337 yritystä konkurssiin maaliskuussa!

Hallitus tuottaa 2000 luvun ennätyksiä. Vuonna 2025 jokaisena kuukautena yli 300 yritystä konkurssiin!

Hallituksen Suomi tuho politiikka on onnistumassa!

Työttömyys on jo Euroopan ennätys! Sen lisäksi hallitus onnistuu tekemään Suomeen miljoona köyhää!

Lapsia köyhyyteen hallitus on ajanut yli 30 tuhatta!

Eipä taida ikinä ollut Euroopassa näin huonoa hallitusta missään!!
13202
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ei ainakaan lähellä.

Äänestä

Suomessa parustetaan uusia yrityksiä 35.000 vuodessa.

Se on kymmenkertainen määrä.

Ei huoleta.

Äänestä
  • Monilla niistä yrityksistä ei ole työpaikkoja lisäävää vaikutusta. Voi olla täysin toimimattomia yrityksiä joita perustetaan vain verokikkailun vuoksi. Yrittäjä x:llä voi olla useampiakin saman alan yrityksiä, ja tulosta/tappioita liikutellaan yritysten välillä. Yrittäjä voi olla myös ko. yritysryppään ainoa työntekijä. Oliko uuttakin tietoa ?

    Äänestä

Stuub Orpon kans opiskelee usaan virkavapaalle 10 vuodeks PALKATTOMALLE tiedä vaikka tulisi professoreita lisää golf PALLOILLA

Äänestä
  • Tuliko paha mieli, kun trollaus ammuttiin alas ja sinustä tuli naurettava

    Äänestä

Suomi on Pohjolan persereikä ja tyhmimmät päättäjät, kaikki perustuu hyvä veli korruptioon.

Siksi velkaannutaan kun suojatyöpaikkoja on kunnissa joita ei tarvita kuin muutama nyt niitä on melkein 400 kpl ja jokaisessa oma byrokratia lauma syömässä verorahoja.

Sama meno valtiolla sekä lukematon määrä eri laitoksia joista ei ole varmasti koskaan kuullutkaan ja kaikki suojatyöpaikkoja...

1Äänestä
  • Mitä, jos et sitten palaisi sieltä Venäjältä takaisi.

    Äänestä

Kokoomus on muutamassa vuosikymmenessä tuhonnut koko maan.

1Äänestä
  • Diibadaaba

    Äänestä

AHON HALLITUS Tuhosi lopetti yli 10 000 yritystä 1990 luvun kurjuudessa .
Jokunen tuhat ihmistä myös tappoi itsensä koska olivat olleet takaamassa lainoja pankeil

Äänestä

Vieläkö se AHO Elossa on kun aiheuttanut suuren ihmistuhon

Äänestä

Suomessa parustetaan uusia yrityksiä 35.000 vuodessa.

Äänestä

Konkursseja on vähän.

Eniten poistuu yrityksiä lopettamalla toimintansa ja/tai PRH:n toimesta koska ne eivät ole tehneet pakolisia ilmoituksia. Niitä voi olla vuodessa kymmenkertainen määrä konkursseihin verrattuna.

Uusia yrityksiä puolestaan perustetaan 35000 joka vuosi.

Konkurssien laskeminen ei ole järkevä tapa tutkia yritysten menestymistä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Hallitus tuottaa 2000 luvun ennätyksiä. Vuonna 2025 jokaisena kuukautena yli 300 yritystä konkurssiin!

Hallituksen Suomi tuho politiikka on onnistumassa!

Työttömyys on jo Euroopan ennätys! Sen lisäksi hallitus onnistuu tekemään Suomeen miljoona köyhää!

Lapsia köyhyyteen hallitus on ajanut yli 30 tuhatta!

Eipä taida ikinä ollut Euroopassa näin huonoa hallitusta missään!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu