Rikolliset sivuun.

Anonyymi-ap

106

2065

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Paine alkaa kasvamaan. Muutkin valtuutetut alkavat vaatia kulisseissa rosvoja eroamaan. Muuten muut joutuvat äänestämään asiassa ja olisi kiusallista jos tukevat lainrikkojien mukana oloa päätöksenteossa.

    • Anonyymi00002

      Valistuneen valtuutetun pitäisi itse ymmärtää, koska pidättäytyä luottamustoimistaan, kuten valtuutettu Salo sanoi.

      Päätöksenteon uskottavuudesta sääntelee tarkasti Kuntalaki. Tässä asiassa teot ovat olleet toistuvia ja niillä on aiheutettu mittaamattoman suurta vahinkoa.

      Mikä on se s todellinen yy, että nämä henkilöt roikkuvat edelleen mm kaupunginhallituksen kokouksessa ja tarkastuslautakunnassa?

    • Anonyymi00003

      Emme eroa sillä ottaisimme syyllisen leiman..

      • Anonyymi00038

        Käsi pystyyn keskisormen sijasta.


    • Anonyymi00004

      Mielestäni tuo Kintalain henki on täysin yksiselitteinen:

      85 § (29.12.2016/1484)
      Virheellinen menettely luottamustoimessa
      Luottamushenkilö hoitaa tointaan virkavastuulla, ja häneen sovelletaan rikoslain
      (39/1889)
      virkarikoksia koskevia säännöksiä.

      Jos on syytä epäillä, että luottamushenkilö on toimessaan syyllistynyt virkarikokseen tai muuten menetellyt siinä velvollisuuksiensa vastaisesti, kunnanhallituksen on vaadittava asianomaiselta selitys sekä tarvittaessa ilmoitettava asiasta valtuustolle. Asiasta on viipymättä tehtävä rikosilmoitus, jos kysymyksessä on ilmeinen virkarikos.

      Valtuusto voi tutkimuksen tai oikeudenkäynnin ajaksi pidättää luottamushenkilön toimestaan, jollei hän ole itse ilmoittanut vetäytyvänsä luottamustoimesta. Ennen valtuuston kokousta voi pidättämisestä väliaikaisesti päättää valtuuston puheenjohtaja. Pidättämispäätös voidaan panna täytäntöön heti.

      Valtuuston on luottamushenkilön toimessaan tekemäksi epäiltyä virkarikosta koskevan esitutkinnan tai oikeudenkäynnin ajaksi pidätettävä luottamushenkilö toimestaan, jos se on kunnan päätöksenteon uskottavuuden ja luotettavuuden turvaamiseksi välttämätöntä ottaen huomioon epäillyn rikoksen vakavuus, mahdollinen toistuvuus ja muut seikat. Pidättämispäätös voidaan panna täytäntöön heti.

      Kunnan viranomaisen valmistellessa 3 tai 4 momentin mukaista päätöstä sillä on oikeus saada esitutkintalain
      (805/2011) 3 luvun 6 §:ssä
      tarkoitettu ilmoitus esitutkinnan aloittamisesta luottamushenkilön tekemäksi epäillystä virkarikoksesta.

      • Anonyymi00006

        Kyllä ne tuostakin vielä venkoilee yli.

        Sanovat, että kun ei ole tuomittu.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Kyllä ne tuostakin vielä venkoilee yli.

        Sanovat, että kun ei ole tuomittu.

        Kuntalaki taas sanoo, että jo pelkkä esitutkinta riittää. Nyt on jo syyteetkin olemassa.

        Minusta tuntuu, että puolueet venkoilevat vaikka laki on täysin selvä.

        Yksi syytetyistä on mm. Pohjanmaan sosialidemokraattien varapuheenjohtana.

        Miten toverit sallivat tälläisen?


      • Anonyymi00009
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        Kuntalaki taas sanoo, että jo pelkkä esitutkinta riittää. Nyt on jo syyteetkin olemassa.

        Minusta tuntuu, että puolueet venkoilevat vaikka laki on täysin selvä.

        Yksi syytetyistä on mm. Pohjanmaan sosialidemokraattien varapuheenjohtana.

        Miten toverit sallivat tälläisen?

        Yritätkö siirtää huomion pois kepulaisista?


      • Anonyymi00012
        Anonyymi00009 kirjoitti:

        Yritätkö siirtää huomion pois kepulaisista?

        En yritä. Kolmen valtuuston ulkopuolisen henkilön piiristä löytyy vielä lisää mm. valtuuston entinen puheenjohtaja.

        Kepu on ehdottomasti Ähtärin suurin ja kaunein. Se tästä kantaa päävastuun.


    • Anonyymi00005

      Tuo otsikko on väärä ja raflaava.

      Siinä pitäisi olla että virkarikoksesta syytetyt.

    • Anonyymi00008

      Mikolla olisi valtuuston puheenjohtajana mahdollisuus osoittaa jälleen kerran johtajuutta!

    • Anonyymi00010

      No mehän ei kyllä mihinkään hiavahdeta. Istutaan paikoillamme kuin tatit mettässä. Mikkokin sano, jotta ei mihinkään tartte lähteä.

    • Anonyymi00011

      No vähäpätöinen asia on tämä .eikä ketään ole tuomittu.

      • Anonyymi00014

        Sieltähän se taas tuli. 🤣


      • Anonyymi00015

        Ei taira muuta vähäpätöistä olla läsnä kuin sun onneton aivokapasiteettisi. Huomaa kyllä että vanhempasi olivat myös sisaruksia keskenään, Ähtärin tyyliin!


    • Anonyymi00013

      Mikko on vitsi.

    • Anonyymi00016

      Sisaruksia😆👍👍👍

    • Anonyymi00017

      Kyllähän tämä jo vuoden kestänyt puliveveivaaminen hämmästyttää ja kummastuttaa pientä kulkijaa.

      Miksi Ähtäri haluaa aina tehdä itselleen omat lait?

      • Anonyymi00018

        No, onhan siinä hyviäkin puolia, saadaan turistit kiinnostumaan pienestä kunnasta ja käymään esimerkiksi eläinpuistossa kahvilassa.


    • Anonyymi00020

      Lain sanamuoto on nimenomaan: Valtuuston on luottamushenkilön toimessaan tekemäksi epäiltyä virkarikosta koskevan esitutkinnan tai oikeudenkäynnin ajaksi pidätettävä luottamushenkilö toimestaan.."
      Siis vielä kerran: laki lähtee siitä, että valtuuston on pidätettävä luottamushenkilö toimestaan. Tässä on kysymysÄhtärin luottamushenkilöiden tekemäksi epäillyistä virkarikoksista. Esitutkinta on jo suoritettu. Oikeudenkäynti on tulossa, eli syyttäjän haastehakemukset (syytteet) on jätetty käräjäoikeudelle. Ei siis odoteta, että ketään on vielä tuomittu. Toimesta pidättämisen olisi voinut ja se olisi pitänytkin tehdä jo esitutkinnan aikana. Jos kuitenkin haluttiin odottaa syyttäjän syyteharkintaratkaisua, niin nyt sekin on tehty. Mikä ongelma tässä vielä on ?

      • Anonyymi00023

        Mitä tuosta änkkäät. .Nyt mennään kai kalenterin mukaan ja valtuusto päättää. 27.4-26. Kuten Sonninen uutisessa sanoi, aikaisintaan 20.4-26, jos asianomaisten kuulemiset on tehty. Ei voi kai olettaa, että kaikki kuultavat on tavoitettavissa/ saapuvilla, juuri silloin kun änkyrät tahtoo. Siinä saattaa käydä niin, että osa lähtee vapaaehtoisesti, mutta osa voi istua vaikka piruuttaan käräjien yli, jos valtuuston enemmistö ei laita jäähypenkille. Siinä ei silloin hallintovalitus auta, koska käsittely siellä kestää yli käräjien. Kannattaisi ehkä laittaa jäitä hattuun ja antaa marjan kypsyä😉


    • Anonyymi00021

      Ongelma on Kepun kieroutunut politiikka.

      • Anonyymi00022

        Tosiasia on.
        Kun itse ymmärtäisivät jäädä pois.
        Luottamustoimissa kaikista. Kunnioittadi oikeutta.
        Tuo kääntyy uhmamielisti vastaan..
        Kantaa nimeä ei näy kutsutussa eikä Pirkko Aholan Keskusta.
        On luottamustoimissa, vanhusneuvostossa.
        Annala jäi kans pois.
        Pirkko ei jäänyt pois.
        Muut sitte jatkaakin..


      • Anonyymi00028
        Anonyymi00022 kirjoitti:

        Tosiasia on.
        Kun itse ymmärtäisivät jäädä pois.
        Luottamustoimissa kaikista. Kunnioittadi oikeutta.
        Tuo kääntyy uhmamielisti vastaan..
        Kantaa nimeä ei näy kutsutussa eikä Pirkko Aholan Keskusta.
        On luottamustoimissa, vanhusneuvostossa.
        Annala jäi kans pois.
        Pirkko ei jäänyt pois.
        Muut sitte jatkaakin..

        Missäs Kauko on??


    • Anonyymi00024

      Ähtärin kunta pilaa maineensa, kukaan ei halua tänne tulla esim. yrittäjäksi , täällä on lännen lait, toki on Sheriffit heissä on kaikki toivo että jonain päivänä kunnan hallinto olisi lakia kunnioittava.

    • Anonyymi00025

      Ehei! Pidetään kiinni kokouspalkkioista viimeiseen saakka!

      • Anonyymi00037

        Ja eräät vaatii niitä vielä tuplana samalle viikolle, huutamalla ylimääräisen kokouksen koolle. Maksaa varmaan useamman tonnin ja ylimääräistä työtä kaupungintalolla, missä muutenkin on oltu helteessä kaikkien tietopyyntöjen ja selvitysten kanssa. Sääliksi käy meidän pätevää kaupunginjohtajaa. Kauankohan viitsii tätä paska- tunkiota tonkia ja rakkikoirien räksyttää kuunnella.


      • Anonyymi00047
        Anonyymi00037 kirjoitti:

        Ja eräät vaatii niitä vielä tuplana samalle viikolle, huutamalla ylimääräisen kokouksen koolle. Maksaa varmaan useamman tonnin ja ylimääräistä työtä kaupungintalolla, missä muutenkin on oltu helteessä kaikkien tietopyyntöjen ja selvitysten kanssa. Sääliksi käy meidän pätevää kaupunginjohtajaa. Kauankohan viitsii tätä paska- tunkiota tonkia ja rakkikoirien räksyttää kuunnella.

        Joo parempi olis että syytteen saaneet siirtyisivät syrjään tuomoiden lukuun saakka, mutta EI ! virheitä ei myönnetä eikä itsenäistä ajattelua ole.


    • Anonyymi00026

      ylenkatsovat ja vähättelevät kuntalaisia

      • Anonyymi00029

        Tuo on juuri noin!


      • Anonyymi00031
        Anonyymi00029 kirjoitti:

        Tuo on juuri noin!

        Röyhkeitä ovat!


    • Anonyymi00027

      Hallinto-oikeus voi tehdä pika ratkaisun muutamassa päivässä.
      On s........ an röyhkeitä rikollisia.

      • Anonyymi00030

        Ei tässä kiirettä ole. Lausuntoja pyydetään oikeudelle toukokuun loppuun asti.

        Tämä prosessi lähtee liikkeelle vasta elokuussa liikeelle.

        Syytetyt eivät ymmärrä sitä, että he eivät halua noudattaa kuntalakia ollenkaan.

        Ihmettelen.


    • Anonyymi00032

      Rikokset tehty vielä näissä luottamus toimissa kuka takaa etteivät jatka rikoksia.Sama kun annettais pedofiilin jatkaa työssään lastentarhassa kun on syytettynä.

    • Anonyymi00033

      Kylläpäs on taas oikein sakinhivutusta..Nyt vähän malttia kun mikään ei parane turhalla räyhäämisellä..älkää tuomitko ettei teitä tuomita.❤️

      • Anonyymi00034

        Pitäisikö nostaa käsi ylös virheen merkiksi?


      • Anonyymi00035

        Eikä kunnan talouskaan parantunut salaisilla päätöksillä, joiden tekijät tuomitaan ilman räyhäämistä.


      • Anonyymi00053
        Anonyymi00034 kirjoitti:

        Pitäisikö nostaa käsi ylös virheen merkiksi?

        ei ainakaan saa nostaa keskisormea


    • Anonyymi00036

      Oma etu paras etu.

    • Anonyymi00039

      Tilanne taitaa olla vain se, että jos nämä Ähtärin parhaat ja kokeneimmat luottamushenkilöt laitetaan jäähylle niin koko kaupungin hallinto halvaantuu?

      Ei tälläisiä ihmisiä hetkessä korvata varajäsenillä.

      • Anonyymi00040

        Parempi on kun hallinto halvautuu, eipähän tule lisää velkoja.
        Vaikka veloista on turha enään vouhottaa, muut alkavat hoitaa asioita vuoden 2028 alusta.


      • Anonyymi00050

        Jos tämä revohka on keihään kärki
        Sitten ymmärtää miksi jälki on tuollaista mistä käsittely käydään käräjillä.


      • Anonyymi00056

        Hohohohoohoohohoohoohhhhh!!! Näinhän he itse luulevat!


    • Anonyymi00041

      Ei ole vielä päätöstä.
      Mutta luottamusta vaatii ne seurakunnassa, kaupungin luottamustoimissa. Joihin ei luoteta..

    • Anonyymi00042

      Valtuutetuilla on myös hillotolppansa, aika pieni tosin, mutta hillotolppa kuitenkin. Voi jopa saada Remulta viinipullon tai kaksi, kokouspalkkioden lisäksi.

      • Anonyymi00043

        Olipa hyvin sanottu. 😄


    • Anonyymi00044

      Kaikki lahjat/lahjukset pitää ilmoittaa nykyisin verottajalle tuloina, joten ei kannata kadehtia.

      • Anonyymi00046

        Milloin kepulaiset ovat alkaneet noudattamaan tälläisiä.lakeja ja ilmoituksia.
        Valistuneet muistavat Timo Kallin lausunnot vaalirahailmoituksista.


    • Anonyymi00048

      Miten joitakin henkilöitä voidaan sanoa rikollisiksi. vaikka ei ole tuomittu rikoksesta.

      • Anonyymi00049

        Varmaan muija sanonut nahjukselle että mielipiteesi on tämä. Nahjus vetää essun päälle ja imuroi. Eikä ajattele kuin alapäällään.


      • Anonyymi00051

        Tässä tapauksessa syyllisyydestä ei ole pienintäkään epäilystä, nimet ovat salatuissa pöytäkirjoissa.


    • Anonyymi00052

      On kyllä typerää että edes joudutaan keskustelemaan erottamisesta. Ei näköjään ole mitään järkeä, saati kykyä vetää johtopäätöksiä, vallanpitäjien päässä.

      • Anonyymi00054

        Semmoiset edustajat kuin kansa. Itsessä ei ikinä mitään vikaa. Muissa vain.


    • Anonyymi00055

      Keskisormi ja Huuto sivuun heti

    • Anonyymi00057

      joko ovat eronneet `?

    • Anonyymi00058

      Sormunen ja salo myös,aiheuttavat suurta mainehaittaa yrittäjälle typerillä lausunnoillaan

      • Anonyymi00061

        Voisitko ystävällisesti kertoa, mitä he ovat sanoneet ja miksi se on mainehaitta?


      • Anonyymi00062

        typerä lausunto on eri asia kuin laiton päätös!


    • Anonyymi00059

      Ketjun otsikko on väärin kirjoitettu.
      Suomessa rikollinen on vasta kun on tuomittu.

      • Anonyymi00060

        Suomessa on paljonkin rikollisia joita ei ole tuomittu, koska eivät ole jääneet kiinni. Nämä ovat jääneet kiinni. Jos tekee murhan, on murhaaja vaikka ei jäisi siitä kiinni.


      • Anonyymi00064

        Varmaa on, että joutuvat maksamaan rikosuhrimaksun.


    • Anonyymi00063

      ovakko jo jättäneet paikasa??

      • Anonyymi00065

        Heti ensi viikolla . LOL


    • Anonyymi00066

      Joko joukkoerominen tapahtuu pääsiäisen kärsimysnäytelmässä, heistä tulee uhreja.

    • Anonyymi00067

      Ehei, ei ole mitään tarvetta!

    • Anonyymi00068

      Koska käräjät on?

      • Anonyymi00072

        Ei ainakaan ennen kesää kun kysyvät vielä lausuntoja.


    • Anonyymi00069

      jokos on eronnu?

      • Anonyymi00081

        ehei..............


    • Anonyymi00070

      Toivotaan että persut eroavat pian.

      • Anonyymi00073

        Miksi ? Ei se ole syytä erottaa persuja , jos ne päästää paska vedet valtuustosta. Joskus se on tehtävä jotta kuntalaisten luottamus päätöksentekoon säilyy ja olisi pitänyt tehdä kymmenen vuotta sitten niin kuntakin pysyisi itsenäisenä.


    • Anonyymi00074

      Vielä näette sen ihmeen että kepulaiset alkaa kalvamaan toisiaan kun käräjäsali kuumenee. Pikkuukko lupasi jos minä joudun vankilaan joutuu sinne moni muukin.
      Suuressa vaarassa on hesan herra.

      • Anonyymi00075

        Näin se tulee menemään. Kun alkaa kylmä rinkiä pyöriä itsensä ympärillä, niin jokainen yrittää silloin pelastaa nahkansa. Siinä ei menneet kaveruudet tai tukiryhmän jäsenyydet merkitse mitään. Hesan herralle tulossa kylmää kyytiä kun kielenkannat aukeavat.


      • Anonyymi00079
        Anonyymi00075 kirjoitti:

        Näin se tulee menemään. Kun alkaa kylmä rinkiä pyöriä itsensä ympärillä, niin jokainen yrittää silloin pelastaa nahkansa. Siinä ei menneet kaveruudet tai tukiryhmän jäsenyydet merkitse mitään. Hesan herralle tulossa kylmää kyytiä kun kielenkannat aukeavat.

        no nykkö on jo torstai!


      • Anonyymi00080
        Anonyymi00075 kirjoitti:

        Näin se tulee menemään. Kun alkaa kylmä rinkiä pyöriä itsensä ympärillä, niin jokainen yrittää silloin pelastaa nahkansa. Siinä ei menneet kaveruudet tai tukiryhmän jäsenyydet merkitse mitään. Hesan herralle tulossa kylmää kyytiä kun kielenkannat aukeavat.

        Onko hesan herra määrännyt tähän. Ei kh yksin toimi?


    • Anonyymi00076

      no nykky on?

    • Anonyymi00077

      no nyt?

    • Anonyymi00078

      Ehei! Ole mitään syytä edustajien epäillä omia kykyjään!!

    • Anonyymi00082

      no nyt?

    • Anonyymi00084

      kyllä nyt!

    • Anonyymi00085

      Ei olla rikoksia todettu

    • Anonyymi00086

      Ähtärin kunta on epäiltyjen erottamisjutussa kärsimässä merkittävän mainehaitan.
      Epäillyt olisi pitänyt poistaa päätännästä aika päiviä sitten.

      • Anonyymi00087

        ei koske politiikkoja


      • Anonyymi00088
        Anonyymi00087 kirjoitti:

        ei koske politiikkoja

        ovat siis korvaamattomia viisaus asuu heissä


      • Anonyymi00090
        Anonyymi00088 kirjoitti:

        ovat siis korvaamattomia viisaus asuu heissä

        etenkin kepu!


    • Anonyymi00091

      Kaikilla ihmisillä ei ole omaatuntoa. Sitä vailla oleva voi tehdä rikoksia ei se häntä hetkauta. Katumusta harvoin hän kokee.

      • Anonyymi00092

        Juu, ovat aika ressukoita kun eivät voi jättäytyä päätöksenteosta itse ja vapaaehtoisesti.
        Nyt asiaa vatkataan useassa kokouksessa, se hyvä puoli asiassa on, että eduskuntavaalien lähestyessä pyydän mökkinaapuriani joka tekee Sanomillekin joskus juttuja kysymään josko joku tiedustelisi ehdokkaalta (M,S) mitä mieltä hän on asiasta.
        Tulee kiemurtelua. Pitäisi tukea kepuveljiä, mutta miten tuet rikollisia julkisesti.
        🤣🤣🤣🍀🍀🍀🍀🐼🐼🐼🍀🍀😂😂😂


      • Anonyymi00096
        Anonyymi00092 kirjoitti:

        Juu, ovat aika ressukoita kun eivät voi jättäytyä päätöksenteosta itse ja vapaaehtoisesti.
        Nyt asiaa vatkataan useassa kokouksessa, se hyvä puoli asiassa on, että eduskuntavaalien lähestyessä pyydän mökkinaapuriani joka tekee Sanomillekin joskus juttuja kysymään josko joku tiedustelisi ehdokkaalta (M,S) mitä mieltä hän on asiasta.
        Tulee kiemurtelua. Pitäisi tukea kepuveljiä, mutta miten tuet rikollisia julkisesti.
        🤣🤣🤣🍀🍀🍀🍀🐼🐼🐼🍀🍀😂😂😂

        Olen sivusta seurannut tämän keskustelu palstan kirjoituksia ,mutta nyt haluan teille kertoa minuun otti yhteyttä kunnanvaltuuston jäsen ja hänen mielestään Nisun maalittaminen ja asiaton möyhkääminen hänelle ei ole nyt hyväksi ,hänen ärsyttäminen vain pahentaa tilannetta, kunta on muutenkin melkoisessa "sopassa" eikä uusia valituksia tarvita, rauhoitutaan.
        Yhdyn täysin valtuutetun vetoomukseen, ärsyttäminen on ihan turhaa on tiedossa että hän on kova hermoinen kaveri ja saa kyllä kunnan sekaisin jos haluaa.
        Kerran vähän kaljoissaan kertoi aikojnaan että haukkuminen lisää vain poweria viedä asiat päätökseen ja avata uusia.
        Rauhallisuutta !


      • Anonyymi00097
        UUSI
        Anonyymi00096 kirjoitti:

        Olen sivusta seurannut tämän keskustelu palstan kirjoituksia ,mutta nyt haluan teille kertoa minuun otti yhteyttä kunnanvaltuuston jäsen ja hänen mielestään Nisun maalittaminen ja asiaton möyhkääminen hänelle ei ole nyt hyväksi ,hänen ärsyttäminen vain pahentaa tilannetta, kunta on muutenkin melkoisessa "sopassa" eikä uusia valituksia tarvita, rauhoitutaan.
        Yhdyn täysin valtuutetun vetoomukseen, ärsyttäminen on ihan turhaa on tiedossa että hän on kova hermoinen kaveri ja saa kyllä kunnan sekaisin jos haluaa.
        Kerran vähän kaljoissaan kertoi aikojnaan että haukkuminen lisää vain poweria viedä asiat päätökseen ja avata uusia.
        Rauhallisuutta !

        Miten Ähtärin tilannetta voi pahentaa?
        🤣🤣🤣🐼🍀


      • Anonyymi00098
        UUSI
        Anonyymi00092 kirjoitti:

        Juu, ovat aika ressukoita kun eivät voi jättäytyä päätöksenteosta itse ja vapaaehtoisesti.
        Nyt asiaa vatkataan useassa kokouksessa, se hyvä puoli asiassa on, että eduskuntavaalien lähestyessä pyydän mökkinaapuriani joka tekee Sanomillekin joskus juttuja kysymään josko joku tiedustelisi ehdokkaalta (M,S) mitä mieltä hän on asiasta.
        Tulee kiemurtelua. Pitäisi tukea kepuveljiä, mutta miten tuet rikollisia julkisesti.
        🤣🤣🤣🍀🍀🍀🍀🐼🐼🐼🍀🍀😂😂😂

        Onko mökkinaapuri nyt samassa huoneessa kanssasi?


      • Anonyymi00100
        UUSI
        Anonyymi00098 kirjoitti:

        Onko mökkinaapuri nyt samassa huoneessa kanssasi?

        ei kai vaan sängyssä!! hihihiiihhhh!!!


      • Anonyymi00103
        UUSI
        Anonyymi00100 kirjoitti:

        ei kai vaan sängyssä!! hihihiiihhhh!!!

        Harrastit siis ”seksiä” mökkikaveri:n kanssa ja minä olen ollut pitkään ilman. Tasa-puolisuus rulettaa. Taitaa olla pelkkä ”pränk.”


    • Anonyymi00093

      Tänään taas asia kaupunginhallituksessa...

    • Anonyymi00094

      mistä kanavasta voimma seurata tätä sirkusta??

    • Anonyymi00095

      Viikon päästä vasta.

    • Anonyymi00099
      UUSI

      NO NYT!!

    • Anonyymi00101
      UUSI
    • Anonyymi00102
      UUSI

      Kaikki rikolliset ulos päätöksenteosta!

    • Anonyymi00104
      UUSI

      Kävi niinkuin Panda keississä, tässä päättäjien tapauksessa. Muutama vuosi piti hakata päätä seinään ennenkuin totuus voitti.

    • Anonyymi00105
      UUSI
    • Anonyymi00106
      UUSI

      Ja taas etukäteen syytellään

      • Anonyymi00107
        UUSI

        Voiko syyttäjä syytellä jälkikäteenkin?


      • Anonyymi00108
        UUSI
        Anonyymi00107 kirjoitti:

        Voiko syyttäjä syytellä jälkikäteenkin?

        ilmesesti kepulaisten mielest ei oo syytetty vaikka syyttäjä on syytteet nostanut LOL


    • Anonyymi00109
      UUSI

      "Me allekirjoittaneet olemme vetäytyneet vapaaehtoisesti Ähtärin kaupungin luottamustoimista toistaiseksi."
      Eivät siis eronneet vaan antavat varahenkilöiden istua kokouksissa. Ähtäriläistä suoraselkäisyyttä.

      • Anonyymi00112
        UUSI

        Kaikille ei ole varajäsentä !


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      202
      4800
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      218
      3633
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      123
      3008
    4. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      156
      2972
    5. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      55
      2913
    6. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      14
      2452
    7. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      64
      2442
    8. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      78
      2273
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      2095
    10. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      57
      2054
    Aihe