Netti vie terveyden

Anonyymi-ap

Olin vähän aikaa ilman tietokonetta kun alkoi ottamaan päähän koko netti. Laskujakaan ei tarvi maksaa koska ne mene suoraveloituksena.
Olin todella tyyni ja rauhallinen sen pari kuukautta kun ei päässyt lukemaan uutisia eikä näitä typeriä palstoja. Verenpaineenikin laski.

Nyt kun menin typeränä hankkimaan tabletin niin raivostuttaa kaikki ja verenpaineet on yli ylärajan. Jatkuvasti ottaa päähän mutta nyt ei osaa olla poissa täältä ja niitä uutisiakin on muka pakko lukea.

Ei voi muuta kuin heittää tämäkin laite pois ja olla ilman nettiä. Voin hoitaa tarpeelliset asiat sitten töissä ennen työn alkua tai sen jälkeen tai tauoilla.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Onko sinun mahdotonta pitää tablettia varalla, eikä käyttää. On se kuitenkin hyvä olemassa, jos joskus todella tarvitsee jotain tietoa kotona.
      Ja käyttää työkonetta kuten itsekin ehdotit. Eikö se auta että pakotat itsesi viikon paussiin lähtemällä ulos, lukemalla, pelaamalla pasianssia tai puhumalla puhelimessa. Viikon päästä olet tottunut tabletittomuuteen ja elämä alkaa sujua ilman sitä.
      On vaikea kuvitella että joku kone on pakkomielle, kun itsellä ei vastaavaa vaivaa ole?
      Ja sitten toisaalta. Kannattaisiko miettiä mikä aiheuttaa sinulle koneella ollessasi sellaisen tilan että verenpaine nousee. Kirjoitatko viha-kannanottoja? Ottaako toisten mielipiteet päähän? Pelaatko? Ovatko tämän ajan sota- ja muut negatiiviset lööpit tai otsikot sinulle liikaa? Vai mikä mieltäsi niin kuohuttaa että se vaikuttaa elimistön toimintaan? Enpä tiedä oliko tästä sepustuksesta mitään apua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2789
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      18
      2597
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2288
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      38
      1634
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      51
      1575
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1493
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1373
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      34
      1271
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1171
    Aihe