Sosialismi /SDP vienyt Hitas-aunnot Hesassa

Yle: Yhdellä omistajalla on jopa 11 hitas-asuntoa – Heinäluoma omistajana kolmessa
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011913211.html

Ruma käsi korjannut HITAS-asunnot parempiin suihin eli sosialisti SUDEN kitaan...... Niin kova halu olla porvari, puheet vain sosialismilla kuorrutettua.
18226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

sdp..lumppu jakorasia.

Äänestä

Omatunto ei kolkuta demaria, se on rahan himo joka pistää toimimaan.
Demarinn motto, minulle kaikki ja heti!

Äänestä
  • Niin osaa myös vasurit ja vihreät.

    Äänestä

Nämä demarit haukkuvat hallitus kun eivät satsaa asuntotuotantoon Helsingissä jotta saisivat ostaa niitä jotta sosialisti päättäjät /edustajat pääsisivä keinottelemaan asuntotuloilla.
DEMARIT ovat susia"LAMPAAN" asussa.

Äänestä
  • Ei ääniä SDP:lle!!!

    Äänestä

Oli aika hyvä lausahdus ei omena ole kauas puusta pudonnut.Kun ajattelee isää ja tytärtä opit on mennyt hyvin perille.Toiset hölmöt äänestää heitä vielä innokkaasti.

1Äänestä
  • Putki-Paavo ja tytär, joka on Helsingin kaupungin hallituksen puheenjohtaja pelaavat poliittista peliä käyttämällä hyväksi äänestäjien hyväntahtoisuutta. Reilusti käsi veronmaksajien taskuun. 💰😳💰

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Putki-Paavo ja tytär, joka on Helsingin kaupungin hallituksen puheenjohtaja pelaavat poliittista peliä käyttämällä hyväksi äänestäjien hyväntahtoisuutta. Reilusti käsi veronmaksajien taskuun. 💰😳💰

    Eikö nuo demarit (sosialistit) olekin kuuluisia siitä että helpommin käydään yhteiskunnan taskuilla kuin omilla.🤬

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Eikö nuo demarit (sosialistit) olekin kuuluisia siitä että helpommin käydään yhteiskunnan taskuilla kuin omilla.🤬

    SDP👎🏼👎🏼👎🏼

    Äänestä

Opit ovat mennet perille kotioloissa.

Äänestä

Ajatella, että 25 pros. äänestäjistä pitää tätä demaritoimintaa täysin hyväksyttävänä ja kannatettavana. On kyllä aikoihin eletty. Ja Putki-Eero on kaikkien koijareitten isä?

Äänestä

Miten sdp:n edustajien VOK-bisnekset?

Äänestä

Olipas meillä Helsingissä yhtä kaukonäköinen
kaupunkisuunnitelulautakunnan johtaja kuin Espoossa, joka huomaisi, että kaupunkiimme on rakennettu aivan vääränlaisia asuntoja,jotka ovat rumia ja eikä ympäristöön ole kiinnitetty vähän huomiota.

Kokoomuksen kansanedustaja ja Espoon kaupungin­valtuutettu vaatii lisää kalliita ja hienoja asuntoja, vähemmän tuettua asunto­tuotantoa. Hän on tietyistä kaupunginosista erityisen huolissaan.

Kokoomulsen kansanedustaja ja kaupunginvaltuutettu Henrik Vuornos on huolissaan segregaation lisääntymisestä Espoon asuinalueilla. Eritoten häntä huolettaa Suvelan asuinalue.

Espoo on rakentanut liikaa tuettuja asuntoja. Ne on myös rakennettu vääriin paikkoihin. Tätä mieltä on Henrik Vuornos ja nyt hän aikoo muuttaa tilanteen.

Se, mikä tässä uutisessa oli erityisen ansiokasta,
Vuonoksen johtama lautakunta päätti panna jäihin toistakymmentä kaavaa, jotka olivat kerrostaloalueita ympäri Espoota, koska niihin olisi todennäköisesti rakennettu vuokra-asuntoja ja tuettuja asuntoja, joita on jo Espoossakin liikaa.

Helsingissä aloitetusta 2931 uudesta asunnosta taas on 51% prosenttia valtion tukemia.

https://www.hs.fi/pkseutu/art-2000011885127.html

Toivoisin, että meidänkin kupunginsuunnittelijat ottaisivat järjen käteensä, eivätlä rakentaisi niin kuin nyt ja ottaisivat rakennusten ympäristön ja viihtyisyyden huomioon. Esim. lähivuosina Vuosaareen rakennuttu tornialue ei ole millään kriteereillä arvioituna onnistunut kokonaisuus. Siinä rikottiin rakennussuunnitelmia ja taisi melkein koko rakennuskanta "vahingossa"
lipsahtaa tuetuiksi vuokra-asunnoiksi.

Äänestä

Sampanja-sosialistit.

Äänestä

Onhan nuo punaset aina tiedetty, kattokaa naapurimaahan tulemme perässä jos vielä pääsevät valtaan kanssa vihervasemmiston. Urpilaisen afrikan pesti vain 27000e/kk ja sannu söi aamiaiset veronmaksajien piikkiin ja tais bilettääkin.

Äänestä

Mitenhän nää lulee jos joskus sota tulee että kukaan kantasuomalainen niihin osallistuu voin itse sanoa että taistelkaa itse niin paljon suomalaisia on kyykytetty.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yle: Yhdellä omistajalla on jopa 11 hitas-asuntoa – Heinäluoma omistajana kolmessa
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011913211.html

Ruma käsi korjannut HITAS-asunnot parempiin suihin eli sosialisti SUDEN kitaan...... Niin kova halu olla porvari, puheet vain sosialismilla kuorrutettua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu