Vasemmistoliitolta välikysymys köyhyyskriisistä

Eipä näytä eduskunnassa olevan kuin yksi puolue, jota kiinnostaa miljoonan Suomen köyhimmän kansalaisten hyvinvointi. Melkein viidesosa kansasta on suistunut köyhyyteen tällä hallituskaudella.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0d610375-65aa-4596-8420-8ebf724645af
782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mene idiootti duuniin
miksi olet naimisissa kirjahyllyn kanssa ?

Äänestä

Pummien taivas puolue.

Äänestä

Työeläkkeet pois niin alkaa töiden tekeminen kiinnostaa pummejakin.

Äänestä

Tärkeä aloitus

Äänestä

Köyhyys on aina köyhän omaa syytä

1Äänestä

Köyhät menkää töihin.👷‍♂️

Äänestä

Purra ei ole eläissään tehnyt töitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Eipä näytä eduskunnassa olevan kuin yksi puolue, jota kiinnostaa miljoonan Suomen köyhimmän kansalaisten hyvinvointi. Melkein viidesosa kansasta on suistunut köyhyyteen tällä hallituskaudella.

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0d610375-65aa-4596-8420-8ebf724645af

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu