Ettei duunarilla ole palkat nousseet mitä muilla pohjoismailla
Demut pitänyt huolen.
Anonyymi-ap
11161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Demut on pitäneet huolen että halpatyövoimaa riittää.
näinhän se mennyt sanoisin itse kun työelämässä olen että juurikaan ansiot noussut viimeisen 20v aikana toki pääluottamusmies pitänyt hyvänä niitä 0.7/1.7 prosentin korotuksia ja duunari olen niin ei sak ei sdp enään.
sdp sosialisti porukan aika on ohi vai pitäisikö sanoa
rajan takana hyvä esimerkki mutta täällä ottivat velkaa niin se näytti kuin eläisimme demograattisessa maassa mutta kaiken maksaa se veronmaksaja heinäluomallakin jotain hitas asuntoja
uskon että ps voittaa ja kokoomus kakkosena ja hallitus
ei tänne sdp sannukoita tai tuppuraisia enään kaivata
Vihervasemmisto on suosittu maahanmuuttajien keskuudessa,ja etenkin vasemmistopuolueet hyötyvät maahanmuutosta uusina äänestäjinä jotka oppivat nopeasti syömään kädestä ja laulamaan puolueen lauluja. YLE arena maahanmuuton hinta MOT.
Niin..mietyikääpä näitä demujen edellisiä päätojiä. Missä ovat nyt.....ja mitkä tienestit.
Vaikuttaako palkkataso ulkomaanvientiin ja tarvitaanko ulkomaanvientiä
Ei tarvita, kun kehitysmaamuslimeiden tuontia, sillä SUOMEN talous nousee kohisten ja kotoutusteollisuus kukoistaa…
Mutta islamisaation etenemisestä ja puolustamisesta demareiden muslimiveljeskunnan päättäjät ovat huolehtineet todella hyvin!
Eikö totta?