Kauhajoen kulmilta: O tempora, o mores!

Anonyymi-ap

Kirjoitustaitoisia ja -haluisia ei Kauhajoki-lehteen juuri tunnu löytyvän Kauhajoelta eikä muualtakaan Suomesta!
Mistä se mielestäsi kertoo Koivuniemen herrasta?

15

1107

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tietyn puolueen edustajana on luonut norsunluutornimaisen linnakkeen, josta johtaa hallitsemaansa aluetta. Johtamisen avainsana on "pelkojohtaminen"

    • Anonyymi00002

      Kaveri lienee poikien kerhon jäsen jos teet toisin et tee toiste. RIP.

      • Anonyymi00003

        Mielestäni Poikienkerhon jäsenyyttä tulisi helpottaa. Juuri äsken kylätiemme RUUHKAANTUI 30 min sen jälkeen kun sammutin nettiyhteyden. Kova KIIMA ajoi homoehdokkaita hakemaan suositusta kahdelta vanhalta Gubbelta. Jäseneksi pääsee vain jos saa kaksi suosittelijaa kerhotoiminnasta. VAADE ON KOHTUUTON nyt joutuvat ajamaan sivukylälle saadakseen Seinäjoen Karilta suositus lausunnon. Joutuvat siis lavastamaan postia terassilla lukevan saadakseen KYLLÄKSEEN PERSEESEENSÄ.
        HOMOUDEN tulisi olla itsestään selvyys eikä siihen pitäisi kytkeä moisia vaateita.
        Kuulemma Koiviston konklaavin aikaan sai Ministerin pestin vain juotuaan kupillisen Vaparien tarjoamaa mustaa nestettä. Silloinen Maatalousministeri EI suostunut ja virkaan valittiin uusi ehdokas.


    • Anonyymi00004

      KIIMANSYÖKSYJÄ ILMATILASTA KAUHAJOELLA
      3-4v sitten 4 henkilöä todistaa. Kauhajoen lentokerhon kevyt kone lensi 30m päämme yläpuolelta veimme mökilemme saunapuita 4 hengen porokalla. Jonkin verran oli ihmetystä mutta varmuutta asiasta EI sulloin vielä ollut.
      Viime keväänä Kauhajoen lentokentän pienkone lensi ainakin kaksi KIIMANSYÖKSYÄ 20m korkealta taimikon raivaus alueen yli kun tyttäreni oli raivaamassa aluetta istuin mökin terassilla tyttö ensimäisiä päiviä harjoittelemassa raivaamista.

      KIIMANSYÖKSYÄ HELIKOPTERILLA 2025 19,6 klo 20:30- 21:00
      Helikoteri teki Kiimansyöksyä Mökin ylitse korkeutta 7-10 m istuin terassilla pohjasta kopteri oli vaalea harmaan likainen pohjaväri ehkä valkoinen.
      Kopteri tuli rengonharjun suunalta Olin ajanut mönkkärillä johon on asenettu järjestäytyneen rikollisuuden toimesta seurantalaite tästä oli vajaa kaksi tuntia.

      Tekijät kuuluvat maailmanlaajuiseen Homokerhoon johon päästäkseen on saatva kaksi suosittelijaa. Kerhotoiminta on levinnyt koko hallintoomme ja oikeustoimeemme. Muutaman viikon kuluttua menemme jälleen Lamminmaahan nyt otetaan Kiimansyöksystä kuva nappaan kameran mukaan ääni lähestymisestä kuuluu minuuttia ennen Rotax täysikaasulla.

      Yksinkertainen päätelmä olisi että tekijä tulee lentämään Seinäjoen suunnasta ja on Hyvävelikerhon jäsen. Ehkä saadaan varmistus tänä kesänä. Nämä lennot ovat poikenneet TÄYSIN normaalista lentotoiminnasta.

      • Anonyymi00010

        Mielenkiinnolla odotamme lisätietoja


    • Anonyymi00005

      Minkähän takia täällä saa ajella mopolla keulittaen harva se päivä/ilta???

      Onko poliisit nukkumassa???

      Siis tapahtuu tosi usein täällä kirkonkylässä, tänäänkin alkoi keulitus klo 21.00-jälkeen ja noin tunnin ajan.

      Sen lisäksi ajellaan kevyenliikenteeen väyliä mopoilla!!!

      • Anonyymi00006

        Olemme sodassa. Virkavallalla on vähän tärkeämpääkin tekemistä.


      • Anonyymi00012

    • Anonyymi00007

      SINÄ OLET KATKERA JA KATEELLINEN IHMINEN

    • Anonyymi00008

      Seppo Mylliksestä pitäisi tulla uusi päätoimittaja.

      • Anonyymi00011

        Samaa mieltä.


    • Anonyymi00014

      Otsikossa oli väärä latinankielinen sitaatti. Oikeassti se menee näin: " O tempo, o onania"

      • Anonyymi00015

        Myllis hallitsee Ikaalisten Mansoniemessä mökillään.


      • Anonyymi00018
        Anonyymi00015 kirjoitti:

        Myllis hallitsee Ikaalisten Mansoniemessä mökillään.

        Näin on. Palvontamenot ovat hurjaa nähtävää.


    • Anonyymi00016

      O kullis o pillus, niitä Kauhajoella mietitään.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      229
      1964
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1154
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      985
    4. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      686
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      669
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      224
      658
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      201
      587
    8. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      418
    9. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      50
      418
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      412
    Aihe