Trump menetti oranssin kuminaamansa ja joutuu neuvottelemaan Iranin asettamilla ehdoilla. Hienoa Iran! Tappio on karvas ja asettaa Trumpin naurunalaiseksi Lähi-Idässäkin. Toki on hyvä että helsinkiläiset saavat pian edullisempaa bensiiniä.
Trumpin kasvot katosivat
14
180
Vastaukset
- Anonyymi00001
Oranssin vaippoja joudutaan vaihtamaan tunnin välein kun se kiihtyy tappiostaan.
- Anonyymi00002
Harmakeddoni taistelu on vielä edessä. Kun Iran saa tämän ydinasensa viittä vaille valmiiksi toimii Israel ja Iranin kohdalla on musta fläkki. On siinä paratiisiin portilla aika ulina .Niinhän se on meilläkin kun nämä Irak fanit ihmettelevät tapahtunutta. 😭😭😭
- Anonyymi00006
Anonyymi00002 kirjoitti:
Harmakeddoni taistelu on vielä edessä. Kun Iran saa tämän ydinasensa viittä vaille valmiiksi toimii Israel ja Iranin kohdalla on musta fläkki. On siinä paratiisiin portilla aika ulina .Niinhän se on meilläkin kun nämä Irak fanit ihmettelevät tapahtunutta. 😭😭😭
Harmaankedon taistelu saa odottaa vielä kauan Trumpin jälkeen.
- Anonyymi00003
Malja sille että Trumpia on nöyryytetty jälleen! Kyllä maailmassa on juotu maljoja tänään Iranin kunniaksi.
- Anonyymi00004
Trump on voittaja . Suomen punikit vääntävät tämänkin Trumpin tappioksi.
- Anonyymi00005
Trump on menettänyt kasvonsa. Hyvä niin.
- Anonyymi00007
Hei vaan. Tämähän on selvästi Stubillen ja Valtosen ansiota.
- Anonyymi00008
Kun USA suurlähetystö tietysti lukee näitäkin sivuja kartoitaesaan Suomalaisten mielialoja, tässäpä vihje. Iran kivikauteen, tulittakaa hävittäjän konetykillä voimansiirto linjojen pylväitä, kyllä sähköt katkee, eikä ihmiskilvet haittaa ja tulee halvaksi. Pahkasika lentoon.🤩🤩🤩
- Anonyymi00009
Iran on suuri, Allah on suuri, minä olen suuri.
- Anonyymi00010
Ihminen on kummallinen, uskoo vieläkin satuolentoihin ja aiheuttaa itsellen turhia ongelmia
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Ihminen on kummallinen, uskoo vieläkin satuolentoihin ja aiheuttaa itsellen turhia ongelmia
Niin, vain minä olen suuri ja minä olen teidän kanssanne.
- Anonyymi00012
Laihduta itsesi kuntoon ,hyvä läski!
- Anonyymi00013
Huomenna!
- Anonyymi00014
En millään tavalla sympatioi Iranin keskiaikaistyylistä ja uskontoon pohjautuvaa hirmuhallintoa. Se on raaka eikä kunnioita ihmisarvoa puhumattakaan naisten.
Silti Trumpin palauttaminen maanpinnalle oli minusta hyvä juttu. Jos aloittaa hyökkäyssotansa ilman järkevää perustelua,, tavoitetta ilman suunnitelmaa ja valtavan uhon kanssa ilman että edes informoi liittolaisia, saati neuvotella/keskustella, niin maan pinnalle palautus on terveellistä. Naurettavaa kiukuttelu, ettei natoliittolaiset tulleet apuun, kun hyökkäyssota osoittautuikin suuremmaksi kuin vain nopea isku, vastapuolen tuho ja vetäytyminen. Ei homma niin toimi Natossa, että Usa voi hyökkäillä minne kulloinkin saa päähänsä ja natomaat tulevat mukaan.
Nato on puolustusliitto ja velvoittaa jäsenmaitaan auttamaan vain hyökkäyksen kohteeksi joutunutta jäsenmaataan, kun se pyytää apua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648