Olin vähän aikaa ilman tietokonetta kun alkoi ottamaan päähän koko netti. Laskujakaan ei tarvi maksaa koska ne mene suoraveloituksena.
Olin todella tyyni ja rauhallinen sen pari kuukautta kun ei päässyt lukemaan uutisia eikä näitä typeriä palstoja. Verenpaineenikin laski.
Nyt kun menin typeränä hankkimaan tabletin niin raivostuttaa kaikki ja verenpaineet on yli ylärajan. Jatkuvasti ottaa päähän mutta nyt ei osaa olla poissa täältä ja niitä uutisiakin on muka pakko lukea.
Ei voi muuta kuin heittää tämäkin laite pois ja olla ilman nettiä. Voin hoitaa tarpeelliset asiat sitten töissä ennen työn alkua tai sen jälkeen tai tauoilla.
Netti vie terveyden
1
169
Vastaukset 1
- Anonyymi00001
Onko sinun mahdotonta pitää tablettia varalla, eikä käyttää. On se kuitenkin hyvä olemassa, jos joskus todella tarvitsee jotain tietoa kotona.
Ja käyttää työkonetta kuten itsekin ehdotit. Eikö se auta että pakotat itsesi viikon paussiin lähtemällä ulos, lukemalla, pelaamalla pasianssia tai puhumalla puhelimessa. Viikon päästä olet tottunut tabletittomuuteen ja elämä alkaa sujua ilman sitä.
On vaikea kuvitella että joku kone on pakkomielle, kun itsellä ei vastaavaa vaivaa ole?
Ja sitten toisaalta. Kannattaisiko miettiä mikä aiheuttaa sinulle koneella ollessasi sellaisen tilan että verenpaine nousee. Kirjoitatko viha-kannanottoja? Ottaako toisten mielipiteet päähän? Pelaatko? Ovatko tämän ajan sota- ja muut negatiiviset lööpit tai otsikot sinulle liikaa? Vai mikä mieltäsi niin kuohuttaa että se vaikuttaa elimistön toimintaan? Enpä tiedä oliko tästä sepustuksesta mitään apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791762
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109923Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo110783En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209674- 133638
- 52601
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä20590Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 37556