Oon pitkään miettinyt että mun elämässä ei ole mitään suuntaa, tavoitetta. Tämä jotenkin lannistaa. Tavoitteeni on hyvin selkeitä, pysyä terveenä, pysyä töissä jne.
Tällä hetkellä käyn töissä, mutta haen muutakin työtä. Tuntuu etten saa tuosta työstä mitään irti, teen töitä itsenäisesti, taukokavereita ei ole.
Huomaan olevani jo melko masentunut, mutta ulkoisesti yritän näyttää iloiselta ja reippaalta.
Olen siis lähes 40 vuotias, jos tämä vaikuttaa mielikuvan luomiseen. Minulla ei ole lapsia, en niitä halua. Minulla on miesystävä, muttei kavereita.
Olen yrittänyt hakea ystäviä, mutta mitä vanhemmaksi tulen, sitä vaikeampaa se on ollut. En ole tekemisissä sukulaisiin, koska en tunne yhteenkään mitään samankaltaisuutta. Ja asuvat eri paikkakunnalla.
Kokoajan on tunne, että kunpa tapahtuisi jotain! Vapaa-aikani on melko tylsää, koska ystäviä ei ole. Käyn ulkoilemassa, tanssimassa (tanssisin enemmän jos rahatilanne sallisi).
Mikä auttaisi siihen etten masennu lisää? Miten saan tämän masentavan olotilan pois? Vaikka yritän tehdä asioita joista nautin, haluaisin tehdä niitä jonkun kanssa. En aina yksin tai miesystävän kanssa.
Mikä pitää sinut kunnossa? Mistä nautit? Mikä on ollut käännekohtasi elämässä ja olet huomannut nauttivasi elämästä?
Tyhjä olo tulevaisuudesta/mistä löytää elämäntarkoitus?
Anonyymi-ap
0
178
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa853582Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.292363Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1402016Toivon että kuulut elämääni
Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.33851En unohda sua
En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on30770- 43765
Mahdatko ymmärtää sitä
Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen59698Jorma Lind kuollut
Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet3696Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä
Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies87666- 40662