Anonyymi00013
      UUSI

      Naxima vinkuu rajaa auki!

    • Anonyymi00015
      UUSI

      Aiheeseen liittyen tulikin sitten huikea, ehkä kuitenkin odotettu riman alitus. Iltalehden äärimmäisen russofobinen toimittelija Heikki Mulari sanoi tämänkin Ukrainan räikeän toimen olevan Venäjän syytä. Siis Ukrainan lähettämä räjähdelennokki tulee Suomeen, mutta sekin on Venäjän syy! Mikä logiikan ja älykkyyden riemuvoitto! Tosin joskus Mularin kirjoituksia lukeneena tämäkään ei enää yllätä.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ranskan vasemmistojohtaja: "Kyllä, meneillään on suuri väestönvaihto!"

      Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon järkytti myöntämällä avoimesti sen, mitä tiedotusvälineet ovat pitkään pitä
      Maailman menoa
      75
      2326
    2. Valion maitotehtaalla kapina

      Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa
      Maailman menoa
      50
      2229
    3. SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle

      Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?
      Maailman menoa
      162
      2035
    4. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      17
      1811
    5. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      86
      1261
    6. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      78
      1164
    7. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      302
      1053
    8. Jumalauta! Ukraina hyökkää jo Suomeenkin!

      Ukrainan drooneja tullut Suomeen ainakin kolme, ehkä enemmäkin! Syvälle Suomeen! Nyt on klovnipressa hukkapätkä mennyt T
      Maailman menoa
      325
      986
    9. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      100
      943
    10. Mitä kaikkia vikoja

      On kaivatussasi?
      Ikävä
      69
      919
    Aihe